Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dach auta


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali Thule 591 czy Mont Blanc Barracuda. W opiniach oba wypadają dobrze... minus, że najtańsze nie są. Czy zna ktoś, użytkuje? Szczególnie zależy mi na ocenie Mont Blanc'a bo mało opinii w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok. Kupiłem Mont blanc'a. Zobaczymy jak się będzie sprawował... Jest to jedyny bagażnik chyba jedyny bagażnik dachowy, na którym można przewozić dziecięce rowerki i to zaważyło.. W razie co podzielę się opinią jak wypróbuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopie troche temat. Co sądzicie o tych bagażnikach? Na dzień dobry potrzebuję 3szt a za rok czwartą. Troche drogie ale nie chce jakiejś marketówki. Na tych thule założe dziecięcy rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam intensywnie Thule 591. Jest już chyba następca. Złego słowa nie powiem. Montaż bardzo wygodny, rowery stabilne. Nie pamiętam już ile kosztowały ale warte każde wydanej złotówki. Nie wiem jak z dziecięcym rowerem, to dopiero mnie czeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach/thule-freeride-532-bagaznik-rowerowy-na-dach?gclid=Cj0KEQiAot_FBRCqt8jVsoDKoZABEiQAqFL76Fc4GmkpIVUbRuCVbZP9Gx7FGHaXADK0HiHNFQQMd_YaAgJL8P8HAQ

 

Chodzilo mi o te, nie wkleił mi się wcześnij link

To jest chyba niższa linia od tych co masz, bo prawie polowe tańsze

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, mam takie jak linkujesz od kilku lat. Wg mnie są świetnym kompromisem jakość / cena. Stabilne, paski solidne... trudno jakiś mankament wytknąć.

 

Dziecięcego roweru nie wiozłem, ale patrząc na możliwości regulacji nie powinno być kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co patrze, wszystkie z tych tańszych trzeba mocować przy pomocy narzędzi, thule tego nie wymaga, najtańszy z tych thule znalazłem za 200zl z przesyłką. Chyba podjade do sklepu na żywo zobaczyć, jak będą o pk to chyba wolę dołóżyć troszke kasy i porządniejsze kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa THULE biker 599

753-2390-03_1000.jpg

I dwa Atera GIRO AF

Atera.jpg

Te drugi komplet inny bo, to jedne z nielicznych posiadają homologacje na montaż tył do przodu...

 

Oba uchwyty bardzo wygodnie się zapina nawet na wysokim aucie (ja miałem je na Scenicu - w sumie 4 rowery - bardzo stabilne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten atera też podbija cene, to już wolałbym chyba thule 591. Apropo tego tył na przód, byłem pewny, że jak chcę upchać na dach 4 rowery to naprzemiennie musza być przodem i tyłem, jak na platformie na hak. Na dachu wejdą 4 obok siebie oczami do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie właśnie się nie zmieszczą 4 obok siebie, dlatego szukałem takich by można było dać je w drugą stronę...

Chyba na TVN Turbo było pokazane jak ładnie rower wypina się przy montażu tył do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to mi ćwieka zabiłeś. Na pewno nie będę montował odwrotnie w bagażniku do tego nie przystosowanym. Chociaż u mnie ten ,,luksus,, że czwarty rower będzie gdzieś za dwa lata i to malutki. Poza tym chyba miżna rynienki ustawiać troche do przodu i do tyłu, czy nie?

Nigdy nie miałem dachowego, dlatego tak dopytuje, zawsze na haku na platformie woziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten atera też podbija cene, to już wolałbym chyba thule 591. Apropo tego tył na przód, byłem pewny, że jak chcę upchać na dach 4 rowery to naprzemiennie musza być przodem i tyłem, jak na platformie na hak. Na dachu wejdą 4 obok siebie oczami do przodu?

 

Nie wejdą. 591 bez problemu obracasz prawa lewa. Dwa ładujesz od prawej, dwa kolejne od lewej i mają kierownicę naprzemiennie. 591 i nowszy model mają seryjne mocowania T więc kompatybilne z wszystkimi nowymi belkami aero itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może kupić 2szt 532 i dac je oczami do przodu i 2szt 591 i je dać dupkami do przodu? A jakby kierownice przekręcić że będzie równolegle do ramy roweru?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.