Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Na jedne wakacje wybralismy sie volvo v70 2,5 tdi 140km w manualu i uwaga hit. z przyczepa o dmc 1900kg spalil niecale 8l/100km. Bez przyczepy spalanie na kompie okolo 4l (jezdze delikatnie). Nie znam bardziej oszczednego auta.

A światak siedzi i zawija je w te sreberka...

Dobrze że auto jeszcze nie produkuje ropy, to byłby hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania kompa hehehe

 

moj dziadek 1,9dti spalił w dniu zakupu przyczepy 7,9l on.

 

zatankowałem do pełna na pusto bez przyczepy wyszedł tą samą trase 4,6. zapiałem przyczepe do tankowałem do pełna i wyszło 7,9l

 

Bardzo mnie ciekawiła róznica. predkośc na pusto 90/100 z cepką 80/90 przy czym najlepiej jechac do 80 bo pozniej kazde 10km to 1-1,5 wiecej.

przy chwilowej 110km/h juz zaczeło prowadzac

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A światak siedzi i zawija je w te sreberka...

Dobrze że auto jeszcze nie produkuje ropy, to byłby hit

Od razu się czepiasz ;). Może właściciele wolno się przemieszczają, np. 75km/h

 

 

wskazania kompa hehehe

 

 

w SIII różnica między kompem a stacją wynosi od -0,1 do + 0,1 l/100 km ;)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w SIII różnica między kompem a stacją wynosi od -0,1 do + 0,1 l/100 km ;)

 

u mnie komputer zaniza o 0,3l, ale nie patrze na niego, zawsze leje pod korek

 

a jak w kolegi Volvo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje V70 2,5 tdi bez przyczepy przy szybkich trasach 6,4-6,6 z przyczepa max 90 spalanie 7,5-7,7 mierzone i z kompa.

 

Nigdy nie miałem v70, jednak ciężko uwierzyć mi w tak małą różnicę spalania. Autostradowe prędkości w SIII 4x4 to ok 6,3 litra z budką to x1,6 a jadę maks 100. U ciebie różnica zaledwie jednego litra... Jeżeli tak jest faktycznie, muszę zmienić furkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A światak siedzi i zawija je w te sreberka...

Dobrze że auto jeszcze nie produkuje ropy, to byłby hit

 

nie wiem o co ci chodzi.... 

 

Ciagalimy przyczepe roznymi 1.9 tdi, hdi i jednym fiatem jtd. volvo spalio najmniej ze wszystkich. nie miales takiego auta to nie podwazaj.

O widze ze koledze podobnie pali jego volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi....

 

Ciagalimy przyczepe roznymi 1.9 tdi, hdi i jednym fiatem jtd. volvo spalio najmniej ze wszystkich. nie miales takiego auta to nie podwazaj.

O widze ze koledze podobnie pali jego volvo.

Bardziej mi chodziło o te 4L, ale dobrze, jak tak mówisz tak będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze ze na szybkej trasie pali mu 6,5 litra. Ja jezdze tak jak napisalam delikatnie,nawet bardzo max 100-110. I naprawde to tyle pali. Zadnym fanem volvo nie jestem ale ten silnik to ekonomiczna potega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 holowniki galaxy 1.9 tdi 90km i 2.0 tdci 140km palą 9.5-10.5/100 z budką. I to nie ważne czy miała 900 dmc czy obecna 1500 dmc. Spalanie takie samo. Na pusto tdi spali do 7/100 a tdci do 8/100. Chciałbym mieć takie spalanie z budką jak u kolegi volvo. Forumowicz BartoszK także ma volvo v70, może u niego jest podobnie albo inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niego było grubo ponad 10, z tego co pamiętam to chyba 13. Tylko Bartek na pewno nie jeździ powoli ani oszczędnie.

 

W 6L albo troche poniżej 6 w dizlu uwierze, ale 4 to spali polówka a nie v70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony wypada przeprosić patryszke i zwrócić honor. Chociaż spalanie dalej dla mnie ciężke do uwierzenia albo przynajmniej osiągnięcia. Ale Bartek ma takie spalanie

 

Trasa solo :

- średnie prędkości stałe 90-100, spalanie na poziomie 4,2-4,5L

- średnie prędkości stałe 110-120, spalanie na poziomie 5,0-5,2L

- tempomat autostrada - stale 140, spalanie na poziomie 5,8-6,0L

 

no i ostatnio - trasa do Lipska przez Legnicę A4 i powrót...

 

do Lipska w 3 godz. spalanie na poziomie - 5,5L, na powrocie szybciej bo w niecałe 2,5 godz - spalanie na pozimie 6,5L

 

Z przyczepą (realna waga 1300-1350kg):

- spokojnie do 80km/h - 8,2-8,5L

- spokojnie do 90km/h - 9,0-9,5L

- szybko po autostradach - 110-115km/h - spalanie około 10,5-11L

- szybko po autostradach - 120-125km/h - spalanie 12-12,5L

- bardzo szybko jak goniłem w Chorwacji przez 45km Blazeya bo mi odskoczył na 10km do przodu - średnio prędkość pomiędzy 135-145km/h - spalanie na danym odcinku na poziomie 16L

 

Ostatnio na jednym baku (100L - relanie pod korek wchodzi 105-107L jak zapali sie rezerwa - bak przełożony z mojej rozbitej S80) z przyczepa dojechałem z Boguszowa pod Modenę we Włoszech...

 

średnie spalanie 9,5L na dystansie 1100km, średnia prędkość jazdy 94km/h czas przejazdu 20 godzin (ze spaniem 5 godzin pod Ratyzboną i 2 przystankami w Austrii i Włoszech na obiad i kolacje) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.