Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, ale w przypadku fordów konstrukcyjnie niczym te wersje się nie różnią. Tych map nie jest za dużo i mieszczą się w niewielkim zakresie. Np. 140KM można podnieść do 163, lub obniżyć do 115. 180KM to już w kolejnej generacji modelu występowała i nie wiem jak z nimi jest.

Miałem zamiar u siebie zmienić mapę, ale okazało się, że silnik jeszcze jest w "starszej" wersji, bez możliwości zmiany mapy. Mimo, że auto po lifcie.

 

a u mnie w rodzinie jest już podniesione w jednym dieslu o 30KM, sprawa załatwiona w 15 minut, bezboleśnie i bez śladu. Samochód dalej serwisowany, w Aso nie widzą różnicy. Różnicę widać po wciśnięciu pedału gazu.

 

jeżeli w aktualnych fordach nie ma różnicy w konstrukcji silnika, to można się bawić. Ja bym jednak wolał aby dało się zamówić wersję przygotowaną do holowania, z dodatkowymi chłodnicami, mocniejszym sprzęgłem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się udzielam na forum forda więc znam temat, co do skrzyni to stwierdziłem że jaka będzie taka będzie. Problem w tym że chce kupić na firmę a 90% sprzedających auta firmowe robi wałek na Vat i nie wystawia faktur 23% więc zostaje kilka aut do wyboru. Chyba trzeba będzie szukać czegoś na mobie.de :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się udzielam na forum forda więc znam temat, co do skrzyni to stwierdziłem że jaka będzie taka będzie. Problem w tym że chce kupić na firmę a 90% sprzedających auta firmowe robi wałek na Vat i nie wystawia faktur 23% więc zostaje kilka aut do wyboru. Chyba trzeba będzie szukać czegoś na mobie.de :D

 

już Ci pisałem, poszukaj w salonach, nawet niemieckich. Będzie z vatem, bez kręcenia licznika, bez kolizji i wersja nie BIDA. Skrzynie wybierzesz sam. Nie licz, że Niemiec czy Polak sprzeda Ci 2-3 letni samochód bez zonków w historii za połowę ceny katalogowej. No chyba, że akurat umrze i żona lub bank będzie chciał się pozbyć problemu... ale to wtedy i tak nie trafi na nasz  rynek, kupi go sąsiad, albo salon i pojazd zostanie w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiem, że tam raczej tanio nic nie dostaniesz ale ja też tanich nie szukam

wiem, że nie szukasz tanich, ryzykujesz zakładam 70-80 tyś zł na nie pewną używkę, nigdy tego nie sprawdzisz na 100%. Nie chciałbym się obudzić rok po zakupie jak mechanik znajdzie karteczkę z wymianą jakiejś części 200.000km dalej niż na liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak przebieg da się sprawdzić nie kupuje auta 10 gdzie jego historia skończyła się wraz z przekroczeniem grznicy letniego tylko 3-4 letnie zazwyczaj te auta były w 100% serwisowane w ASO, a jak nie były albo nie da się sprawdzić historii nie kupuje proste. I czy to Polska czy Niemcy nie ma znaczenia sprawdzać trzeba zawsze, z tym że w niemczech nawet może mniej kantują z przebiegami itp (bo to karalne) niż u nas. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak przebieg da się sprawdzić nie kupuje auta 10 gdzie jego historia skończyła się wraz z przekroczeniem grznicy letniego tylko 3-4 letnie zazwyczaj te auta były w 100% serwisowane w ASO, a jak nie były albo nie da się sprawdzić historii nie kupuje proste. I czy to Polska czy Niemcy nie ma znaczenia sprawdzać trzeba zawsze, z tym że w niemczech nawet może mniej kantują z przebiegami itp (bo to karalne) niż u nas.

Dobrze powiedziałeś że MNIEJA kantują, ale też się zdarza. Przy takim budżecie też myślałbym o nowym. Bo pewności przy używce nigdy nie masz, zwłaszcza jest to istotne przy żywotności aut 200-250tys bo później zaczynają się sypać. Dlatego jak mój sharan się rozkraczy to wezmę nowy w leasing. Bo kupując auto co ma 80-100 tys przebiegu ja przez 4 lata nakrece następne 120-130tys to już będzie zjeżdżony. Dlatego odpuściłem marka smaxa, no gdyby puścił za 40tys to inna sprawa :P a tak kupie nowego, jakiś tańszy model, np citroena c4gp i po 4 latach spokojnie sprzedam z przebiegiem 120-130tys. Zwłaszcza że szukasz z automatem, a tu znaczenie ma sposób serwisowania a tego też nie będziesz wiedział. Kolejna kwestia to przy nowym masz mniejsze stawki za ac niż za używany nawet podobnej wartości

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy s-max to wydatek 2x tyle :Mniejsze auto mnie nie interesuje bo mam jeszcze w posiadaniu 2 auta małe i średnie i teraz pora na coś większego.

To jak coś większego to dlaczego nie galaxy? Jest większy od smaxa. A jeżeli wielkości smaxa to przykładowo ten citroen c4 grand picasso jest w dwulitrowym silniku na najwyższym wyposażeniu katalogowo 112000 czyli do wzięcia na pewno poniżej 100tys, zwłaszcza że w citroenie możne wyrwać duży rabat. Tylko że to francuz, nie przekonuje i nie namawiam tylko podsuwam opcje. Bo od 1.5 miesiąca też łamie głowe nad tym tematem. Na początku była rav 4 w smart planie, niski leasing ale samochód zabierają. Później używka 5 letni sharan, później nowy citroen, później smax od marka. Ale z powodu który napisałem dwa posty wyżej, dot przebiegu i niepewności historii (to akurat nie dotyczy smaxa od marka) to doszedłem do wniosku że póki co zostaje przy cytrynie. Tylko to póki co teoria, bo cytryna jeszcze nie jechałem. Póki co mój sharan dobrze jeszcze się kula, jak padnie to wtedy będe dokładnie analizował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy to jest odpowiednik sharana, do 2010r to były bliźniaki, no trojaczki razem z alhembrą. Później się rozeszli. Smax to jest wypełnienie luki między galaxym a malutkim cmaxem. Galaxy na pewno fajniejszy, chociażby dlatego że tylne drzwi ma przesuwane. Ale też jest dużo droższy od smaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno zmieniłem holownik.

W trakcie jak szukałem brałem pod uwagę tylko SUVa z 4x4.

Z racji, że z automatem miałem do czynienia tylko w jednym aucie i niestety skończyło się na swapie na manual postanowiłem pojechać do warsztatu naprawy skrzyń automatycznych i popytać jak to wygląda.

Warsztat niedaleko mnie, jednoosobowy, gość polecany chyba na większość for internetowych (z Gałkówka).

 

Jak mu mówiłem o Maździe Tribute czy Ford Escape to mówił, że ok bo to stare hydrauliczne skrzynie, dołożyć chłodnicę i będzie latać. Naprawa w razie "W" max 3-3,5 tysia gdyby całą trzeba regenerować itd.

 

Jak go zapytałem o skrzynie DSG i PowerShift (też je naprawia) to powiedział mi, że nimi to można co najwyżej przyczepkę lekką ciągnąć a nie to co jest w papierach.

Te nowe skrzynie mają jakieś takie kanaliki strasznie małe, szybko się przegrzewają i nawet chłodnice nie pomogą. Generalnie powiedział mi, że do jazdy na co dzień jest ok ale jak ja mam cepkę 1350kg to omijać szerokim łukiem.

Pokazywał mi te kanaliki w skrzyni od BMW X5 bo akurat miał taką na kanale a krzynie i sterownik na falbanku. Dużo mi opowiadał, nie wszystko zrozumiałem bo się na tym nie znam a on ewidentnie to lubi (nie tyka niczego innego niż skrzynie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak coś większego to dlaczego nie galaxy? Jest większy od smaxa. A jeżeli wielkości smaxa to przykładowo ten citroen c4 grand picasso jest w dwulitrowym silniku na najwyższym wyposażeniu katalogowo 112000 czyli do wzięcia na pewno poniżej 100tys, zwłaszcza że w citroenie możne wyrwać duży rabat. Tylko że to francuz, nie przekonuje i nie namawiam tylko podsuwam opcje. Bo od 1.5 miesiąca też łamie głowe nad tym tematem. Na początku była rav 4 w smart planie, niski leasing ale samochód zabierają. Później używka 5 letni sharan, później nowy citroen, później smax od marka. Ale z powodu który napisałem dwa posty wyżej, dot przebiegu i niepewności historii (to akurat nie dotyczy smaxa od marka) to doszedłem do wniosku że póki co zostaje przy cytrynie. Tylko to póki co teoria, bo cytryna jeszcze nie jechałem. Póki co mój sharan dobrze jeszcze się kula, jak padnie to wtedy będe dokładnie analizował

Dlaczego nie Galaxy, nie wiem jak by się trafił jakiś ciekawy to pewnie byłby Galaxy rozważałem zarówno s-maxa jak i Galaxy, ale bardziej po prostu podoba mi się s-max Galaxy tylko tył ma fajny z przodu tak zawiewa trochę starocią.

 

 

Galaxy to jest odpowiednik sharana, do 2010r to były bliźniaki, no trojaczki razem z alhembrą. Później się rozeszli. Smax to jest wypełnienie luki między galaxym a malutkim cmaxem. Galaxy na pewno fajniejszy, chociażby dlatego że tylne drzwi ma przesuwane. Ale też jest dużo droższy od smaxa

 

Jakie drzwi? Chyba coś ci się pomyliło i nie jest droższy od s-maxa przynajmniej używany wszytko zależy od egzemplarza

 

 

niedawno zmieniłem holownik.

W trakcie jak szukałem brałem pod uwagę tylko SUVa z 4x4.

Z racji, że z automatem miałem do czynienia tylko w jednym aucie i niestety skończyło się na swapie na manual postanowiłem pojechać do warsztatu naprawy skrzyń automatycznych i popytać jak to wygląda.

Warsztat niedaleko mnie, jednoosobowy, gość polecany chyba na większość for internetowych (z Gałkówka).

 

Jak mu mówiłem o Maździe Tribute czy Ford Escape to mówił, że ok bo to stare hydrauliczne skrzynie, dołożyć chłodnicę i będzie latać. Naprawa w razie "W" max 3-3,5 tysia gdyby całą trzeba regenerować itd.

 

Jak go zapytałem o skrzynie DSG i PowerShift (też je naprawia) to powiedział mi, że nimi to można co najwyżej przyczepkę lekką ciągnąć a nie to co jest w papierach.

Te nowe skrzynie mają jakieś takie kanaliki strasznie małe, szybko się przegrzewają i nawet chłodnice nie pomogą. Generalnie powiedział mi, że do jazdy na co dzień jest ok ale jak ja mam cepkę 1350kg to omijać szerokim łukiem.

Pokazywał mi te kanaliki w skrzyni od BMW X5 bo akurat miał taką na kanale a krzynie i sterownik na falbanku. Dużo mi opowiadał, nie wszystko zrozumiałem bo się na tym nie znam a on ewidentnie to lubi (nie tyka niczego innego niż skrzynie). 

Czyli dla świętego spokoju lepiej brać manuala

 

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego nie Galaxy, nie wiem jak by się trafił jakiś ciekawy to pewnie byłby Galaxy rozważałem zarówno s-maxa jak i Galaxy, ale bardziej po prostu podoba mi się s-max Galaxy tylko tył ma fajny z przodu tak zawiewa trochę starocią.

 

 

 

Jakie drzwi? Chyba coś ci się pomyliło i nie jest droższy od s-maxa przynajmniej używany wszytko zależy od egzemplarza

 

 

Czyli dla świętego spokoju lepiej brać manuala

 

 

 

 

Fakt, pomyliło mi się, sharan ma przesuwane drzwi, galaxy zwykłe, byłem pewny że też sa przesuwane, ale dobrze że się dogasaliśmy :)

Smax 2.0 150km 119000

Galaxy 2.0 150km 131000

Przy używkach pewnie ta różnica się zaciera, ale jednak troche droższy jest.

Ja bym odpuścilł manual, z tego wzgledu ci przedten pisałem że nie ma pewności serwisowania, ale biorąc pod uwage co strus napisał to w nowym też bym się bał. Co innego jakiś range rover który jest stworzony do holowania, ale to inny przedział pln :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego u mnie jednak zawitał manual.

To w zasadzie naprawi większość mechaników a w razie super konieczności, da się to szybciej i taniej kupić (w danym modelu oczywiście).

Jasne, powachlować biegami jednak trzeba ale nie kupiłem auta nowego na 3-5 lat. Gdyby tak było może i bym pomyślał o ASB ale w innym przypadku manual :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.