Skocz do zawartości

chcę otworzyć pole kempingowe


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... Panowie dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

więc po kolei:

 

1. na początek nie planuje od razu pola na 150 przyczep - bo takowa ilość tu nigdy nie przyjedzie. konwencja to raczej małe pole na początek - takie chociażby dla ludzi z forum, i takich, którzy tu informacji o kempingach szukają. Myślałem początkowo o miejscu dla nie wiem 15 - 20 przyczep/camperów. Jak liczba się zwiększy i będzie zainteresowanie to się i pole rozwinie. - to ma być dodatkowe źródło dochodu, pasja, hobby, zamiłowanie i możliwość nowych znajomości.

 

2. różnica poziomów jest taka znaczna że w 1997 roku woda nie była straszna (fala 8 m miała w pionie), w dół do Nysy - skarpa 30 m !

to właśnie na terenie hotelu ma być to pole - tam mają być prysznice, wc -ty, etc. zawsze można i obiad zjeść i z szefem piwko wypić:)

 

cała inwestycja ma być na terenie hotelu, który może świadczyć takie usługi - wiec cała papierologia, pozwolenia etc. mnie nie interesują - bo to już jest !

na dzień dzisiejszy można przyjechać - no problem

 

a myślę, że ceny konkurencyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rosolez, trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia :ok:

 

Kotlina Kłodzka to przepiękny zakątek naszego kraju. W ubiegłym roku byłem tam pierwszy raz od 30 lat. Ponownie byłem pod wrażeniem, a moja rodzinka była zachwycona. Pól namiotowych i kempingowych jest na lekarstwo. Dlatego każde nowe jest mile widziane.

 

Powodzenia :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rosolez to człowiek z pasją i z pomysłem który pragnie wykorzystac piękno swojej okolicy i brawo mu za to :brawo:a jeszcze do tego jakies bonusy dla bractwa z naszego forum to nie zostaje nic innego tylko jechac w te piękne okolice i podziwiac ,a na koniec :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce to podstawa ..wydaje się być ok Jestem na tak i przyjeżdzam nawet w tym roku Co do inwestycji proponuje rozwagę co do przygotowania ilości miejsc -mniejsze kroki ale, co roku -mniejsze ryzyko zamrożenia gotówki-- większe możliwości dofinansowania - proszę również skorzystać z możliwości do finansowania takich inwestycji przez gminę ! (uzbrojenie terenu) - PS to co zawsze mi się marzy jeśli chodzi o kempingi -to pięknie położone miejsca i bezpiecznie (dzieciaaki) zawsze takich szukam :skromny:

Edytowane przez fotoman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym myślałem:) dziś zaświeciło u nas słońce wiec idę nadal działać i robić pomiary, bardzo mnie cieszy, ze już widzę wśród forumowiczów jest zainteresowanie, na bieżąco będę uaktualniał informacje

 

proszę zadawać pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś przekonany. Ale trochę musisz jeszcze sprawdzić. Otóż to, że hotel ma zgłoszoną działalność, to nie znaczy, że możesz tam postawić kemping. Na to też będziesz potrzebował zgody. Możesz natomiast uciec z kosztami np. sanitariatów, pozwalając gościom korzystać z sanitariatów hotelowych. Jednak z naczyniami do mycia raczej do hotelu nie pójdą, to trzeba by przewidzieć. No i łącza prądowe - na to też musisz przewidzieć i miejsce i instalację. Jest więc szansa na oszczędności na wstępie. Docelowo jednak nie unikniesz inwestycji. Skoro rozłożysz je w czasie - jest większa szansa na realizację. Trzymam kciuki. Tylko zorientuj się dokładnie co do pozwoleń na budowę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś przekonany. Ale trochę musisz jeszcze sprawdzić. Otóż to, że hotel ma zgłoszoną działalność, to nie znaczy, że możesz tam postawić kemping. Na to też będziesz potrzebował zgody. Możesz natomiast uciec z kosztami np. sanitariatów, pozwalając gościom korzystać z sanitariatów hotelowych. Jednak z naczyniami do mycia raczej do hotelu nie pójdą, to trzeba by przewidzieć. No i łącza prądowe - na to też musisz przewidzieć i miejsce i instalację.

 

wszytsko zależy jak to wygląda na miejscu, łazienki w hotelu to chyba są w pokojach ? więc kiepsko to widzę, tzn chodzenie w zabłoconych buciorach po korytarzach ;)

może to być w "głównym" budynku, ale osobne wejście by się przydało

podobna sytuacja była teraz na Smoczym Zlocie w Krk, ubikacje kempingu były zamknięte (zima) i chodziliśmy do budynku gdzie są pokoje ... średnio to wychodziło

raz że właśnie po deszczu cały brud był na korytarzu, a dwa to człowiek się dziwnie czuje pakując tak komuś z buciorami :-]

 

prąd można wyprowadzić z głównego budynku i skrzynkę zrobić gdzieś w pobliżu na początek

 

trzeba to robić z głową, tak żeby koledze w hotelu się pustki nie zrobiły :hmm:

 

dlatego ciężko coś pisać, nie znając szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dokładnie:

 

łazienki i wc ty na początek są na dole OSOBNO z tyłu hotelu przy wyjściu właśnie na teren ogrodu/campingu - nikt na hotelu nawet nie będzie miał z karawaningowcami styku

prąd na początek jedna - 2 skrzynki będą właśnie z hotelu

 

hotel ma swoją działalność i może wynajmować pole i świadczyć usługi jako kemping - sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wobec tego, tak się zapytam:

gdyby dajmy na to, np. w maju, ktoś chciał do Ciebie zawitać, to będzie mógł spokojnie przyjechać ?

Czy będzie gotowe przyłącze do prądu, wody i możliwość zrzutu szarej + z kasety WC ?

Najlepszym (dla mnie) rozwiązaniem dla wody użytkowej, jest możliwość stałego podpięcia (najlepiej w promieniu 20 m od przyczepy) i tak samo z wodą szarą - wyprowadzenie wężem do np. studzienki kanalizacyjnej.

I na koniec: jak przedstawia się sprawa bezpieczeństwa pozostawionej przyczepki, gdy rodzina jedzie zwiedzać okolice ?

 

łazienki i wc ty na początek są na dole OSOBNO z tyłu hotelu

 

Co rozumiemy pod pojęciem "łazienki" ?

Fotka(i) wszystko by pokazały- jeśli masz możliwość :blagac:

Z góry, w imieniu Wszystkich zainteresowanych - dziękuję.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale się zastanawiam, na ile Bardo jest atrakcyjne dla osób, które chcą odwiedzić Kotlinę Kłodzką? Jest to wszak miejscowość na bramie Kotliny Kłodzkiej. Dopiero po przejechaniu Gór Bardzkich wjeżdżamy na teren Kotliny. Tak naprawdę z centrum Kotliny, jedyna łączność jest poprzez międzynarodową drogę ze stromym podjazdem. W zasadzie na wszelkie zwiedzanie poza Bardem, trzeba jechać samochodem, gdyż wycieczki rowerowe po Kotlinie byłby zbyt ciężkie.

Oczywiście nie będę tu obiektywny w tej ocenie, gdyż mieszkam 50 km od Barda i często tamtędy przejeżdżam. Osobiście bardziej szukałbym czegoś w centrum Kotliny, skąd do wielu miejsc miałbym bliżej, kilka czy kilkanaście kilometrów. Oczywiście cała kotlina jest duża i zawsze gdzieś będzie daleko. Myślę, że Twoja propozycja jest ciekawa dla osób z dalszych regionów Polski. Dla nich wycieczki kilkudziesięciokilometrowe nie będą problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę z centrum Kotliny, jedyna łączność jest poprzez międzynarodową drogę ze stromym podjazdem. W zasadzie na wszelkie zwiedzanie poza Bardem, trzeba jechać samochodem, gdyż wycieczki rowerowe po Kotlinie byłby zbyt ciężkie.

 

┼╣le na to patrzysz, to jest idealnie miejsce na baze dla rowerzystów. Rano trochę pracy na podjeździe, ale za to wieczorkiem relaks przy powrocie.

No ale ja też nie jestem obiektywny, za dużo się rowerem pod górę (i w dół też) najeździłem po Europie :jump: (patrz moja www)

 

Jeszcze jakiś basenik poprosimy na kempingu i się odnas nie opędzi w to lato :slina:

Edytowane przez Kluchojady (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale się zastanawiam, na ile Bardo jest atrakcyjne dla osób, które chcą odwiedzić Kotlinę Kłodzką? Jest to wszak miejscowość na bramie Kotliny Kłodzkiej. Dopiero po przejechaniu Gór Bardzkich wjeżdżamy na teren Kotliny. Tak naprawdę z centrum Kotliny, jedyna łączność jest poprzez międzynarodową drogę ze stromym podjazdem. W zasadzie na wszelkie zwiedzanie poza Bardem, trzeba jechać samochodem, gdyż wycieczki rowerowe po Kotlinie byłby zbyt ciężkie.

Oczywiście nie będę tu obiektywny w tej ocenie, gdyż mieszkam 50 km od Barda i często tamtędy przejeżdżam. Osobiście bardziej szukałbym czegoś w centrum Kotliny, skąd do wielu miejsc miałbym bliżej, kilka czy kilkanaście kilometrów. Oczywiście cała kotlina jest duża i zawsze gdzieś będzie daleko. Myślę, że Twoja propozycja jest ciekawa dla osób z dalszych regionów Polski. Dla nich wycieczki kilkudziesięciokilometrowe nie będą problemem.

 

hmm ja tam nie znam dokładnie okolic, byłem ostatnio, ooo z 8lat temu :hmm: ale wtedy staliśmy w Lewinie, niby wszędzie blisko a i tak daleko, tzn trzeba było jeździć autem

- skalne miasto (PL i CZ), Osówka, Kłodzko, Polanica/Kudowa - to już można było rowerem :yes:, ale myśmy nie mieli rowerów to trza było autem ...

 

IMO baza wypadowna jest OK, w pewne miejsca jest bliżej w inne dalej ... ale 40-50km jest do zrobienia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.