Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bo jeżeli trzeba do tego jakiegoś klucza  - to na pewno go nie mam !

mam wy wyciąć?

Pacnij jakieś fotki, może coś wymyślimy. Nie widziałem tego nigdy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda następująco, jak na zdjęciach poniżej, teraz pytania:

 

1. nowy zaczep niezbyt łatwo chce wejść na suwadło - choć średnica jest odp., i pytanie, mam coś przeszlifować, posmarować, stuknąć, puknąć...? jeśli tak to co i gdzie?

 

2. śruba bliższa bakisty ma przechodzić przez "pętelkę" suwadełka w środku czy się o niego opierać?

demontując nie zauważyłem

 

3. jakie śruby (bo wiem, że mają być nowe) mają jakieś dokładne oznaczenie? gdzie je kupić

post-8785-0-89179700-1395076713_thumb.jpg

post-8785-0-27182400-1395076727_thumb.jpg

post-8785-0-61028900-1395076742_thumb.jpg

post-8785-0-98901400-1395076755_thumb.jpg

post-8785-0-33765700-1395076768_thumb.jpg

post-8785-0-99769400-1395076784_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nowy zaczep niezbyt łatwo chce wejść na suwadło - choć średnica jest odp., i pytanie, mam coś przeszlifować, posmarować, stuknąć, puknąć...? jeśli tak to co i gdzie?

 

- To zależy jak jest ciasno. Przeszlifuj papierem ściernym tuleję suwadła i gniazdo zaczepu. Możesz posmarować olejem przy wstępnym montażu. Jak dalej nie będzie sie chciało wcisnąć to lekka :pupa:. Musiał bym pomacać, żeby coś więcej powiedzieć.

 

2. śruba bliższa bakisty ma przechodzić przez "pętelkę" suwadełka w środku czy się o niego opierać?

demontując nie zauważyłem

 

 - Śruba przez oczko ! Trochę się namęczysz...

 

3. jakie śruby (bo wiem, że mają być nowe) mają jakieś dokładne oznaczenie? gdzie je kupić

 

- Śruby mogą być stare - nowe maja być nakrętki. Jeżeli śruby masz w dobrym stanie nie ma sensu wymieniać. Popatrz tylko na łby czy mają oznaczenia twardości 10,9.

Nakrętki maja być zagniatane (  nakrętka samozabezpieczająca z gwintem odkształconym - to fachowa nazwa ) powinny być dostępne w lepszych sklepach 

metalowych lub motoryzacyjnych. Weź ze sobą śrubę, żeby dopasować. Są różne skoki gwintu !

 

No to do roboty   :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może głupio, ale zapytam. Zaczep wymienia się stosunkowo rzadko. Żeby nie powiedzieć, że praktycznie wcale, jak nie ma zdecydowanej potrzeby. Przy okazji wymiany zaczepu, niby można pozostawić stare śruby, ale ja raczej jestem zwolennikiem nie wstawiania fuszerki. Cena śruby raczej chyba nie jest aż tak wielka, żeby warto było na niej oszczędzać. Śruby mogą wyglądać nieźle, ale mają już swoje lata - czy materiał nie może być zmęczony? Jak już wymieniam cały zaczep, ja bym przy okazji elementy mocujące - śruby też wymienił. Ale, jak piszę - jestem wyłącznie teoretykiem, więc może mnie ktoś poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby 10.9 mam

 

a nakrętki goście nie wiedzieli co to
" zagniatane" w ogóle znaczy

dali mi zwykłe samokontrujące z tym plastikiem w środku takie mogą być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma sklepów z częściami do przyczep.... na prowincji

 

dlatego pytam czy zwykłe samokontrujące będą OK?

 

Mogą być, pamiętaj aby były 10,9. Jak to spełniają, to możesz je śmiało zastosować. 

Ja u siebie zostawiłem śruby i nakrętki stare, ale skręciłem na klej do gwintów Loktite. Nie chciało mi się specjalnie jechać po nowe :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... ale skręciłem na klej do gwintów Loktite.

 

Ja też tak uważam. Tylko klej sporo kosztuje. Gdybyś kupował to proś o klej do połączeń powtórnie rozkładanych.

Są takie kleje że później trzeba "rozkręcać" palnikiem :]

Ja stosuje niebieski klej anaerobowy  Technicoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być mocniejsze. Słabsze nie wytrzymają Nm potrzebnych do dociągnięcia i się "rozmażą".

 

Edit: Śruby dokręcasz z siłą 86Nm. Tak zaleca Al-Ko

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ani na starej nakrętce ani na tych nowych zwykłych samokontrujących z plastikiem w środku nie widze nigdzie symbolu twardości 10,9?? gdzie mam tego szukac?

 

i mogę w końcu uzyć zwykłych samokontr. czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.