Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a nie mogli dopisać że rozszerzają ale znoszą dla 3,5T z przyczepą kempinogową jak w cywilizowanym świecie

Edytowane przez szkl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzmy też na pozytywne strony, zaczynając swoją przygodę z samochodem miałem do dyspozycji kawałek pseudoautostrady A4 a dziś do Krakowa jadę 2,5h do Warszawy 3,5 do Trójmiasta 5 , kiedyś było to nierealne więc jakiś postęp widać przynajmniej z mojej perspektywy :hmm: 

 

mnie np bardziej wkurza to że nie mogą się dogadać z GDDKIA prywatni inwestorzy i pomimo że masz tego Viatolla to jeszcze musisz stać na bramkach albo kupić drugie urządzenie :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tzn. wczoraj jak wytyczałem trasę w/g tego kalkulatora, to wyskakiwało że nie ma drogi alternatywnej dla s8. Według ich kalkulatora droga między Wrocławiem, a Stolicą 100 zł. To nie jest normalne.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o starą 8. Z ich mapy wynika, że jest niepłatna. Jednak mało czytelna ta ich mapka.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o starą 8. Z ich mapy wynika, że jest niepłatna. Jednak mało czytelna ta ich mapka.

Przecież na stronie viatolla jest cały rozpis płatnych odcinków

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa/siec-drog-systemu-viatoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Piotrkowa do Wrocławia stara droga jest bez VIATOLL. Ostatnio pokonałem tą trasę, nawet miłym zaskoczeniem były nowe obwodnice Bełchatowa i Wielunia.
Trzeba tylko konsekwentnie pchać się przez Kępno, Bralin, Syców i Oleśnicę dla których obwodnicami jest S8...

Chcąc całą trasę do Wawy przejechać bezpłatnie, trzeba odcinek Piotrków-DK92 pokonać jakimiś kanałami, czego testowanie odpuściłem. Te 130km do Nadarzyna da się przeboleć (chyba 38zł przy moim Euro), potem trzeba przeskoczyć do Grodziska Maz i przesz Pruszków wjechać Alejami Jerozolimskimi, albo dać się skasować jeszcze parę zł i wjechać nową drogą od Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie. Jak wygląda sytuacja z Viatolem i prawej jazdy kat B+E jeśli mój zestaw samochód + przyczepa nie przekracza łącznie DMC 3,5t?

Auto ma koło 2230kg (już załadowane) i przyczepa ma 1200kg. Niby wszystko się mieści, współczynnik 1,33 zachowany, niby wystarczy tylko kat B, no ale był u mnie ostatnio jeden pan który dużo wozi wszystkiego i niczego i stwierdził, że z każdą przyczepą powyżej 750kg trzeba mieć viatol. 

Próbowałem dodzwonić się do informacji ITD (http://www.gitd.gov.pl/dyzur-telefoniczny) ale albo zajęte, albo nikt nie raczył odebrać. Dzisiaj natomiast dodzwoniłem się na numer  52 323-83-56  i krótko mówiąc zostałem olany, bo pani się tym wcale nie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak wygląda sytuacja z Viatolem i prawej jazdy kat B+E jeśli mój zestaw samochód + przyczepa nie przekracza łącznie DMC 3,5t?

Auto ma koło 2230kg (już załadowane) i przyczepa ma 1200kg. Niby wszystko się mieści, współczynnik 1,33 zachowany, niby wystarczy tylko kat B, no ale był u mnie ostatnio jeden pan który dużo wozi wszystkiego i niczego i stwierdził, że z każdą przyczepą powyżej 750kg trzeba mieć viatol. 

 

Viatol musisz mieć tylko jeśli pojazd lub zestaw waży powyżej 3,5t. A panu zaproponuj aby doszkolił się z przepisów, a nie wprowadzał ludzi w błąd.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.