Skocz do zawartości

zakup przyczepy


mdaniek

Rekomendowane odpowiedzi

czemu nic nie piszecie o dopuszczalnym nacisku na hak samochodu?

 

EwaMarek, chyba mylisz nacisk na hak z dopuszczalną masą ciągniętej przyczepy.

1100 jak podajesz jest to dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem jaką może pociągnąć Twój samochód.Pozycja w dowodzie O.1

 

Nacisk na kulę haka nie jest podany w dowodzie rejestracyjnym.Jak się nie mylę powinien wynosić około 50kg.

Max. nacisk jest podany w homologacji haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za taką przyczepę z 94 r. chcecie prawie 6000 EURO ? I jeszcze polecacie to komuś ? Przecież to zdzierstwo. Proponuję wizytę na stronie mobile.de lub ebay.de Jest tam sporo przyczep do wyboru i sądzę w cenie 10.000 zł też się coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są ceny wyjściowe przyczep już w Polsce. gotowe do rejestracji.

cena? bo przez pośrednika - na początek sam nie sciągałem bo nie mam dobrych kontaktów.

 

te strony co podajecie są ok alee oglądaliście te przyczepy? ja daje do obejrzenia i sprawdzenia a nie przejechąć kupe kilometrów o nic nie kupić.

 

 

 

chris - mądrować to każdy się potrafi.

 

jak masz takie przyczepy w dobrym stanie to chętnie odkupie - tylko nie bite i zgniłe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie! Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Widzę że z zakupem dobrej przyczepy jest tak samo jak z zakupem dobrego samochodu. Trzeba mieć dużš wiedzę lub wiele szczę┬ťcia. Z tego co zauważyłem nacišgaczy w tej branży nie brakuje. Całe szczę┬ťcie mam jeszcze trochę czasu na zakup. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw witam wszystkich po kilkunastu tygodniach niebytu. Starsi Forumowicze może pamiętają, a nowych, których pozdrawiam, poinformuję, że noszę się z zamiarem kupna przyczepy w najbliższym czasie. Dzisiaj byłem w miejscu, o którym napisała Dranja. Wilamów, 35 km od centrum Łodzi. Zainteresowanym mogę podać dokładne namiary. Knaus 4m z 1997 roku z łazienką, ciepłą wodą, ogrzewaniem stabilizatorem jazdy i w świetnym stanie kosztuje w tej firmie 21000 zł. Firmę prowadzi dwóch braci od dziesięciu lat. Są bardzo komunikatywni i znający się na rzeczy. Po wybraniu przyczepy należy zostawić jakieś tysiąc złotych zadatku i czekać na telefon. Po kilku dniach kontaktują się z nabywcą i proszą o przybycie po odbiór. Przyczepa jest wtedy dopieszczona, wystawiona na pokaz wraz z dołączonym przedsionkiem i butlą gazową aby zademonstrować sprawność wszystkich urządzeń. Oczywiste jest również krótkie szkolenie nabywców dotyczące obsługi zainstalowanych urządzeń. Firma oferuje też za ok. 300 zł przegląd zerowy, z opisem którego wystarczy udać się tylko po tablicę rejestracyjną. Sympatyczni sprzedawcy mogą też na zamówienie sprowadzić z Niemiec konkretny model przyczepy. Firma zajmuje hangary dawnego pegeeru i w tej chwili stoi tam , w tych hangarach, grubo ponad sto przyczep. W czasie rozmowy dotyczącej zakupu przyczepy dowiedziałem się o kilku istotnych dla Forumowiczów sprawach. Dwie z nich zamieszczę zaraz w odpowiednich kącikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

nowiutka jestem, przejęta nowym zakupem i do tego zdziwiona, że nie znalazłam odpowiedzi w innych postach.

Jutro jedziemy z mężem podpisać umowę kupna N126 i chcę się upewnić jakie formalności nas teraz czekają.

 

Proszę o potwierdzenie:

1. podpisujemy umowę kupna

2. płacimy sprzedającemu (osoba prywatna)

Tego samego dnia chcemy jechać do Białegostoku piknikowac na prywatnym kawałku ziemi i przy okazji załatwić tam (bo tam meldunek i właściwe urzędy) sprawę przerejestrowania przyczepy.

 

Trzeba załatwić przerejstrowanie, czy coś jeszcze?

Czytałam w jednym z postów, że jeśli przyczepa nie ma silnika (a nie ma) to nie trzeba płacić urzędowi skarbowemu daniny. Czy to prawda?

 

Ile czasu trzeba czekać na nowe blachy przyczepki?

 

Ufna w Wasze niezmiernie przyjazne i pomocne serca liczę na odpowiedź.

Serdecznie Was pozdrawiam!

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisujesz umowe i idziesz najpierw do Urzedu Skarbowego gdzie wypelniasz deklaracje PCC3 i placisz podatek w wysokosci 2% wartosci pojazdu [w/g tabel US(nie dajcie sie wykolegowac :hehe:]

Nastepnie przerejestrowac do Urzedu Miasta a na sam koniec do ubezpieczalni zalatwic sprawy OC.

Jezeli chodzi o oczekiwania na tablice to jest z tym roznie, w moim przypadku bylo to 30 dni a potem jeszcze przedlozono o 14 dni bo miasto gdzie moja przyczepa byla zarejestrowana jest w bardzo duzej odleglosci 10km i dla urzedow bylo to niewykonalne w tak krotkim terminie terminie. :niewiem:

Jezeli oprocz Ciebie sa jeszcze jakies inne osoby wpisywane do dowodu to do tej deklaracji PCC3 potrzebne sa zalaczniki, ktore tez wypisujesz na miejscu.

 

na te wszystkie procedury sa jakies terminy ale zapytaj o to w swoich Urzedach , chyba, ze ktos jest na biezaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisujesz umowę i idziesz najpierw do Urzędu Skarbowego gdzie wypełniasz deklarację PCC3 i płacisz podatek w wysokości 2% wartości pojazdu [w/g tabel US(nie dajcie się wykolegować :hehe:]

 

Oo? to znaczy że jednak urząd skarbowy jest konieczny? Poza tym jak to jest z ich tabelą? Bardzo wnikają i przeszkadzają?

 

na sam koniec do ubezpieczalni załatwić sprawy OC.

O proszę, tego też nie wiedzieliśmy. Rozumiem, że ubezpieczenie OC na przyczepę jest obowiązkowe? Na auto mamy, myślałam, że na przyczepkę już nie trzeba :niewiem:

 

Jeżeli chodzi o oczekiwania na tablice to jest z tym różnie, w moim przypadku było to 30 dni a potem jeszcze przedłożono o 14 dni

 

A tak, znamy to, my czekaliśmy 30 a potem 7 z dodatkowych 14 dni.

 

Jeżeli oprócz Ciebie sa jeszcze jakieś inne osoby wpisywane do dowodu to do tej deklaracji PCC3 potrzebne są załączniki, które tez wypisujesz na miejscu.

 

Będzie tylko jedna osoba.

 

Dziękuję za szybką i konkretna odpowiedź. I proszę o jeszcze. http://www.forum.karawaning.pl/images/smiles/526.gif

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo? to znaczy ze jednak urzad skarbowy jest konieczny? Poza tym jak to jest z ich tabela? Bardzo wnikaja i przeszkadzaja?

Jezeli dostalabys fakture to wtedy to zwalnia. Nie przeszkadzaja tylko wartosc ustalaja na podstawie tabel podobnie jak przy ubezpieczeniu AC na samochod.

Rozumiem, ze ubezpieczenie OC na przyczepe jest obowiazkowe?

Tak, OC jest na przyczepe obowiazkowe, ale nie jest to zawrotna suma bo np. z pelna znizka kwota oscyluje w granicach 23-28zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będziemy mieli zniżek, mąż nie ma wymaganego stażu itp. Masz może sugestie który zakład ubezp. wybrać? Ten sam gdzie mamy OC? Hmm, kurcze, chyba sama sobie odpowiedziałam :}

 

U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. jeszcze jedno.

Jak już wspomniałam, zaraz po zakupie jedziemy z przyczepą na Podlasie (taki mamy plan). Co w tej sytuacji z ubezpieczeniem??? Możemy pojechać bez ubezpieczenia? Nie pytaliśmy sprzedającego o ubezpieczenie.... Rany... Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniscie miec dowod zawarcia ubezpieczenia OC od poprzedniego wlasciciela. I na tym kwitku jedziecie a sam sprzedajacy moze potem od swojego ubezpieczyciela domagac sie zwrotu niewykorzystanej skladki ale teraz to jest dosc skomplikowane a przy takiej kwocie OC jak za przyczepe niekiedy niewarte "zachodu'

Mozemy pojechac bez ubezpieczenia

NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.