Skocz do zawartości

Sűdwind czy Suedwind


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak to jest ? Wszędzie pisze się Sűdwind a ja mam na przyczepie Suedwind. Trochę pogooglałem ale nic mądrego nie wygooglałem.

Moja teoria jest taka, że na rynek w tym wypadku holenderski, nazwa została zmieniona, bo w holenderskim "umlauty" nie występują.

Pytanie do historyków marki. Dobrze kombinuję ?

 

Kto ma tak samo jak ja, ręka do góry ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pisowni znaków z umlautem w przypadku alfabetów bez kropeczek dodoaje sie do literki samogłoskę e.

Cytat w wiki

Zgodnie z transkrypcją z alfabetu niemieckiego na inne łacińskie, umlauty są zastępowane przez dodanie litery "e" po literze ze znakiem diakrytycznym oznaczającym umlaut, czyli:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pisowni znaków z umlautem w przypadku alfabetów bez kropeczek dodoaje sie do literki samogłoskę e.

Cytat w wiki

Zgodnie z transkrypcją z alfabetu niemieckiego na inne łacińskie, umlauty są zastępowane przez dodanie litery "e" po literze ze znakiem diakrytycznym oznaczającym umlaut, czyli:

 

  • ü – ue

No tak, to sprawę tłumaczy.

Tylko pozostaje pytanie dlaczego tylko Holendrzy wymogli na producencie wprowadzenie tej zmiany (największy rynek) ? Przyczepy sprowadzane do Polski, z tego co wiem mają "umlauta" a jak wiadomo takiego znaku w alfabecie nie mamy.

No i ponawiam pytanie. Kto ma jeszcze tak jak ja ? Może jakieś "podforum" stworzymy ? :] :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo! Tak to jest jak się wybiórczo forum czyta. Obiecuję poprawę w tym względzie.

Dobra. To sprawie niuansów w pisowni alfabetów różnych państw mamy dogłębnie wyjaśnioną. Pozostaje tylko pytanie:

 

dlaczego tylko Holendrzy wymogli na producencie wprowadzenie tej zmiany (największy rynek) ? Przyczepy sprowadzane do Polski, z tego co wiem mają "umlauta" , a jak wiadomo takiego znaku w alfabecie nie mamy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romas,

 

Przejrzałem holenderski marktplaats i znalazłem podobną do Twojej ,ale napis Sűdwind :

http://link.marktplaats.nl/546996765

 

Jesteś pewien, że u Ciebie napis jest oryginalny ?

 

Moja przyczepa też jest sprowadzona z NL i napis jest w wersji z ü

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romas,

 

Przejrzałem holenderski marktplaats i znalazłem podobną do Twojej ,ale napis Sűdwind :

http://link.marktplaats.nl/546996765

 

Jesteś pewien, że u Ciebie napis jest oryginalny ?

 

Moja przyczepa też jest sprowadzona z NL i napis jest w wersji z ü

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Suedwind mam wpisane na tabliczce znamionowej, która jest dokładnie w tym samym miejscu co z Twojego zdjęcia. Rocznik też się zgadza. Tyle że moja przyczepa jest większa i z drzwiami przed osią. Nie mam przyczepy pod domem, więc nie mogę szybko wrzucić zdjęć, ale zaraz po świętach postaram się zrobić załącznik. Poza tym nie wiemy co tak na prawdę pisze na tabliczce przyczepy ze zdjęcia.

 

O rany !!! Nie wyrzucajcie mnie z Knausiaków, co!

Inaczej będę musiał naklejkę zrywać :]

Edytowane przez Romas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suedwind mam wpisane na tabliczce znamionowej, która jest dokładnie w tym samym miejscu co z Twojego zdjęcia. Rocznik też się zgadza. Tyle że moje jest większa i z drzwiami przed osią. Nie mam przyczepy pod domem, więc nie mogę szybko wrzucić zdjęć, ale zaraz po świętach postaram się zrobić załącznik. Poza tym nie wiemy co tak na prawdę pisze na tabliczce przyczepy ze zdjęcia.

 

O rany !!! Nie wyrzucajcie mnie z Knausiaków, co!

Inaczej będę musiał naklejkę zrywać :]

 

 

To nieco zmienia :)

 

Ja zrozumiałem, że napis, o którym piszesz w pierwszym poście to napis w formie naklejki. Jeśli to napis na tabliczce znamionowej, to myślę, że tłumaczenie z linkowanego wcześniej tematu będzie odpowiednie i finalnie może okaże się, że duża część z nas (jak nie wszyscy) ma podobny opis :) Jak będę miał okazję to sprawdzę u siebie.

 

 

 

Z Knausiaków nikogo nie wyrzucamy. Można ewentualnie odejść na własną prośbę także się nie martw przytul.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.