Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

...do jednego auta możesz mieć tylko jedno urządzenie, jedziesz z przyczepą masz urządzenie, odstawiasz przyczepę pędzisz do punktu aby oddać urządzenie i pobrać inne, później znowu z przyczepą i znowu zmiana urządzenia

ale jaja

 

A z skąd te informacje kolego? Z tego co mi wiadomo na viaboxie jest przycisk którym zmieniasz status z przyczepą/bez przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie tak do końca. Viatoll nie jest przystosowany do montowania go w samochodach które nie przekraczają 3,5t. Dają natomiast specjalne pudełka gdzie wkładasz Viatoll kiedy jedziesz solo i nie kasuje Cię na bramkach. Oczywiście biada aby "zapomnieć" o wyjęciu jak jedziesz z przyczepą bo sami wiecie ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji viaboxa

F

Deklaracja przyczepy:

Poprzez naciśnięcie przycisku przez dłużej niż 2

sekundy wskaźnik „2” zaświeci się jednokrotnie.

Oznacza to, że wskaźnik przyczepy jest włączony.

Aby wyłączyć wskaźnik przyczepy należy ponownie

nacisnąć przycisk przez dłużej niż 2 sekundy aż

wskaźnik „X” zaświeci się jednokrotnie.

G

Sprawdzanie statusu:

Po naciśnięciu przycisku przez mniej niż 2 sekundy,

włączy się wskaźnik „X. Jeżeli została zadeklarowana

przyczepa, wskaźnik ÔÇť2” oraz „X” będą świecić jednocześnie.

 

Pod tym linkiem można przeczytać całą instrukcję http://www.viatoll.pl/images/manuals/viabox_instrukcja_obslugi.pdf

Edytowane przez Besiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają natomiast specjalne pudełka gdzie wkładasz Viatoll kiedy jedziesz solo i nie kasuje Cię na bramkach.

 

Jak jeżdżę bez przyczepy, to viaboxa nigdy z sobą nie wożę.

Są w nim oczywiście przyciski do jazdy solo i z przyczepą, ale z przyczepą, to tylko w wakacje, a tak leżakuje sobie w domu.

Dostałem na niego taką specjalną torebkę foliową :jump: , aby go chować (ma niby ekranować go od bramownic).

Nie rozumiem jednak do czego ona mi potrzebna, jeśli jest przełącznik x2 (z przyczepą / bez przyczepy) :niewiem:

 

Czy może to znaczyć, że włączenie opcji "bez przyczepy" może być nieskuteczne ?

A może w takim przypadku system też nalicza jakieś opłaty (np. mniejsze) ?

 

Ale wiem jeszcze jedno. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku znowelizują ten przepis o Viatoll dla lekkich zestawów. Rozmawiałem z IDT ;)

 

:D Znowelizują, a jakże.

"Dla lekkich zestawów" czyli jakich ?

Takich nie przekraczających 3,5 t ? ;)

 

Jak do tej pory, każda nowelizacja kojarzy mi się natychmiast z kolejną podwyżką :o

 

Jeśli masz rację i faktycznie coś dobrego może nas spotkać w tym temacie, to będę świętował to cały jeden dzień :pub::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdżę bez przyczepy, to viaboxa nigdy z sobą nie wożę.

Są w nim oczywiście przyciski do jazdy solo i z przyczepą, ale z przyczepą, to tylko w wakacje, a tak leżakuje sobie w domu.

Dostałem na niego taką specjalną torebkę foliową :jump: , aby go chować (ma niby ekranować go od bramownic).

Nie rozumiem jednak do czego ona mi potrzebna, jeśli jest przełącznik x2 (z przyczepą / bez przyczepy) :niewiem:

 

Czy może to znaczyć, że włączenie opcji "bez przyczepy" może być nieskuteczne ?

A może w takim przypadku system też nalicza jakieś opłaty (np. mniejsze) ?

( ... )

 

 

Krzysiu! bo ta folia co oni dają może nie skutecznie ekranować i mimo, że będziesz jechał bez przyczepy to i tak system naliczy Ci opłatę. Pewniejsze jest skorzystanie z "foli Jana" do pieczenia ciasta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu! bo ta folia co oni dają może nie skutecznie ekranować i mimo, że będziesz jechał bez przyczepy to i tak system naliczy Ci opłatę. Pewniejsze jest skorzystanie z "foli Jana" do pieczenia ciasta :ok:

 

No tak, ale jeśli jest przełącznik i przełączam w tryb "bez przyczepy", to czy nie powinno wystarczyć tylko to, bez owijania "Janem" itp. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzieeee! Czytajcie instrukcje.

Mam na stałe przyklejony Viatol. Włączam go, gdy holuję p-kę. Normalnie jest wyłączony. Pika na bramkach, ale opłaty nie są naliczane. Sprawdzałem to.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli jest przełącznik i przełączam w tryb "bez przyczepy", to czy nie powinno wystarczyć tylko to, bez owijania "Janem" itp. :niewiem:

 

Powinno wystarczyć przełączeniem na przycisku i nie powinno pobierać opłaty. Natomiast viabox mimo wyłączenia zawsze będzie " pikać " pod bramką. On zawsze będzie tak robił bo to jest właśnie ta funkcja szpiegowska.

 

A " Jana" dają dla tych co nie wierzą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzieeee! Czytajcie instrukcje.

 

Adam, instrukcję i wszystkie możliwe dodatki przeczytałem kilka razy + info w Necie + rozmowa tel. z operatorem systemu.

 

Mam na stałe przyklejony Viatol. Włączam go, gdy holuję p-kę. Normalnie jest wyłączony. Pika na bramkach, ale opłaty nie są naliczane. Sprawdzałem to.

 

Tak było, tak miałeś i OK.

Takie zachowanie urządzenia i systemu jest prawidłowe i logicznie wynika z wszelkich instrukcji.

Ja też to wiem, tylko na jakiej podstawie masz całkowitą pewność, że mimo wyłączenia, będzie tak samo przy kolejnych wyjazdach ?

Czy dlatego, że poprzednio sprawdziłeś, czy dlatego, że instrukcja tak podaje :niewiem:

Moje pytanie i wątpliwości powstało w wyniku błędów w systemie i bardzo dużej ilości reklamacji. To, że Tobie (mnie chyba też) nie zdarzyło się to jeszcze, nie oznacza, że tak się nie stanie.

 

Nie cierpię urządzeń, nad którymi nie posiadam nadrzędnej kontroli, co gorsze, jeśli urządzenia te wymuszają na mnie jakieś dodatkowe i niepotrzebne działania, a tak jest w przypadku viaboxa.

Mam dwie możliwości: albo ślepo ufać otrzymywanym rachunkom, albo ciągle sprawdzać dokładnie tabele rozliczeń.

Ostatnio obserwuję dziwną tendencję w sprzęcie elektronicznym - różne urządzenia, mimo naciśnięcia włącznika, nadal pozostają w pewien sposób włączone :krzykacz:

Tak jest np. w niektórych telewizorach, nagminnie w telefonach komórkowych, w omawianym viaboxie itd. Dopiero wyciągnięcie wtyczki sieciowej lub akumulatorka daje całkowitą pewność, że urządzenie nie pracuje (jest pod kontrolą) ;)

I tu jest sedno sprawy oraz to, o czym wspomniał Jurek - funkcje szpiegowskie.

Skoro nie mogę wyłączyć całkowicie urządzenia, to nigdy nie mam pewności, że kiedyś, po uśpieniu mojej czujności, system nie zacznie nagle się mylić (oczywiście na moją niekorzyść, w inny sposób takie systemy się nie mylą :lol: ).

Z tego powodu, mój viabox leży w domu, gdy jeżdżę bez przyczepy, ewentualnie na wyjeździe, ale w danej chwili bez budki, viabox jest w trybie "bez przyczepy", leży w otrzymanej od dystrybutora torbie, owinięty folią "Jana" i zamknięty w aluminiowym kubku :D , a całość skrzętnie schowana w najgłębszym zakamarku bagażnika :jump:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzieeee! Czytajcie instrukcje.

Mam na stałe przyklejony Viatol. Włączam go, gdy holuję p-kę. Normalnie jest wyłączony. Pika na bramkach, ale opłaty nie są naliczane.

Adam, a sprawdzałeś ostatnio..?

Bo mi viabox ostatnio przestał pikać w jeździe solo (wcześniej pikał), a w panelu klienta online przestały pokazywać się trasy z adnotacją 0zł ;). Już chciałem go reklamować, bo myślałem, że się popsuł, ale przełączyłem w tryb przyczepy i zaczął piszczeć (no i $ zżerać :>)

 

Powinno wystarczyć przełączeniem na przycisku i nie powinno pobierać opłaty. Natomiast viabox mimo wyłączenia zawsze będzie " pikać " pod bramką. On zawsze będzie tak robił bo to jest właśnie ta funkcja szpiegowska.

A mi przestał pikać, przestał się logować do systemu. Przynajmniej ja tego nie widzę.

Albo mi wyłączyli logowanie, albo ukryli jeszcze głębiej opcje szpiegowską :P ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a sprawdzałeś ostatnio..?

Bo mi viabox ostatnio przestał pikać w jeździe solo (wcześniej pikał), a w panelu klienta online przestały pokazywać się trasy z adnotacją 0zł ;). Już chciałem go reklamować, bo myślałem, że się popsuł, ale przełączyłem w tryb przyczepy i zaczął piszczeć (no i $ zżerać :>)

A mi przestał pikać, przestał się logować do systemu. Przynajmniej ja tego nie widzę.

Albo mi wyłączyli logowanie, albo ukryli jeszcze głębiej opcje szpiegowską :P ;>

 

:o ... a to ciekawe !

Muszę to sprawdzić przy najbliższej okazji, ale to dopiero bliżej lata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.