Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymiana dynamiczna w Aisin to dość ryzykowna sprawa po pierwsze skrzynia nie jest wyposażona w klasyczny filtr zalecana raczej już jako ostatnia deska ratunku lepiej częściej zlać te 4 litery za ok 200zł  oleju Ravenol lub 150zł Motul multi Atf

 

dokladnie ... przy zmianie wchodzi okolo 3,8-4L... a trwa to wszystko 20 minut i 10 minut na adaptacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymiana dynamiczna w Aisin to dość ryzykowna sprawa po pierwsze skrzynia nie jest wyposażona w klasyczny filtr zalecana raczej już jako ostatnia deska ratunku lepiej częściej zlać te 4 litery za ok 200zł  oleju Ravenol lub 150zł Motul multi Atf

 

dynamiczna nie wiąże się z żadnym ryzykiem - odpinasz jeden wąż od chłodnicy i zlewasz 2 litry , zatrzymujesz silnik, zalewasz nowe 2 litry, odpalasz i zlewasz kolejne dwa , zatrzymujesz, dolewasz  ................. i tak do końca oleju który masz na wymianę .

normalnie 10-12 litrów wystarcza , na uzyskanie czystego oleju na wylocie potrzeba ok 20l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamiczna nie wiąże się z żadnym ryzykiem - odpinasz jeden wąż od chłodnicy i zlewasz 2 litry , zatrzymujesz silnik, zalewasz nowe 2 litry, odpalasz i zlewasz kolejne dwa , zatrzymujesz, dolewasz  ................. i tak do końca oleju który masz na wymianę .

normalnie 10-12 litrów wystarcza , na uzyskanie czystego oleju na wylocie potrzeba ok 20l

 

Wymieniałem już 2 razy u siebie, oczywiście dynamicznie. Przelewam ok 12 litrów Valvoline, ale patrząc co za pierwszym razem się wylewało to chętnie przelałbym wtedy z 15 litrów, a  może tak jak piszesz 20 litrów, bo po 12-tym jeszcze idealnie nie było. Za druga wymianą już było dużo lepiej. Obawiałem się tej skrzyni, ale z wymiany na wymianę chodzi jakby płynniej. Słyszałem też o przypadkach, że ktoś wymienił pierwszy raz olej przy dużym przebiegu i skrzynia skończyła żywot niedługo po wymianie, bo filtr całkowicie się zatkał podczas wymiany... Nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi sensownie.

 

No a chłodnica dodatkowa by się przydała, to fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No a chłodnica dodatkowa by się przydała, to fakt...

 

dorabiałem sobie z czegoś - jakoś na allegro popatrzyłem na rozmiary i kupiłem - reszta do banalna sprawa - mocowanie i przerobienie węży 

 

efekt był widoczny nawet na wskaźniku temperatury , bez zagłębiania się w komputer , po tym zabiegu olej przy wymianach kolor miał taki sam ale zapach mniej przepalony 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana dynamiczna przy skrzyni z dużym przebiegiem jeżeli wcześniej nie była serwisowana a jak wszyscy wiemy serwisy autoryzowane twierdzą ze nie należy wymieniać oleju w skrzyni może doprowadzić do uszkodzenia elektrozaworów zanieczyszczeniami odklejającymi się od korpusu i mokrego sprzęgła skrzyni należy pamiętać ze jeśli wymieniamy dynamicznie w aisin to do tego dochodzi brak filtra w misie .Zupełnie inaczej wygląda jeśli dbamy o naszą skrzynie to jak byśmy nie robili będzie dobrze  ja w automatach aisin przyjąłem zasadę że wymieniam olej co druga zmiane oleju silnikowego czyli co 25tyś wymieniam 4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać, jak w każdym mechanizmie, w AT zmieniamy, w manualu zmieniamy, w silniku też, kto nie smaruje ten nie jedzie. Wysłane z telefonu

Dokładnie, i omijać mechaników, którzy twierdzą, że oleju w automacie się się nie wymienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujemy auto z automatem z zagranicy a było serwisowane w aso możemy być pewni że olej nie był wymieniany jeżeli skrzynia pracuje prawidłowo pierwszą wymianę robimy statycznie i organoleptycznie sprawdzamy jak nasz olej wygląda warto nasz olej powąchać gdy sprzęgło jest na wykończeniu olej ma  specyficzny zapach. Pamiętajcie że na bagnecie są podziałki zimny ciepły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujemy auto z automatem z zagranicy a było serwisowane w aso możemy być pewni że olej nie był wymieniany jeżeli skrzynia pracuje prawidłowo pierwszą wymianę robimy statycznie i organoleptycznie sprawdzamy jak nasz olej wygląda warto nasz olej powąchać gdy sprzęgło jest na wykończeniu olej ma specyficzny zapach. Pamiętajcie że na bagnecie są podziałki zimny ciepły

W normalnym AT nie ma sprzęgła :P

 

A bajki o nie wymienianiu ATFu w zachodnich ASO też kupy się nie trzymają.

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym AT nie ma sprzęgła :P A bajki o nie wymienianiu ATFu w zachodnich ASO też kupy się nie trzymają. Wysłane z telefonu

to powiedz w jakim to aso w wykazie przeglądów serwisowych masz wpisane wymiana oleju w skrzyni automatycznej

W normalnym AT nie ma sprzęgła :P A bajki o nie wymienianiu ATFu w zachodnich ASO też kupy się nie trzymają. Wysłane z telefonu

i czego nie masz w automacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Skody , u mojej żony w Octavi III olej w AT był wymieniony w aso przy 60kkm wedle instrukcji ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

w dsg masz wpisane w serwis co 60 tysięcy bo w trakcie trwania gwarancji skrzynia by umarła.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W skrzyniach automatycznych klasycznych (produkcji. Japońskiego Aisin) vw nie przewiduje wymiany oleju (chyba że jezdzimy w tropikach) i jakoś nigdy nie sprawiały one problemów, w DSG i owszem. Sam jeżdżę Passatem B6 2.0 tfsi (z USA) tiptronic (uprzedzę komentarze, na pewno nie DSG, bo w 2005r nie było skrzyni biegów DSG zdolnej przenieść wiecej niż 250Nm) i po 170 tyś km żadnych problemów a ten silnik potrafi szarpać. Jazda z przyczepą - bajka. Oczywiście seryjnie dwie chłodnice oleju AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.