Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

dobra bo ja tego nigdy nie sprawdzałem, w osobówkach mam możliwości wyłączenia tego ustrojstwa

i teraz pytanie jak pobiera opłatę za kilometr kiedy jedziemy z przyczepą i jak kiedy mamy to wyłączone

i czy wtedy w ogóle otwiera bramki?

 

Jeżeli mamy viabox ten, który jest dla DMC pow 3,5 to pomimo, że jest wyłączony tryb jazdy z przyczepą to i tak  otwiera bramki na A2 (Stryków).

Zupełnie zapomniałem coś z tym zrobić przed wjazdem, no i po wjechaniu obawiając się że mnie nie wypuści to włączyłem tryb z przyczepą. Bramki mnie wypuściły.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na wyłączonym kasuje jak zwykłą osobówkę. A2 Stryków - Konin za 9,90zł niezależnie od normy euro. Jak włączysz że z budką to za km tak jak norma itd wskazuje.

 

Jak masz viaAuto to tak jak osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 29.05.2017 o 22:51, jacekzoo napisał:

Ja tylko czekam aż ktoś napisze że wszędzie się płaci i to jest normalne, tylko w Polsce państwo dokłada żeby dziani kierowcy mogli jeździć za darmo.

https://www.money.pl/eec-2018/autostrad-drogi-oplaty-za-autostrady-platne,73,0,2405961.html

" Aby drogi mogły być utrzymane w dobrym stanie, powinny być płatne."

" Dyrektor Kapsch Telematic Services wyliczył w rozmowie z money.pl, że łącznie w Polsce jest jeszcze 800 km dróg, na których kierowcy jeszcze mają ten przywilej, że nie uiszczają opłat. "

" To jest kilkaset milionów złotych rocznie do pobrania - dodał. " :bevil:

" Zgodnie z zasadą, że korzystający płaci, również w tym przypadku, trzeba by pomyśleć o szybkim uruchomieniu systemu poboru opłat. " :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Bezpłatne pozostają m.in.: duża część A4 (Wrocław-granica państwa, Kraków- granica państwa), A2 od Strykowa do Warszawy, czy A1 od Strykowa do Torunia.,, 

to ciekawe co mi pikało dzisiaj od Legnicy do Wrocławia :) chyba że miał na myśli osobówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, mi nie przeszkadza viatoll, akurat ze wszystkich haraczy ten płacę ,,najchętniej,,. Dzisiaj znad morza do domu, 540km w 8h z postojami. Wolę zapłacić i normalnie jechać niż tak jak kiedyś po 12h nad morze krajówkami przez wiochy. Już pomijam że w tamtą stronę jechałem dłużej, ale właśnie przez roboty na s3. I widać że robią a nie jedna koparka na 30km budowy. Wiadomo, wolałbym nie płacić, ale jak mam wybór, płacić i jeździć tak jak teraz a w najbliższej przyszłości jeszcze wygodniej, niż nie płacić i tarabanić się przez wiochy, to wolę płacić. 

 

Oczywiście pomijam fakt ile za tą kase mogli wybudować a ile wybudowali, i ile idzie bokiem to nikt nie wie, ale mimo wszystko viatoll nie gryzie mnie po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

ale mimo wszystko viatoll nie gryzie mnie po oczach

Mnie gryzie i to mocno. Przy moim euro wyjazd 300 km. w tą i na zad 200 zł. Nie no gryzie mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Oczywiście pomijam fakt ile za tą kase mogli wybudować a ile wybudowali, i ile idzie bokiem to nikt nie wie, ale mimo wszystko viatoll nie gryzie mnie po oczach

jak najwięcej płatnych dróg z viatolem - zdecydowanie jestem na tak , głównie z uwagi na ukraińców, rosjan, litwinów i całą resztę ruchu ciężarowego który bezkarnie i bezpłatnie rozjeżdża nasz drogi 

mi nie ubędzie , a opłaty za tiry podładują trochę kiesę (tak , wiem, że nie idzie to wszystko na drogi ale lepiej troszkę niż nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

,,Bezpłatne pozostają m.in.: duża część A4 (Wrocław-granica państwa, Kraków- granica państwa), A2 od Strykowa do Warszawy, czy A1 od Strykowa do Torunia.,, 

to ciekawe co mi pikało dzisiaj od Legnicy do Wrocławia :) chyba że miał na myśli osobówki

Na A4 od Krakowa do granicy wschodniej ViaToll aż gorący jest od pikania. Mało tego, na biegnącej nieopodał równolegle do niej DK 94 aż roi się od bramownic. Jadąc w tym roku z A4 DW 877 do Łańcuta, wjechałem na DK 94 dosłownie na 200 m i 50 m za skrzyżowaniem już stała bramownica, która skubnęło mi kasę za spory odcinek drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.