Skocz do zawartości

Opony 165R13 do niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Na zwykłym zawieszeniu mialem kiedys 185/65/13 bo akurat takie zostały mi z poldolota w dobrym stanie tzn rocznik i bieznik wiec 145 spokojnie wejda

 

Mi chodzi o 165R13.(145 na12" mam teraz)

Próbowałem 175/80R13(mam takie jedno stare koło) i obcierały po wewnętrznej stronie nadkola. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze masz starego typu felge tzn ET masz inne felgi nowego typu bezproblemu podejda 185 oczywiscie niepopieram to zastosowalem tylko awaryjnie na jeden wyjazd. Nie mam fotek felg ..heh musiabym zrobic ale w starych poldkach i fiatach były innye niz w późniejszych one nieobcieraja. Ten sam problem mam w towarowce niewaidowskiej jak zaloze starsza felge to obciera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej enki próbowałem załorzyc 175/50/14 cali i weszło ładnie na alusie, ale nie próbowałem jazdy z powodu braku drugiej opony :jump:

 

powiem szczerze ,ze zostane chyba jednak przy org. kołach czyli 12 cali z racji zakupu ładnych kołpaczków , a teraz jestem na poszukiwaniu 12 calowych felg alu. org, fiatowskich, były 3 takie ciekawe dosc modele...

 

apel do kolegow....może ktos ma takowe 2 szt alusków na zbyciu (stan obojetny) czekam na wiesci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak przy org. kołach czyli 12 cali z racji zakupu ładnych kołpaczków , a teraz jestem na poszukiwaniu 12 calowych felg alu. org, fiatowskich

 

Przemyśl to bo to nie do tej przyczepy tu były oryginalnie 13 ja osobiście bym sie bał ze opona nie wytrzyma w swojej mam takie obawy a co dopiero w N 126n :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do niewiadowa na serwis i pan powiedział,że oryginalnie są 155/80/R13.

Dziwne bo na stronkach sprzedających niewiadówki marek znalazł,że 165/80/R13

Ja zamówiłem te:

165/70/R13. Jutro odbieram i zobaczymy.

Dogadałem się,że w razie czego wymienią mi na mniejsze(poniosę tylko koszty założenia).

 

http://www.opony.com/opony/48439_uniroyal_rallye_680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak przy org. kołach czyli 12 cali z racji zakupu ładnych kołpaczków , a teraz jestem na poszukiwaniu 12 calowych felg alu. org, fiatowskich

 

Przemyśl to bo to nie do tej przyczepy tu były oryginalnie 13 ja osobiście bym sie bał ze opona nie wytrzyma w swojej mam takie obawy a co dopiero w N 126n :)

 

13 cali tez mam opony , brakuje mi felg (jak juz mam kupic to wole aluminiowe), ale no juz sam nie wiem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwole sobie zacytować tekst z ksiązki serwisowej która otrzymałem przy zakupie przyczepy od pierwszego własciciela ...

-przyczepa w zależności od rodzaju wykonania posiadała dwa rozmiary kół:

 

1)

 

155R12 S - takowy ja posiadam

 

2)

 

 

165R13 S

 

 

...... a co producent dokładnie miał na mysli (w zależnosci od rodzaju wykonania ) tego ja nie wiem .

 

fakt jest taki ze moja enka nie posiadała lodówki jak wyjechała z fabryki.... i to wszystko , specjalnie zadz do byłego (pierwszego )własciciela tej enki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.