Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Holowanie przyczepy automatem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
798 odpowiedzi w tym temacie

#796 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3674 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 28 maj 2017 - 19:12

Witam wymiana dynamiczna w Aisin to dość ryzykowna sprawa po pierwsze skrzynia nie jest wyposażona w klasyczny filtr zalecana raczej już jako ostatnia deska ratunku lepiej częściej zlać te 4 litery za ok 200zł  oleju Ravenol lub 150zł Motul multi Atf

dokladnie ... przy zmianie wchodzi okolo 3,8-4L... a trwa to wszystko 20 minut i 10 minut na adaptacje

sygnatura 2017

Do sprzedania....

https://www.olx.pl/o...html#6b03150544

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#797 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2319 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 28 maj 2017 - 21:21

Witam wymiana dynamiczna w Aisin to dość ryzykowna sprawa po pierwsze skrzynia nie jest wyposażona w klasyczny filtr zalecana raczej już jako ostatnia deska ratunku lepiej częściej zlać te 4 litery za ok 200zł  oleju Ravenol lub 150zł Motul multi Atf

dynamiczna nie wiąże się z żadnym ryzykiem - odpinasz jeden wąż od chłodnicy i zlewasz 2 litry , zatrzymujesz silnik, zalewasz nowe 2 litry, odpalasz i zlewasz kolejne dwa , zatrzymujesz, dolewasz  ................. i tak do końca oleju który masz na wymianę .

normalnie 10-12 litrów wystarcza , na uzyskanie czystego oleju na wylocie potrzeba ok 20l

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#798 typ

typ

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • SkądRzeszów
  • Model:Sprite Alpine XL
  • Holownik:Volvo V70 II D5

Napisano 28 maj 2017 - 22:34

dynamiczna nie wiąże się z żadnym ryzykiem - odpinasz jeden wąż od chłodnicy i zlewasz 2 litry , zatrzymujesz silnik, zalewasz nowe 2 litry, odpalasz i zlewasz kolejne dwa , zatrzymujesz, dolewasz  ................. i tak do końca oleju który masz na wymianę .

normalnie 10-12 litrów wystarcza , na uzyskanie czystego oleju na wylocie potrzeba ok 20l

Wymieniałem już 2 razy u siebie, oczywiście dynamicznie. Przelewam ok 12 litrów Valvoline, ale patrząc co za pierwszym razem się wylewało to chętnie przelałbym wtedy z 15 litrów, a  może tak jak piszesz 20 litrów, bo po 12-tym jeszcze idealnie nie było. Za druga wymianą już było dużo lepiej. Obawiałem się tej skrzyni, ale z wymiany na wymianę chodzi jakby płynniej. Słyszałem też o przypadkach, że ktoś wymienił pierwszy raz olej przy dużym przebiegu i skrzynia skończyła żywot niedługo po wymianie, bo filtr całkowicie się zatkał podczas wymiany... Nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi sensownie.

No a chłodnica dodatkowa by się przydała, to fakt...

#799 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2319 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 28 maj 2017 - 22:39

No a chłodnica dodatkowa by się przydała, to fakt...

dorabiałem sobie z czegoś - jakoś na allegro popatrzyłem na rozmiary i kupiłem - reszta do banalna sprawa - mocowanie i przerobienie węży 

efekt był widoczny nawet na wskaźniku temperatury , bez zagłębiania się w komputer , po tym zabiegu olej przy wymianach kolor miał taki sam ale zapach mniej przepalony 

Użytkownik chris_66 edytował ten post 28 maj 2017 - 22:40

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych