Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pisze ze na szybkej trasie pali mu 6,5 litra. Ja jezdze tak jak napisalam delikatnie,nawet bardzo max 100-110. I naprawde to tyle pali. Zadnym fanem volvo nie jestem ale ten silnik to ekonomiczna potega.

Ja tam nigdy nie uwierzę, że spalił 7 litrów z przyczepą. No chyba, że z górki :-D

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wskazania komputera nie ma co patrzeć ,ja zalalem do pełna i zrobiłem te kilometry, czy wierzycie w ten wynik jest mi obojętne, fakt nie przekracza 90, jeżdżę raczej spokojnie, z jazdy na wariata już wyroslem, co do Bartka on ma inny silnik ,mój to pradawna konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie uwierzę, że spalił 7 litrów z przyczepą. No chyba, że z górki :-D

 

 

Nie doczytales, z przyczepka 8l bez przyczepy ( ale tez naprawde powoli ) 4l

 

Z mojej strony wypada przeprosić patryszke i zwrócić honor. Chociaż spalanie dalej dla mnie ciężke do uwierzenia albo przynajmniej osiągnięcia. Ale Bartek ma takie spalanie

 

Trasa solo :

- średnie prędkości stałe 90-100, spalanie na poziomie 4,2-4,5L

- średnie prędkości stałe 110-120, spalanie na poziomie 5,0-5,2L

- tempomat autostrada - stale 140, spalanie na poziomie 5,8-6,0L

 

no i ostatnio - trasa do Lipska przez Legnicę A4 i powrót...

 

do Lipska w 3 godz. spalanie na poziomie - 5,5L, na powrocie szybciej bo w niecałe 2,5 godz - spalanie na pozimie 6,5L

 

Z przyczepą (realna waga 1300-1350kg):

- spokojnie do 80km/h - 8,2-8,5L

- spokojnie do 90km/h - 9,0-9,5L

- szybko po autostradach - 110-115km/h - spalanie około 10,5-11L

- szybko po autostradach - 120-125km/h - spalanie 12-12,5L

- bardzo szybko jak goniłem w Chorwacji przez 45km Blazeya bo mi odskoczył na 10km do przodu - średnio prędkość pomiędzy 135-145km/h - spalanie na danym odcinku na poziomie 16L

 

Ostatnio na jednym baku (100L - relanie pod korek wchodzi 105-107L jak zapali sie rezerwa - bak przełożony z mojej rozbitej S80) z przyczepa dojechałem z Boguszowa pod Modenę we Włoszech...

 

średnie spalanie 9,5L na dystansie 1100km, średnia prędkość jazdy 94km/h czas przejazdu 20 godzin (ze spaniem 5 godzin pod Ratyzboną i 2 przystankami w Austrii i Włoszech na obiad i kolacje) ...

 

Moj chlopak zadzwonil do kolegi ktory ma taki silnik (tylko 120km) w audi 100 C3 (juz zabytek) i mowi ze robi 1400km na 70l w trasie (nie posiada przyczepki). Takze te silniki tak pala. Nie ma zadnego sensu kupowania 1.9 tdi. Moj chrysler jak sie go przycisnie w miescie pali pod 30 lpg - zupelnie inna galaktyka ekonomi.  Mielismy kiedys tez lupo 3l ktore rzeczywiscie malo pali ale w sumie niewiele mniej niz volvo. Ten silnik byl tez w touaregu - ciekawe jak tam sie sprawuje, ale moglby to byc ultimate car for caravan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytales, z przyczepka 8l bez przyczepy ( ale tez naprawde powoli ) 4l

 

 

Moj chlopak zadzwonil do kolegi ktory ma taki silnik (tylko 120km) w audi 100 C3 (juz zabytek) i mowi ze robi 1400km na 70l w trasie (nie posiada przyczepki). Takze te silniki tak pala. Nie ma zadnego sensu kupowania 1.9 tdi. Moj chrysler jak sie go przycisnie w miescie pali pod 30 lpg - zupelnie inna galaktyka ekonomi. Mielismy kiedys tez lupo 3l ktore rzeczywiscie malo pali ale w sumie niewiele mniej niz volvo. Ten silnik byl tez w touaregu - ciekawe jak tam sie sprawuje, ale moglby to byc ultimate car for caravan

Z tego co mi się kojarzy to w tym "tuaregu" był inny silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb i Audi to miało, bardzo fajny silnik, u nas znienawidzony bo po milionie km były problemy z wałkami rozrządu :o

 

Wysłane z telefonu

Akurat najsłabsze ogniwo w tych silnikach to pompa wtryskowa. Słabe wałki były w 150 i 180 konnych jednostkach, superb miał tylko wersję 164 KM a te już były poprawione. Tak czy owak v6 tdi nawet 180KM to przerost formy nad treścią. Ciężkie to jak sto diabłów, a osiągi takie sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.