Skocz do zawartości

Wymiana zaczepów stelażu przedsionka


bartosz_b

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana zaczepów przedsionka, ponieważ stare są już popękane. I teraz tak się zastanawiam, że chyba najlepiej byłoby wkręcać nowe na sylikonie żeby w miejscu śrub woda nie dostawała się do środka ściany. Jak Wam się wydaje wystarczy do tego zwykły sylikon sanitarny, kupowany w tubce czy lepiej kupić sylikon do użytku zewnętrznego w dużej tubie. Nie ukrywam że przy 10 śrubach dużo go nie zużyje dlatego też się nad tym zastanawiam który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Też wymieniałem w swojej dwa lata temu.

Ja kupiłem w małej tubce w sklepie motoryzacyjnym do uszczelnień, taki czarny i jest OK.

Tylko zaczepy kup metalowe ,bo te plastiki to słabiutkie są(przerabiałem to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły stosowania zaczepów.

Jak damy słabsze zaczepy plastikowe to w sytuacji awaryjnej to właśnie one popękają i na wymianie zaczepów skończą się straty.

W wypadku zaczepów metalowych mogą one w skrajnych wypadkach uszkodzić stelaż lub poszycie w czasie wyrwania mocujących go wkrętów (uzależnione od stanu budki).

Są zwolennicy i przeciwnicy każdego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak się zastanawiam, że chyba najlepiej byłoby wkręcać nowe na sylikonie żeby w miejscu śrub woda nie dostawała się do środka ściany. Jak Wam się wydaje wystarczy do tego zwykły sylikon sanitarny, kupowany w tubce czy lepiej kupić sylikon do użytku zewnętrznego w dużej tubie.

 

Jeśli już nie chcesz inwestować w Sikaflex, to zamiast silikonu kup uszczelniacz akrylowy zwykły budowlany. Jest przeznaczony na zewnątrz i nie kurczy się. Uszczelniałem tym szparę przy zderzaku ( lało się do bakisty ) po 2 latach nie widać żadnej różnicy. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania kupiłem plastikowe z powodu jaki podał Miodzio, zastanawiam się jeszcze nad uszczelniaczem dekarskim, nie twardnie, zachowuje konsystencje plastyczną i uszczelnia nawet na tłustym i podczas deszczu (te ostatnie to już takie ekstremum w przypadku robienia czegoś przy budce :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad uszczelniaczem dekarskim, nie twardnie, zachowuje konsystencje plastyczną i uszczelnia nawet na tłustym i podczas deszczu (te ostatnie to już takie ekstremum w przypadku robienia czegoś przy budce :-) )

Uszczelniacz też jest ok. Było o tym już pisane gdzieś na forum. Tylko nie bitumiczny bo jest za twardy i z takimi kłaczkami co bardzo przeszkadza w aplikacji i ewentualnym obrabianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana zaczepów przedsionka, ponieważ stare są już popękane. I teraz tak się zastanawiam, że chyba najlepiej byłoby wkręcać nowe na sylikonie żeby w miejscu śrub woda nie dostawała się do środka ściany. Jak Wam się wydaje wystarczy do tego zwykły sylikon sanitarny, kupowany w tubce czy lepiej kupić sylikon do użytku zewnętrznego w dużej tubie. Nie ukrywam że przy 10 śrubach dużo go nie zużyje dlatego też się nad tym zastanawiam który wybrać.

 

Ja uważam że do uszczelniania to tylko sikaflex (testowałem różne dekarskie i to nie jest to samo) szczególnie że tubka sikaflexu to 25zł.

Bartek a myślałeś żeby w ogóle zrezygnować z zaczepów przykręcanych do ściany budy na rzecz takich doczepianych do wewnętrznej kedry przedsionka - odpada problem urywania ..... tylko trzeba pilnować w trakcie przewożenia luzem zaczepów :-)

 

 

http://www.starcamp.pl/service.php <- to za 69 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek zastanawiałem się nad tym ale w przedsionku z tego co kojarzę nie mam podwójnej kedry. Wydaje mi się pozatym że zaczepy same z siebie się nie urywają od tak :-) Ta cepke kupiłem już z pourywanymi, w poprzedniej przez 10 lat nie miałem z tym problemu. No i nowe plastiki już leżą w przyczepce i czekają na lepszą pogodę w weekend do zamontowania.

Jeżeli chodzi jeszcze o uszczelniacz to widziałem ostatnio w Castoramie na dziale z klejami i sylikonami tubę z namalowanym kamperem, podjadę dzisiaj z ciekawości na to zobaczyć, a przy okazji zobaczę czy tam nie dostanę sikaflexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek posłuchaj kolegów, w żadnym wypadku nie stosuj silikonu nawet takiego co ma na obrazku kampera czy przyczepę. Zainwestuj w uszczelniacz bo czym jest strata nawet 20 złotych, jeżeli miałaby Ci się woda przez wkręty dostawać pod poszycie i zmusić do remontu budki za kilka stów jak nie tysięcy. Silikony ogólnie nie sklejają się z podłożem tylko do niego przylegają, a jak dostanie się woda pod warstwę silikonu rozwijają się tam glony grzyby itp. Inna sprawa z masami klejowo uszczelniającymi, one potrafią nawet przenieść poważne obciążenia pozostając elastyczne. Wiem co mówię, bo zawodowo dostarczam takie masy dla przemysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru kombinować. Jesteście mi w stanie powiedzieć czy dostanę Sikaflex tylko przez zamówienie w internecie czy będzie to w jakimś markecie budowlanym typu Castorama czy Leroy ?

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych sklepach które wymieniłeś sikaflexu chyba nie kupisz.Zobacz czy nie mają uszczelniacza K+D firmy WURTH. Nadaje się znakomicie

http://allegro.pl/klej-uszczelniacz-wurth-k-d-tuning-szary-i2178425321.html

Edytowane przez botax1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.