Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania do użytkowników zaczepów z stabilizacją jazdy:

 

- czy warto (dotychczas jeździłem bez i jakoś sobie radziłem)

- jakie przebiegi mniej-więcej wytrzymują okładziny cierne? (tanie nie są:oslabiony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytania do użytkowników zaczepów z stabilizacją jazdy:

 

- czy warto (dotychczas jeździłem bez i jakoś sobie radziłem)

- jakie przebiegi mniej-więcej wytrzymują okładziny cierne? (tanie nie są:oslabiony:)

 

Na pewno warto, na okładzinach zrobisz spokojnie 15-20 tys. km ale wszystko zależy od stanu twojej kuli w aucie i sposobu eksploatacji przyczepy.

A okładziny chyba nie są aż tak drogie, np. do AKS 1300 koszt to około 140zł - cena katalogowa.

Nie wiem jakie masz DMC przyczepy ale polecałbym stabilizatory AL-KO AKS, najbardziej popularne i sprawdzone, serwis dość prosty no i części dostępne w każdym szanującym się sklepie w naszej branży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do użytkowników zaczepów z stabilizacją jazdy:

 

- czy warto (dotychczas jeździłem bez i jakoś sobie radziłem)

- jakie przebiegi mniej-więcej wytrzymują okładziny cierne? (tanie nie są:oslabiony:)

 

Witam, ja na poprzedniej przyczepce HOBBY 370 de luxe przejechałem około 70000 km i podczas sprzedaży w fabrycznym serwisie okładziny trzymały zakres w normie. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonało proste doświadczenie, za wężykowałem przyczepką, 60km/h. Wystarczyło. Szybko kupiłem stabilizator i teraz jest OK. to trzeba poczuć samemu na haku. Różnica jest wyraźna podczas normalnej jazdy, a w manewrach bardzo duża. Warto. Cena bezpieczeństwa >> od ceny okładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega powyżej pisze przy manewrowaniu zwalniamy docisk stabilizatora :ok: niepotrzebne zużycie okładzin i opór przy manewrach

 

 

no i pierwsze słysze o wężykowaniu przy 60km/h :look: Z moich doświadczeń to zjawisko wystepuje powyżej 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit, powiem tobie że wężykowanie zależne jest od wagi pojazdu i cepki, oraz aerodynamiki i kolein na drodze, nasz 1 wyjazd bez stabilizatora to max 80km/h i często trzeba było hamować do 70km/h 60km/h, tydzień temu 1 wyjazd z AKS 3004 prędkość w koleinach 90km/h do 100km/h, z przewagą 100km/h, a przy normalnej nawierzchni 120km/h i można zapomnieć że kiosk nas goni, ale wiadomo inne auto inna cepka więc prędkości, mogą się rożnik ALKO podaje że poprawia jazdę do 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najróżniejsze przyczepy już ciągałem i to najróżniejszymi autami ale nigdy nie spotkałem się z tendencją do wężykowania poniżej 90km/h a na ogół wystepowało dopiero powyżej 100 Myśle że nie każdy wie dokładnie co to wężykowanie i myli z bujaniem lub kiwaniem sie przyczepy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem ciekaw jakie zjawisko miał kolega na myśli pisząc o wężykowaniu przy 60km/h :niewiem:

 

 

co człowiek to zdanie :-] tak samo jak w przypadku co robić przy wężykowaniu? hamować czy przyspieszać :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no połowa z tych 8 przypadła na autostrady :ee:

 

:ok:

 

Kit, powiem tobie że wężykowanie zależne jest od wagi pojazdu i cepki, oraz aerodynamiki i kolein na drodze, nasz 1 wyjazd bez stabilizatora to max 80km/h i często trzeba było hamować do 70km/h 60km/h, tydzień temu 1 wyjazd z AKS 3004 prędkość w koleinach 90km/h do 100km/h, z przewagą 100km/h, a przy normalnej nawierzchni 120km/h i można zapomnieć że kiosk nas goni, ale wiadomo inne auto inna cepka więc prędkości, mogą się rożnik ALKO podaje że poprawia jazdę do 100km/h.

 

Wężykowanie przyczepy w dużym stopniu jest też zależne od środka ciężkości, waga to raczej dodatek. W zeszłym roku testowaliśmy 14 modeli przyczep zarówno na podzespołach AL-KO i Knott. Były załadowane w zależności od modelu od 500kg do 2500kg. Laweta na podzespołach Knott (bez stabilizatora) poddała się przy 90km/h i zaczęła tańczyć, laweta na podzespołach AL-KO z systemem AKS "poleciała" 166km/h - pomiar GPS. W/w pomiary były robione dla potrzeb nowych homologacji.

Udało się jeszcze uzyskać inne dane, na temat drogi hamowania itp. ale to już temat do grubszej rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.