Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Hm upalałem kilka latek automat,obecnie ganiam na manualu a czeka mnie zmiana auta i mocno kusi zakup znowu auta w automacie.... :nono:

Żona prosi o automat ja staram się minimalizować ryzyko ewentualnej awarii i bądź tu człowieku mądry. :hmm:

Bartosz przypomniał mi czasy kiedy z ręką opartą o podłokietnik z telefonem w ręku przejechałem 100km automatem nie wiedząc kiedy...tak tak wiem że tak nie wolno. :]


Zeby nie było tak kolorowa to pamiętajmy ,ze cena naprawy skrzyni automatycznej to ...Uuu... lepiej nie wiedzieć

Ja to bym chyba wolał kupić auto z silnikiem na chodzie ale z padniętym automatem w dobrej cenie,zregenerować w dobrym zakładzie i mieć spokój na min 100tys km....


A myślisz że zwykła w naprawie to jest darmocha?

Do mojego Volvo w manualu dwumas+sprzęgło+robocizna to koszt 3500-4000tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że zwykła w naprawie to jest darmocha?

Zwykla jest dużo tańsza ,w sumie oprócz dwumasy/sprzęgła za bardzo nie ma się w niej co zepsuć

Hm upalałem kilka latek automat,obecnie ganiam na manualu a czeka mnie zmiana auta i mocno kusi zakup znowu auta w automacie.... :nono:

Żona prosi o automat ja staram się minimalizować ryzyko ewentualnej awarii i bądź tu człowieku mądry. :hmm:

Bartosz przypomniał mi czasy kiedy z ręką opartą o podłokietnik z telefonem w ręku przejechałem 100km automatem nie wiedząc kiedy...tak tak wiem że tak nie wolno. :]

 

Ja to bym chyba wolał kupić auto z silnikiem na chodzie ale z padniętym automatem w dobrej cenie,zregenerować w dobrym zakładzie i mieć spokój na min 100tys km....

 

Do mojego Volvo w manualu dwumas+sprzęgło+robocizna to koszt 3500-4000tys zł

Dwumas/sprzęgło to element ekspolatacyjny, trzeba się z tym liczyć ,ta cena to chyba w aso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykla jest dużo tańsza ,w sumie oprócz dwumasy/sprzęgła za bardzo nie ma się w niej co zepsuć

Dwumas/sprzęgło to element ekspolatacyjny, trzeba się z tym liczyć ,ta cena to chyba w aso

Cena zamiennika Luk z allllledrogo  a w serwisie sam koszt częśći coś około 5tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie było tak kolorowa to pamiętajmy ,ze cena naprawy skrzyni automatycznej to ...Uuu... lepiej nie wiedzieć

 

pokaż mi prawidłowo używaną i serwisowaną skrzynię AT która się zepsuła , nie liczę wad fabrycznych

bo znam kilkanaście samochodów gdzie buda się skończyła a AT nadal działała jak nowa 

 

do tego dolicz sprzęgła, dociski, dwumasy i takie tam drobne koszty MT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - robilem u siebie pare chwil temu serwis na 400.000 ... koszt poza serwisem 800zeta, olej, filtr i czyszczenie  "skraplacza" - skrzynia smiga jak złoto - jedynie tarcza juz sie uslizguje na bezwładzie.... ale to fabryka - przed urlopem zrobie tarcze i docisk - kalkulacja na 600 zeta z robocizną....

 

Mialem do chwili obecnej 4 automaty ( 3 volvo i raz opel) - nigdy nie mialy ponizej 300.000 - wiecej problemow sprawiala wymiana opon po sezonie jak zamartwianie sie skrzynia AT... w miedzy czasie tez byl C4GP z MCP ale to bylo super auto z gowniana skrzynia....

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi prawidłowo używaną i serwisowaną skrzynię AT która się zepsuła , nie liczę wad fabrycznych

bo znam kilkanaście samochodów gdzie buda się skończyła a AT nadal działała jak nowa

 

do tego dolicz sprzęgła, dociski, dwumasy i takie tam drobne koszty MT

Dobra nie będę się sprzeczał, każdy wie swoje

Panowie - robilem u siebie pare chwil temu serwis na 400.000 ... koszt poza serwisem 800zeta, olej, filtr i czyszczenie "skraplacza" - skrzynia smiga jak złoto - jedynie tarcza juz sie uslizguje na bezwładzie.... ale to fabryka - przed urlopem zrobie tarcze i docisk - kalkulacja na 600 zeta z robocizną....

 

Mialem do chwili obecnej 4 automaty ( 3 volvo i raz opel) - nigdy nie mialy ponizej 300.000 - wiecej problemow sprawiala wymiana opon po sezonie jak zamartwianie sie skrzynia AT... w miedzy czasie tez byl C4GP z MCP ale to bylo super auto z gowniana skrzynia....

Mówisz o automacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę się sprzeczał, każdy wie swoje

Mówisz o automacie ?

W automacie mnie jedno martwi bo jak się sypnie to praktycznie tylko laweta,mało dobrych fachowców i dłuższy czas naprawy bo dobrzy się cenią i mają co robić,tak np jest w Lubelskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.