Skocz do zawartości

Brak pinów w gniazdku auta


jareckis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po podłączeniu przyczepki do auta oprócz świateł(pozycje,kierunki itp.) nic nie działa w przyczepce tzn ani oświetlenie ani lodówka :oslabiony:.Sprzedający przy kupnie,poinformował mnie że u niego wszystko chodziło.Przeprowadzając mały rekonesans stwierdziłem że w moim Passacie (B5 2004r) w gniazdku do podłączenia przyczepy brakuje trzech pinów.Podejrzewam że to jest powód braku prądu w przyczepie.Czy można to samemu "naprawić",no i oczywiście w jaki sposób?Jak dołożyć te brakujące piny,i jak je podłączyć i do czego w aucie?Widziałem na forum że podobny temat był poruszany,ale nie wiem jak to może być w Passacie.Być może będę musiał jechać do serwisu VW.Czy ktoś się z czymś takim już spotkał?Zaznaczam że nie jestem w dziedzinie elektryki orłem i potrzebuję prowadzenia po schematach za rękę.Dołączam foto gniazda.Proszę o pomoc :dzieki:.Pozdrawiam.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piny" można przełożyć z innego gniazda, jest możliwość ich wyjęcia lub włożenia. Co zaś się tyczy podłączenia to - który bolec pod jaki przewód - to poszukaj na forum - podobny temat był już poruszany. W przypadku gniazda 7-mio pinowego mogę wrzucić schemat "od ręki".

Jeśli elektryka nie jest Twoją najmocniejszą stroną - podjedź do jakiegoś fachowca - w kilka minut rozprawi się z problemem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piny" można przełożyć z innego gniazda, jest możliwość ich wyjęcia lub włożenia. Co zaś się tyczy podłączenia to - który bolec pod jaki przewód - to poszukaj na forum - podobny temat był już poruszany. W przypadku gniazda 10-cio pinowego mogę wrzucić schemat "od ręki".

Jeśli elektryka nie jest Twoją najmocniejszą stroną - podjedź do jakiegoś fachowca - w kilka minut rozprawi się z problemem :ok:

 

Jakbyś mógł wrzucić ten schemacik to byłbym wdzięczny :dzieki:,może jakoś z nim sobie poradzę :mlot:.Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował wymiane całego gniazda :ok: kiedyś też wymieniłem same piny ale okazało się potem że były minimalnie innego rozmiaru i po podłączeniu często niestykały i przerywały Różnica była niezauważalna a jednak nie działało jak powinno Dopiero wymiana całego gniazda załatwiła sprawe :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też proponuje wymianę na nowe gniazdo koszt 30-50 zł !

ja nie dasz rady z próbówką 12 V i schematem sam - to podjedź do kogoś

albo przy demontażu, ze wyrywaj na siłę - tylko delikatnie odcinaj po kabelku i pisz do jakiego pina był podłączony - każdy ma numerek na plastiku - o ile jest jeszcze do odczytania.

 

ale zmień bo widać że to lekki już syf i rdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poniżej zamieszczam na Twoją prośbę schemat do gniazda 7 i 13 pinowego.

Błędnie w poprzednim swoim poście napisałem o gnieździe 10 pinowym - przepraszam za zamieszanie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poniżej zamieszczam na Twoją prośbę schemat do gniazda 7 i 13 pinowego.

Błędnie w poprzednim swoim poście napisałem o gnieździe 10 pinowym - przepraszam za zamieszanie.

 

No i właśnie brakuje mi pinu 10 ,11 ,12 ,co znaczy symbol NC na 11 i 12 :oslabiony: bo co do 10 to w miarę kumam.Dzięki serdeczne.:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g zasad gniazdo i wtyczka winny być podłączone jak załączniku. Widok na tych rysunkach jest tak jak powinien być rysowany na schematach elektrycznych- widok od strony zacisków śrubowych.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..czyli wychodzi na to że jakbym miał podłączony pin 10 to wszystko w przyczepie by śmigało...???

 

 

Tylko teoretycznie, dlatego zamiast kombinować z pinami lepiej wydać kilka złotych na nowe gniazdo i mieć święty spokój. Koszt zakupu gniazda to jakieś 20 - 30 złotych a jak podjedziesz do elektryka samochodowego to po kilku minutach będziesz miał problem rozwiązany.

 

 

http://allegro.pl/gniazdo-13-pin-12-v-do-przyczep-i2191376420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g zasad gniazdo i wtyczka winny być podłączone jak załączniku. Widok na tych rysunkach jest tak jak powinien być rysowany na schematach elektrycznych- widok od strony zacisków śrubowych.

 

Dzięki serdeczne kolego :blagac:

 

Tylko teoretycznie, dlatego zamiast kombinować z pinami lepiej wydać kilka złotych na nowe gniazdo i mieć święty spokój. Koszt zakupu gniazda to jakieś 20 - 30 złotych a jak podjedziesz do elektryka samochodowego to po kilku minutach będziesz miał problem rozwiązany.

 

 

http://allegro.pl/gn...2191376420.html

 

Chyba tak zrobię,dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę, że sama wymiana gniazda niewiele pomoże. Trzeba mieć co podłączyć do tego 10 pinu od strony holownika :niewiem: . A to zdaje się do lodówki więc spory pobór prądu .Poszukaj na forum temat dodatkowego przewodu do zasilania lodówki był mocno wałkowany :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie jest dokladnie ta sama sytuacja. W Skodzie fabrycznie (od nowosci) nie bylo pinow 9,10,11 - a wiec zasilania sterowanego ze stacyjki.

Sa natomiast piny 9 i 13 - czyli zasilanie stale. Wszystko dziala jak powinno, mi to pasuje bo mam zasilanie przyczepy nawet jak auto jest zamkniete i wylaczone.

Takze w/g mnie niczego nie musisz naprawiac.

 

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.