Skocz do zawartości

Opis, instrukcja do przyczepy?


Mireczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

 

Piszę w imieniu mojego szefa, bo mi zabił małego (dużego) ćwieka. :hop1:

 

Muszę znaleźć jakieś dane - najlepiej instrukcję obsługi - dla przyczepy, którą kupił. Google raczej milczą na ten temat, a strona producenta www.cabby.se jest w bardzo dziwnych językach i też na niej nie widzę starszych modeli.

 

Mogę jedynie podać wszystkie dane spisane z tabliczki znamionowej:

 

Fabrikant - HERSTELLER

KIP Caravanos Cabby Caravan AB

Niderlande / Schweden

Typ: K 390 FK

Nr fabryczny: 79E101815

Waga: 850 kG

 

Może ktoś ma jakieś dane dotyczące tej przyczepy?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawca nie ma, to może być problem. Do tak starej raczej nie dostaniesz- może jakby producenta pomęczyć, ale nie wróże sukcesów. W tych j językach nie mogę zaoferowac pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro:

Zewnętrznie przyczepa jest taka sama. Wewnątrz różni się tym, że ma jedno łóżko, a dodatkowo coś na wzór małej łazienki z umywalką.

 

Z umywalką i zlewozmywakiem jest właśnie problem, bo po podłączeniu napięcia nie działa pompka dostarczająca wodę. Lodówki szef jeszcze nie sprawdzał.

 

Instrukcji od właściciela nie wyciągnę, bo przyczepa jest odkupiona od spadkobiercy i praktycznie nie ma do niej dokumentacji.

 

Dziękuje za dotychczasowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po podłączeniu napięcia nie działa pompka dostarczająca wodę

A sprawdzaliście podpinając bezpośrednio pod 12V?

Jak będzie działała to poszukamy dalej - czy z trafo wychodzi 12V, bezpieczniki, różnicówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że trzeba do transformatora dokupić mostek prostowniczy. :jump:

 

Na razie dowiedziałem się, że przewody z pompek lecą prosto do listwy, która jest podłączana do samochodu. Reszta instalacji (oświetlenie; lodówka; itp) jest na podwójne napięcie 230 V / 12 V. Tylko pompka jest na 12 V.

 

Ja tej przyczepy nie widziałem jeszcze na oczy, dlatego muszę wszystko z szefa wyciągać na siłę.

 

Dziękuję za dotychczasowe informacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech szef sprawdzi co ma w szafie ubraniowej, bo z reguły tam jest trafo - na forum są zdjęcia więc łatwo pozna.

 

Jak pompka działa to szukamy dalej :ok:

W kranach masz mikrowyłączniki i będziesz je musiał sprawdzić np omomierzem.

 

Tylko teraz tak pomyślałem, że pewnie wszystko działa a Wy nie podpieliście przyczepy do prądu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie instalacja pompek działa, z tym że to jeszcze model bez mikro przełączników. Przy umywalce i zlewozmywaku w podłodze są przyciski załączające pompki.

Hehe sorry, nie pomyślałem.

Człowiek tak łatwo się przyzwyczaja do nowości i nie pamięta, że na rynku są też starsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.