Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Sory że odświeżam temat 100 razy wałkowany na Forum, ale czy coś słychać w temacie zwolnienia z Viatol samochodów terenowych z cepką. Zlot majowy się zbliża,a ja nie wiem czy instalować to ustrojstwo.:niewiem:POZDRO DLA WSZYSTKICH. (chodzi oczywiści>3.5t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie sądzę aby możliwe było zmniejszenie do DMC 2500kg bo niektóre osobówki ( np. SUV-y ) mają DMC > 2,5t. Z mapki na viatoll.pl dokładnie widać że płatne są odcinki równoległe do autostrad. Zapewne chodzi o to żeby TIR-y nie uciekały z płatnych autostrad i nie rozjeżdżały innych dróg.

A przy okazji - jak to zwykle w Polsce - ktoś wybiegł przed szereg i dostało się nam maluczkim, bo ile taka cepka dociśnie ten asfalt... :niewiem:

 

ps. zupełnie nieświadomie obszedłem ten problem kupując kampera :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka lat nawet osobowe będą miały puszki ... zobaczycie :gitara:

 

Takie założenia były od samego początku, tylko wprowadzenie miało być (i jest) stopniowe :oslabiony:

Łatwiej zapanować nad niezadowoleniem małej grupy kierowców co jakiś czas, niż mieć do czynienia z ogólnym buntem wszystkich jednocześnie - chyba tylko o to w tym chodziło :niewiem:

Lato za pasem, więc będzie coraz więcej "super" informacji w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować viabox-a , ja mam i na van-ie i na terenówce :-(

(jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż mandat)

 

 

 

Zgadzam się z wypowiedzią Kolegi, nie ma co ryzykować bo mandaty za brak viatoll są KOSMICZNE (czyt.3000zł), a poza tym to nawet nie kupujemy viaboxa lecz go "wypożyczamy". Otwierasz sobie konto w punkcie dystrybucji, następnie podpinasz do niego auta(oczywiście każde musi mieć swojego viaboxa), a tak naprawdę po przejechaniu odcinka płatnego możesz od razu zdać viaboxa odpinając ze swojego konta dany samochód, odzyskać kaucję i jechać dalej do momentu kiedy to znów nie trafisz na obszar viatoll. Ale najlepiej jadać w podróż "wypożyczyć" viabox, a po powrocie do domu go zdać i odebrać kaucję, więc pieniądze są po prostu zamrożone na ten czas. A konto niech sobie będzie, raz na jakiś czas na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią Kolegi, nie ma co ryzykować bo mandaty za brak viatoll są KOSMICZNE (czyt.3000zł), a poza tym to nawet nie kupujemy viaboxa lecz go "wypożyczamy". Otwierasz sobie konto w punkcie dystrybucji, następnie podpinasz do niego auta(oczywiście każde musi mieć swojego viaboxa), a tak naprawdę po przejechaniu odcinka płatnego możesz od razu zdać viaboxa odpinając ze swojego konta dany samochód, odzyskać kaucję i jechać dalej do momentu kiedy to znów nie trafisz na obszar viatoll. Ale najlepiej jadać w podróż "wypożyczyć" viabox, a po powrocie do domu go zdać i odebrać kaucję, więc pieniądze są po prostu zamrożone na ten czas. A konto niech sobie będzie, raz na jakiś czas na pewno się przyda.

 

No, nie wiem :niewiem:

Ja mam do najbliższego punktu dystrybucji, z 70 km (chyba, ze coś się ostatnio zmieniło, ale nie sądzę)

Gdybym miał za każdym razem przechodzić formalności zwrotu i uzyskania "skrzynki", to ... :sciana:

Wolę już tą kaucję mieć w zamrożeniu.

IMHO

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa odzyskanie niewykorzystanej kasy ???? Ktoś to przerabiał ?

 

Kasa, która pozostała, jest na Twoim koncie do wykorzystania. Zawsze możesz sprawdzić - ile. Jeśli zbyt mało na kolejne planowane wyjazdy, robisz dopłatę (ile, zależy tylko od Ciebie samego). Myślę, że przy rezygnacji ze skrzynki, kaucja i ew. końcówka z konta, zostaną przelane na Twój rachunek bankowy (najbardziej prawdopodobne), a może zwrot jest "od ręki" :niewiem: .

Lepiej jednak mieć na koncie skrzynki trochę więcej, niż na planowane przejazdy, nigdy nic nie wiadomo, może się przydać, a uzupełnić w trasie, jeśli skończy się nagle - ciężko. Nie wiem, czy to się nie zmieniło, ale dobrym sposobem byłby płatny SMS, o określonej wartości. Wtedy, po ostrzeżeniu ze skrzynki, że kończy się kasa, można by było z dowolnego miejsca wysłać SMS doładowujący i po kłopocie. Takie proste, a dla nich nie wykonalne - chyba ? Już dłuższy czas nie sprawdzałem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa, która pozostała, jest na Twoim koncie do wykorzystania. Zawsze możesz sprawdzić - ile. Jeśli zbyt mało na kolejne planowane wyjazdy, robisz dopłatę (ile, zależy tylko od Ciebie samego). Myślę, że przy rezygnacji ze skrzynki, kaucja i ew. końcówka z konta, zostaną przelane na Twój rachunek bankowy (najbardziej prawdopodobne), a może zwrot jest "od ręki" :niewiem: .

Lepiej jednak mieć na koncie skrzynki trochę więcej, niż na planowane przejazdy, nigdy nic nie wiadomo, może się przydać, a uzupełnić w trasie, jeśli skończy się nagle - ciężko. Nie wiem, czy to się nie zmieniło, ale dobrym sposobem byłby płatny SMS, o określonej wartości. Wtedy, po ostrzeżeniu ze skrzynki, że kończy się kasa, można by było z dowolnego miejsca wysłać SMS doładowujący i po kłopocie. Takie proste, a dla nich nie wykonalne - chyba ? Już dłuższy czas nie sprawdzałem.

 

Krzysiu! Kasę do ręki z nadpłaty ( system pre-paid ) nie dostaniesz, robią zwrot na konto. Przy odroczonym systemie płatności ( post-paid ) są wymagane kaucje lub zabezpieczenia bankowe - raczej opcja dla osoby fizycznej nie opłacalna.

Czas oczekiwania na zwrot kasy - to jakieś 2 do 4 tygodni.

Opcja doładowania sms-em w tym kraju niedostępna :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu! Kasę do ręki z nadpłaty ( system pre-paid ) nie dostaniesz, robią zwrot na konto.

 

 

no nie do konca... oddawalem box'a - zwrocono mi kaucje i to co zostalo niewykorzystane... w tym samym dniu zrobilem reklamacje...

 

rozpatrzenie reklamacji trwalo pol roku - pieniadze zwrocono po "łaskawym" uwzglednieniu reklamacji na moje saldo saldo u nich

 

MUSZE KASE WYKORZYSTAC...pomimo ze nie mam juz boxa - nie moge odebrac pieniedzy w punkcie i nie moge otrzymac przelewu gdyz "nie ma takiej mozliwosci" PRANOJA...

 

rekalamacj rozpatrzona po terminie- bez odsetek

 

rowniez sie dowiedzialem ze pobieranie oplaty za odcinki ktore nie maja nazwy - punkty w ktorych naliczno oplaty nazywaly sie: "początek opracowania" czy tez "początek odcinka" jest zgodne z prawem rzekomo...

 

OGOLNIE VIATOLL TO JEDEN WIELKI SYF - licza na to ze ludzie nie beda sprawdzac po kolei tego co naja na zestawieniu i kroja ile sie da...

 

nawet naliczaja oplaty za jazde w roznych kierunkach jednoczesnie....

 

i nie dotyczy to okresu kiedy bylo o tym glosno... takie manewry trwaja caly czas z tego co slysze od znajomych

 

posprawdzajcie sobie jakie macie na kwitach normy Euro zapisane u nich, sprawdzcie sobie ile kosztuje oplata za kilomet na danej trasie a pozniej sprawdzcie ile dany odcinek ma kilometrow... oczywiscie nie bedzie sie to zgadzac z rzeczywistoscia bo oni maja krotsze kilometry

 

niby to groszowe sprawy... ale przeliczajac to na liczbe uzytkownikow robi sie okragla sumka

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.