Skocz do zawartości

Pozdrawianie innych turystów karawaningowych.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra masz ten kanał 25 i co dalej.Będziesz jechał z radiem ustawionym na 25 i wołał "karawaningowcy odezwijcie się"

I tak Ci nikt nie odpowie.

 

Na trasie wszyscy są na 19.Jak spotkasz kogoś z przyczepą lub kamperem to możesz zagadać i przejść na inny-dowolny kanał wolny i ogólnodostępny i tam porozmawiać.

 

Samochodu z przyczepą-domkiem nie spotyka się tak często jak ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

No dobra masz ten kanał 25 i co dalej.Będziesz jechał z radiem ustawionym na 25 i wołał "karawaningowcy odezwijcie się"

I tak Ci nikt nie odpowie.

 

Na trasie wszyscy są na 19.Jak spotkasz kogoś z przyczepą lub kamperem to możesz zagadać i przejść na inny-dowolny kanał wolny i ogólnodostępny i tam porozmawiać.

 

Samochodu z przyczepą-domkiem nie spotyka się tak często jak ciężarówki.

_________________

Popieram to co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywoływać się trzeba na 19-tym , i przechodzić na Nasz.Stojąc na campingu nie potrzeba blokować 19-stki.Przechodzimy na Nasz i Mamy kontakt z kolegami w rejonie 5-10 km,bez szukania się po kanałach.Umawiasz się na browara z jednym , a przychodzi ośmiu bo wiedzieli gdzie szukać. :niewiem::hehe::lol: Bajo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z wakacji machałem wszystkim mijanym przyczepką i kamperą :-]. No i powiem, że 50% kamperowców odmachiwało. Z przyczepą odmachała mi tylko jedna osoba :-].

 

Co najlepsze - w piątek wracałem już ostatecznie do domu. No i widzę jedzie jakiś kampiór z przeciwka więc macham :hehe:. Kierowca kampera też mi odmachał. Uśmiechnięty i zadowolony jadę dalej :niewiem:. Mija minuta ktoś na radiu mi krzyczy "Tomii, Tomii". W pierwszej chwili myślę - coś mnie się przesłyszało. Zaraz telefon dzwoni :-] - patrze a to Pabloo do mnie wydzwania :lol: :> :-]. Miło spotkać tak znajomych na drodze :] - szkoda tylko że od razu się nie zorientowałem, że to Pabloo mnie mijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kanałem jest fajny, lecz tak jak napisał IREK3 najlepiej w trasie pracować na drogowym 19, są tam wszystkie niezbędne informacje. Co do wyboru kanały "NASZEGO" bardzo ciężko jest wybrać konkretny kanał ponieważ poszczególne miasta oprócz "19" używają również kanału ogólnego dla konkretnego miasta Szczecin ma chyba "24", lecz za to głowy nie dam. Ja osobiście pracuję tylko na "19", potem zawsze można przejść na jakiś inny wolny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hehe:

 

dzisiaj wracając znad morza do domku - na trasie Koszalin - Poznań ( droga nr 11 ) postanowiłem, ze będę machał wszystkim jadącym z przeciwka z przyczepami lub kamperkami.... i machać mogłem sobie do usr... śmierci :niewiem:

mijałem sie z 18 przyczepkami i raptem odmachnął mi tylko jeden.... i na dodatek Czech :lol: więc o czym MY tutaj mówimy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety potwierdzam :niewiem::-] to co mówi Effendi, jechałem koledze po przyczepę, i spotkałem na odcinku 30 km , 7 przyczep i 1 kamperka, i zgadnijcie ilu mi pomachało??? :lol: żaden , taka jest nasza społeczność :hehe:

 

Swoja droga , to dziwne , bo jezeli ktoś mi sie ukłoni lub ja przez tzw. pomyłke sie ukłonie osobie nieznajomej ( na chodniku itd ) to z grzeczności ja , lub ten ktos mi sie równierz ukłoni poprostu zwykły gest (KULTURA- tego wymaga) a tu nic mozesz se machac , to jeszcze drugi taki z naprzeciwka sie na ciebie patrzy jak na idiote.... :-]:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę przyczepkę z naprzeciwka, to raczej martwię sie czy się bezkolizyjnie miniemy i czy nie bedzie na mijance jakiejs strasznej dziury do ominiecia - drogi nasz ukochane. Umknąć zatem może machanie do karawaningowców, ale za to mam CB, wiec możemy na spokojnie pozdrowic sie w dogodnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ale za to mam CB, wiec możemy na spokojnie pozdrowic sie w dogodnej sytuacji.

 

 

z tym CB to też nie halo!

jadąc w sobote kilkakrotnie widziałem, że holowniki ciągnące przyczepki miały anteny od CB i próbowałem zagadać, ale też z miernym skutkiem :niewiem: moze trafiałem na samych ponuraków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.