Skocz do zawartości

truma vent


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, pomijając pożar i brak ogrzewania teraz, to zastanawia mnie jak to działa, z tylu piecyka jest wentylator i dwie rury, jedna idzie do łazienki i dmucha sporym ciśnieniem, a droga rura idzie przez szawkę, pod bojlerem i do o koła łóżka, na końcu jest zaślepiona, prześledziłem całą jej trasę, ale brak jakiego kol wiek wyjścia, co dziwne też było wyjąłem zaślepkę końca i brak jakiego kol wiek powietrza wychodzącego, do o koła łóżka są nawiewy ale idą w podłogę, jakieś rady?

 

Oraz jak powinien działać automat, na manualnym nadmuchu bez problemu idzie regulować prędkość wentylatora, a na auto ani razu nie słyszałem by zmienił sam prędkość, cały czas chodzi mniej więcej na 4/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Ventu powinny być wyjścia pod siedziskami i w szczeline miedzy płyta a ścianą no i w łazience, inne opcje są mi nie znane :niewiem:

 

 

auto powinno od temperatury zmieniać obroty ale jakoś nie testowałem tego :niewiem:

 

 

Takie pytanie pokrewne Vent masz 230V czy 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V

 

Pod siedzeniami mam wyjścia ale idą pod podłogę, chyba że tam gdzieś są łączone, hmm poczekam na ładną pogodę i się położę pod nią, może czegoś tam brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szczęściarz jesteś ze masz 12V :brawo: zazdraszczam :-]

 

 

może idą w podłoge i jest to ogrzewanie podłogowe :niewiem: tylko sobie gdybam bo ja zawsze miałem standartowe rozwiązanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w plastykowej obudowie w której swoje biegi zaczynają rury grzewcze ( zaraz za wentylatorem ) czasami jest taka płytka regulacyjna , która można podzielić"dmuch" niesymetrycznie .... może masz przestawioną tak by dmuchało tylko do jednej rury.... pomacaj ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma żadnej klapki do regulacji, nawet nie ma śladu że miała być, kładłem się pod przyczepę zobaczyć te nawiewy co są w około siedziska, i niestety to tylko wentylacja, pod podłogą jest tylko kratka, czyli znów jestem w kropce, jak to ma niby działać?

 

Jak dojdę do siebie po urlopie to chyba coś zacznę przerabiać wedle własnych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jest jeszcze jedno wytłumaczenie tego , że w łazience masz dmuch a pod wyrkiem go nie masz ....tak naprawdę masz tylko rozłożony jest na wiele małych otworów w tej rurze .... jest ponacinana co kilkanaście centymetrów by pchane powietrze równomiernie się dostawało do ogrzewanej części , szafy czy luków bagażowych .... na końcu tej rury faktycznie nie będzie juz nic dmuchało ... popatrz jeszcze raz :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podłącze się ze swoim tematem.

 

Czy teb2 można bez problemu zamienić na teb1? Tzn. Na przedłużce, nie dokrecając do pieca, mocując do ściany. Mam problem ze znalezieniem teb2 na 12V a starsze modele są łatwiej dostępne w rozsadnych cenach.

 

Sterownik mam na ścianie, nie na piecu.

 

Czy warto upierać się przy nowszym modelu, czy starszy wystarczy w zupełności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź znalazłem sam. Jeśli ma się airmixa to nie można zastąpić. Znaczy wszystko się da, ale trzeba wtedy kombinować z mocowaniem do ściany, którego teb1 nie ma normalnie. Wiązało by się to ze zdjęciem obudowy, dorabianiem innej i takie tam zabawy.

Będę szukał teb2. Nie chcę się bawić w "drukowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Prośba o pomoc w uruchomieniu Truma Vent Teb1.

Gdzie może być problem w niedziałaniu Truma Ventu? Jak do tej pory nie musiałem korzystac z Trumy i nawiewu, ale wybieram sie na majówkę i niezbędne będzie dogrzewanie sie w nocy. Sam piec Truma działa bez problemów, ale zauważyłem że Truma Vent nie działa w jakiejkolwiek pozycji. Na pewno kable zasilające są do wentylatora podłaczone. W puszce jest 12V, czy w samym wentylatorze to jeszcze nie wiem, nie miałem jak sprawdzić.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam

post-9917-0-81329800-1461916745_thumb.jpg

post-9917-0-05199000-1461916765_thumb.jpg

Edytowane przez iron74 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "na krótko czy działa went. Jak działa to rozbierz regulator - prawdopodobnie potencjometr do wymiany lub czyszczenia. Doraźnie możesz troche poobracać pokrętłem regulacji nadmuchu. Może zaskoczy ale praca wenta może być nierównomierna i skróci to żywotność potencjometru.

 

PS

Jakby co chętnie przygarnę nie działającego TEB wenta z regulatorem.

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, poradźcie mi proszę w temacie ogrzewania, otóż czy wg Was przy " grzejącym " piecu musi chodzić dmuchawa ? Chodzi mi o to czy aby piec się nie przegrzeje bez " chłodzenia" ? Dzięki ( tak na marginesie planuję przerobić silniczek wentylatora z 220 na 12 V aby mieć skuteczniejsze ogrzewania na :" dzikim" parkingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, Vent nie musi chodzić i nic się z piecem nie stanie (piec jest taki sam do wersji z Ventem i bez niego).

Ale jak jest to po nagrzaniu warto go włączać. Nie dość, że dogrzewa zakamarki to ciepło jest a obudowa zimna, jak nie pracuje to obudowa jest niestety gorąca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.