Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

na auto chce wydać około 75-80tyś

WOW ale czad! :look:

więc proszę mi nie mówić o jakiś szrotach i nie wciskac jakiegoś złoma w postaci dacki czy innych francuzów.

I pisze to gość co jara się jakimś tam fordem :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończę tutaj temat zakupu samochodu itp bo widzę że więcej tu hejtu i zawiści niż jakiś porad.

Jeśli jest tu jakiś admin poproszę o usunięcie moich wcześniejszych wypowiedzi tym temacie które były na inny temat niż tytuł tego tematu.

 

Wracam do meritum czyli jak radzi sobie skrzynia Forda PS w połączeniu z przyczepą DMC około 1300 miał i czy miał ktoś jeszcze okazję użytkować tą skrzynię. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS (poza tym że przez mechaników jest nazywana potocznie "pałer szit") jest bardzo dobrym współczesnym automatem. Owszem, może się zepsuć (zwłaszcza komplet sprzęgieł) ale jazda z przyczepą jej nie zaszkodzi. Mało tego, kupując obecnie S-maxa i mając do wyboru skrzynie ręczną i power shift na 100% kupiłbym automat. Trzeba się liczyć z trochę wyższymi kosztami eksploatacji takiego samochodu ale przyjemność z użytkowania w pełni to rekompensuje. 1300 DMC przyczepy to fraszka z tymi silnikami i skrzynią PS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowego a tego pogoń w cholercie. Jakby co to ja chętnie :P

Ok, jestem za.

 

linkowano tutaj 2013 rok 130.000 niepewnego przebiegu za 79.000 zł. Przebiegu zachodniego w PL ASO nie potwierdzisz. Pakiet stylistyczny nadwozia - dopłata 2500zł, niestety mój stał na "cle" i był już wyprodukowany.

 

mój ma ok 73.000km, rok 2012. 2.0 TDCI 163KM. Wersja wyposażenia bardzo zbliżona. Żaden element nie malowany i nie obity. Katalogowo 145.000zł.  Wyceniam dziś na 75.000zł bierzesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem za.

 

linkowano tutaj 2013 rok 130.000 niepewnego przebiegu za 79.000 zł. Przebiegu zachodniego w PL ASO nie potwierdzisz. Pakiet stylistyczny nadwozia - dopłata 2500zł, niestety mój stał na "cle" i był już wyprodukowany.

 

mój ma ok 73.000km, rok 2012. 2.0 TDCI 163KM. Wersja wyposażenia bardzo zbliżona. Żaden element nie malowany i nie obity. Katalogowo 145.000zł. Wyceniam dziś na 75.000zł bierzesz ?

Troche nie ten biegun oczekiwań cenowych :) ale pomyśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko  :blagac: Temat, jaki by nie był, standardowe osoby rozjeżdżają  :wacko:

 

Próbując coś doradzić w temacie automatów... osobiście nie brał bym pod uwagę żadnych automatów dwusprzęgłowych w używanych autach. Komfort komfortem, nie zaprzeczę, ale dla mnie wazniejszym byłby komfort psychiczny, że nie będe musiał ładować kasę w kolejny kosztowny element. Myśląc o dieslu i tak masz wtryski, turbo, dwumasę, filtr... w używce warto wg mnie nieco niwelować późniejsze dokładanie. Jeśli się da. IMO

 

Starszej generacji automat (Durashift), mimo, że wolniejszy, mniej biegów... prędzej bym zaakceptował w używce.

 

Inaczej bym myślał przy nowym aucie - wówczas wygoda chyba jest warta dodatkowej inwestycji.

A jeśli już PS w używanym aucie to z pewnej sztuki, z pewną historią serwisową i przebiegiem do 100tys. Łatwo znaleźć nie będzie :swieca: A teoretycznie jeszcze drugie tyle bez inwestycji powinien wytrzymać. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć coś do 100tyś w firmowym aucie to rzeczywiście będzie ciężko takie znaleźć, chodź są takie ale i cena jest automatyczne też odpowiednia, pytanie czy lepiej kupić np. auto z przebiegiem 130-140tyś smiganych po niemieckich autostradach, czy z przebiegiem 100tyś tłuczonych w mieście i Polskich drogach?

Co do skrzyni to PS zbiera dobre opinie i nie jest to skrzynia usterkowa oczywiście jeśli się ją odpowiednio serwisuje.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam galaxego z 2008 2.0 tdci 140 km z budką jedzie jak marzenie. Złego słowa ogólnie nie powiem na niego. Jeśli szukasz polifta 2010-2015 to obojętnie której wersji konnej. Na forum forda są ludzie co zmienią Ci program w kompie na więcej koników. Nie jest to chip itd. W kompie silników DW10C jest mapa na wszystkie wersje konne. Wystarczy tylko zmienić. To samo jest w tych nowych 2015-. Brać z mocą 120km i zmiana mapy na 180 a w kieszeni zostaje sporo tysiaków. Wiem co mówię bo udzielam się na forum i potwierdzeniem jest właśnie klient który zapłacił chyba 11 czy 13 tyś więcej za auto z mocą 180km w porównaniu do 120. Motory te same różniące się tylko tym jaka mapa jest włączona

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do mocniejszego auta mogą być zastosowane lepsze hamulce mocniejsze mechanizmy przeniesienia napędu lub inne rzeczy,  czasami podniesienie mocy to nie jedyny wydatek 

aby miało to ręce i nogi. 

 

przede wszystkim większa chłodnica i większa miska olejowa, inna chłodnica oleju.... chyba ze bez tego a potem w upały płacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim większa chłodnica i większa miska olejowa, inna chłodnica oleju.... chyba ze bez tego a potem w upały płacz...

 racja, tylko nie zawsze posiadanie więcej niutków, czy koników oznacza, że będziesz wykorzystywał je na maxa nikt raczej nie jeździ non stop z pedałem w podłodze, a bywają momenty że zapas mocy może bardzo się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w obecnym V70 silnik fabrycznie miał 163/340Nm, poprzedni właściciel zrobił 180/360Nm, ja zmieniłem na na 205/380Nm ale....

 

- szarpniecie przy zmianie obrotów na niskich obrotach

- kopcenie powyżej 3k obr

- duży przeskok w spalaniu - na trasie było pomiędzy 6 a 12! w zależności od stylu jazdy 

- dość ostry zapach z rury na wolnych obrotach

- w jeździe miejskiej temp oleju jak przy zapier... na autostradzie - 115-125st

- wentylator potrafił chodzić w cieple dni nawet 10 min. po zgaszeniu silnika

- komunikat sondy przy zimnym silniku

 

Obecnie jest 190/370Nm i z powyższego zostało tylko trochę wyższe spalanie, działający dłużej niż zwykle wentylator po zgaszeniu w cieple dni, temp oleju powyżej średniej na strasie przy 120-130 km/h w okolicach 105-110 przy zewnętrznej +25.

 

Przez zimę nie robię już nic - wiosną zakładam zestaw chodnic (wszystkie 3) z S80 i przewód chłodniczy na powrocie będzie "na wprost" do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do mocniejszego auta mogą być zastosowane lepsze hamulce mocniejsze mechanizmy przeniesienia napędu lub inne rzeczy,  czasami podniesienie mocy to nie jedyny wydatek 

aby miało to ręce i nogi. 

 

Prawda, ale w przypadku fordów konstrukcyjnie niczym te wersje się nie różnią. Tych map nie jest za dużo i mieszczą się w niewielkim zakresie. Np. 140KM można podnieść do 163, lub obniżyć do 115. 180KM to już w kolejnej generacji modelu występowała i nie wiem jak z nimi jest.

Miałem zamiar u siebie zmienić mapę, ale okazało się, że silnik jeszcze jest w "starszej" wersji, bez możliwości zmiany mapy. Mimo, że auto po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.