Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Doszły mnie słuchy, że ford będzie zastępował obecne automaty (czyli głównie power-shifty) nowszymi generacjami skrzyń. Nowe modele będą miały 8 biegowe a jednocześnie 6-cio sprzęgłowe automaty hydrauliczne. Nie za bardzo kminię co to za technologia, chyba coś co łączy zalety skrzyń hydrokinetycznych i dwu-sprzęgłowych. Podobno jeszcze szybsze niż dwusprzęgłówki. Czy to już pożegnanie z power-Shiftem, nie wiem. Pierwsze modele z tymi skrzyniami mają się pojawić jesienią w sprzedaży.

 

Skrzynia dostępna w nowym focusie, samochodzie gotowym do sprzedaży, faktycznie do jesieni będzie już na drogach. Nie jest tajemnicą, że skrzynia będzie powoli wkraczać do nowych modeli. Niestety nie ma informacji kiedy trafi np do Tourneo Custom oraz jakie będzie miała możliwości holowania. Aktualnie skrzynia hydrauliczna 6 biegowa ograniczona do 1000kg na haku dyskwalifikuje mi to auto. Konkurencja (głównie trojaczki toyota, citroen, peugeot) ma już nowe skrzynie 8 biegów z możliwością holowania ok 2000kg +. Mowa o wersjach zamawianych po czerwcu 2018. Nowa skrzynia daje też 2 sekundy szybciej do setki bo z 10 do 8 sekund przy busie to już jest fajny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-śmio biegowy automat w Focusie  - fajnie, ciekawe ile taki Focus będzie miał na haku :hmm:

 pocieszające jest również to że systemy kilka lat temu zarezerwowane dla aut klasy premium teraz obecne już w większości aut klasy średniej  trafiają do coraz niższych segmentów :

Cytat

W nowym modelu zadebiutuje system Ford Co-Pilot360™, który jest zestawem zaawansowanych asystentów kierowcy: zawiera aktywny tempomat z funkcją Stop&Go, system adaptacyjnych świateł z doświetlaniem znaków drogowych, system omijania przeszkody oraz funkcję całkowicie automatycznego parkowania. Focus nie tylko będzie sam kręcił kierownicą, ale również sam doda gazu i się zatrzyma. Pojawi się także wyświetlacz head-up

https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-ford-focus/

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

8-śmio biegowy automat w Focusie  - fajnie, ciekawe ile taki Focus będzie miał na haku :hmm:

 pocieszające jest również to że systemy kilka lat temu zarezerwowane dla aut klasy premium teraz obecne już w większości aut klasy średniej  trafiają do coraz niższych segmentów :

https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-ford-focus/

 

:yes:

oglądałem "test" pertyna o tym focusie. Ja wiem, że to niestety bardziej sponsorowana reklama. Jednak tyle zalet i pochwał ile zebrał nowy focus jak każdy nowy model forda u niego pozwala wierzyć, że będzie to super auto. Osobiście potwierdzam super właściwości jezdne nowych modeli, co generacja to jest lepiej, sięga ideału.

wyposażenie seryjne jak i dodatkowe focusa robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

oglądałem "test" pertyna o tym focusie.

Ja bym brał sporą poprawkę na to co on mówi ;)  Niestety czasem ponosi go fantazja i mija się trochę z prawdą ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja bym brał sporą poprawkę na to co on mówi ;)  Niestety czasem ponosi go fantazja i mija się trochę z prawdą ;)

rzuciłem tylko okiem, nie oglądałem całego testu ale zdziwiła mnie naklejka na szybie " EURO 4 " :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Ja bym brał sporą poprawkę na to co on mówi ;)  Niestety czasem ponosi go fantazja i mija się trochę z prawdą ;)

dlatego napisałem "test". Są jednak auta, które równo zjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

zdziwiła mnie naklejka na szybie " EURO 4 "

To nie jest naklejka euro 4 tylko "eko" opłata za wjazd do kilku niemieckich miast (=> uwmweltzone)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Skrzynia dostępna w nowym focusie, samochodzie gotowym do sprzedaży, faktycznie do jesieni będzie już na drogach. Nie jest tajemnicą, że skrzynia będzie powoli wkraczać do nowych modeli. Niestety nie ma informacji kiedy trafi np do Tourneo Custom oraz jakie będzie miała możliwości holowania. Aktualnie skrzynia hydrauliczna 6 biegowa ograniczona do 1000kg na haku dyskwalifikuje mi to auto. Konkurencja (głównie trojaczki toyota, citroen, peugeot) ma już nowe skrzynie 8 biegów z możliwością holowania ok 2000kg +. Mowa o wersjach zamawianych po czerwcu 2018. Nowa skrzynia daje też 2 sekundy szybciej do setki bo z 10 do 8 sekund przy busie to już jest fajny skok.

maarec - info apropos ograniczenia 1000kg do automatu jakiego dotyczą? Skąd takie info masz? a może wiesz coś na temat ograniczenia dla durashift aisin awf21, czy takie istnieją, bo może tu jest problem w grzaniu się mojego mondka?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest naklejka euro 4 tylko "eko" opłata za wjazd do kilku niemieckich miast (=> uwmweltzone)
To oczywiste, (skrót myślowy ) chodzi mi o to że na tej właśnie naklejkce kolor i cyfra oznaczają normy emisji spalin (czerwona euro 2; pomarańczowa euro 3; zielona euro 4; niebieska euro 5 i 6) Focus w teście ma zielona naklejkę odpowiadającą normie euro 4

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cezarr napisał:

Oki znacie te skrzynie ze strony technicznej czy ze strony internetowej :puk:

a skąd mamy znać skrzynie, których w praktyce jeszcze nie ma ?? :)

46 minut temu, goorek napisał:

maarec - info apropos ograniczenia 1000kg do automatu jakiego dotyczą? Skąd takie info masz? a może wiesz coś na temat ograniczenia dla durashift aisin awf21, czy takie istnieją, bo może tu jest problem w grzaniu się mojego mondka?

Pozdrawiam.

dotyczą skrzyni w nowym tourneo custom z katalogu na stronie forda. Potwierdzone przez dilera. W pozycji O2 będzie miał 1000-1150kg, a manual ponad 2000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

To oczywiste, (skrót myślowy ) chodzi mi o to że na tej właśnie naklejkce kolor i cyfra oznaczają normy emisji spalin (czerwona euro 2; pomarańczowa euro 3; zielona euro 4; niebieska euro 5 i 6) Focus w teście ma zielona naklejkę odpowiadającą normie euro 4

A w jakich miastach i od kiedy te niebieskie funkcjonują? Nie spotkałem się jeszcze, mam euro5 i jeżdżę z naklejką zieloną dla euro4 (która obowiązywała dla wyższych niż Euro4 również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

niebieska euro 5 i 6

nie ma takich ;)

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Wcale bym się nie zdziwił jakby ta skrzynia to była Aisin

Chyba nie, podobno to jakiś wspólny wytwór GM i Forda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jeszcze nie ma ale zaraz prawdopodobnie będą :

https://www.blaue-plakette.de/pl/info-niebieskiej-plakietki/niebieska-strefa-ekologiczna/kto-otrzyma-niebieska-plakietke.html

choć już sam nie wiem , z poniższego artykułu wynika że są i obowiązują w hamburgu od 31.05.2018  :

https://www.blaue-plakette.de/pl/niebieska-strefa-ekologiczna-w-niemczech/hamburg.html

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.