Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystarczy po prostu trzymać się wytycznych producenta samochodu? Informacja o możliwościach holowniczych powinna być w instrukcji.

No nie do końca, ja mam na haku 1850kg i tyle mogę nawet holować biorąc ten współczynnik 1,33 auto ma DMC 2520kg

ale ja jakoś nie widzę holowania przyczepy nawet 1600kg o 1800kg to już nawet nie piszę.

W niektórych autach te danej jakie podaje producent są mocno przesadzone.

 

 

Wiesz producent nie przewiduje wymiany w tych skrzyniach wiec weźmy na ich zalecenia poprawki

Chodzi i wymianę oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego ciągnąć paletę cegieł na towarówce, która nie stawia żadnego oporu powietrza, bo ładunek chowa się w całości w cieniu samochodu a co innego ciągnąć lekkiego nawet kempinga, w którym głównym źródłem obciążenia dla holownika jest oprór powietrza o olbrzymią ścianę przednią. jestem pewny, że gdybyś kiedyś miał okazję przewozić ciężkie materiały budowlane w towarówce bez plandeki to sam zauważysz, że Twoje auto daje radę z maksymalną masą na takiej przyczepie

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś woziłem materiały na budowę astrą 1,6 w gazie: (coś koło 70 koni) pół tony w aucie i 1,3 tony na przyczepie i toto bez większych problemów jechało, nawet sie do 80-tki rozpędzało bez probelmów, a i szybciej by się dało, ale się bałem bo to gruchot był.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez porównania lepiej ciąga się niskie przyczepy. Dla porównania poprzednim sharanem ciągnąłem budke ok 1000dmc i szło to gorzej niż passata na lawecie gdzie waga była prawie x2. Także opory są najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy OT.

 

Żeby jechać z przyczepą kempingową o szerokości około 2,10 m i wysokości ok 2,50 m ze stałą prędkością 80 km/h to trzeba dostarczać moc około 43 KM. To bardzo dużo. Na samo podtrzymanie prędkości 80 km/h bez żadnego przyspieszania, bez żadnej górki itp. zużywamy ponad 40 koni non-stop. Do tego dochodzi pokonanie oporu jazdy samochodu holującego przyczepę.

Masa nie ma żadnego znaczenia dla zapotrzebowania na moc przy stałej prędkości bez górki. Błagam - czytać ze zrozumieniem - masa ma znaczenie (dla stabilności zestawu, podczas przyspieszania i hamowania, na podjazdach pod górkę) ale nie dla utrzymania stałej prędkości na płaskiej drodze.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że zwykle nie jeździmy samochodem z gazem wciśniętym do dechy to okazuje się, że przeciętny silnik osobówki nie ma wielkiego zapasu podczas holowania przyczepy, a już szczególnie silnik mały. Gdy nominalnie mamy moc rzędu 110 KM to holowanie przyczepy kempingowej o dużej powierzchni czołowej sprawi, że mało zapasu mocy zostaje nam już na przyspieszenie i na podjazd pod górkę. Trzeba wówczas wciskać gaz w podłogę i mamy objawy w postaci grzania się silnika (producent nie przewidział takiego obciążenia i dał jak zwykle za małą chłodnicę), ślizgania sprzęgła, przypalania oleju w ASB itd. Nie raz widzimy zestawy, które całkiem dobrze jechały po płaskim, ale górka niestety jest wyzwaniem ponad siły. Jadą 30 km/h, blokują ruch itd.

 

Warto przed skompletowaniem zestawu policzyć sobie ile mocy mamy realnie do dyspozycji i na jaką przyczepę rozsądnie możemy obie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i wymianę oleju?

Tak.

Ja mam w dowodzie 965kg

Ten granatowy manual ma 1300kg

 

Ale z kolei ten srebny zony Dci 105koni miał 900kg.

Myślałem ze ktoś ma auto z listy powyżej to by sie wypowiedział.

Moj wilczek ma dmc 850kg

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że producent uwzględnił słabszą skrzynie i zmniejszył dmc przyczepy o te 350kg. skoro mieścisz się w tych 950, to śmiało można jechać. olej świeży na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym błędem jest nie wymienianie oleju, mimo takiego  zapewnienia przez producenta.

Ale niestety warto też pamiętać, żeby nie wymieniać oleju jeśli nie robiło się tego wcześniej ...

 

innymi słowy w przypadku gdy skrzynia przejechała 100/150/200tys bez wymiany oleju to ewetnualna wymiana może znacznie pogoryszć jej stran - sprawdzone kilkurotnie i konsulotwane z profi serwisami skrzyń.

 

albo wymieniamy od początku użytkowania a jak już dużo przejechała skrzynia to warto rozważyć jakie ryzyko może sie z tym wiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety warto też pamiętać, żeby nie wymieniać oleju jeśli nie robiło się tego wcześniej ...

 

innymi słowy w przypadku gdy skrzynia przejechała 100/150/200tys bez wymiany oleju to ewetnualna wymiana może znacznie pogoryszć jej stran - sprawdzone kilkurotnie i konsulotwane z profi serwisami skrzyń.

 

albo wymieniamy od początku użytkowania a jak już dużo przejechała skrzynia to warto rozważyć jakie ryzyko może sie z tym wiązać

No i właśnie takie rzeczy się zdarzają poprzez zapisy producentów o nie wymienianiu oleju, olej należy 

wymieniać bo nie jest wieczny, ale druga sprawa to kupno auta używanego z jasną historią serwisową, a to

jest już większy problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci skrzyń nie mają z tym nic wspólnego. Oni w obsłudze serwisowej mają zapisy o wymianie oleju. zapis o jego braku jest od klienta czyli składacza części zwanego producentem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.