Skocz do zawartości

Napęd przyczepy


tymar

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że niestety, nie. Tego typu urządzenia (w tej cenie i konstrukcji) działają zazwyczaj jednokanałowo :hmm:

 

Latem przerabiałem całkowicie instalacje w swojej budce (zostały tylko oryginalne przewody w ścianach).

Też zastosowałem w niektórych fragmentach zabezpieczenia tej firmy:

 

post-8228-0-89552600-1383074855_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, tak dokładnie to jest tylko jednokanałowe działanie, lecz do celów do jakich Ja używam sprawia się świetnie. Wyścigówką to nie steruje więc takie opcje wystarczą , jest sześć kanałów i nic więcej nie potrzeba , a i cena jest super.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja wolę mieć go za osią i najechać kołem na przeszkodę aniżeli walnąć w nią moverem i go rozwalić i na dodatek zablokować koło gdy przywalę mocniej i się coś wygnie w stronę koła, a luzu tam jest strasznie mało około 20mm. Z dwojga złego wolę stracić movera niż uszkodzić oś podczas wyjazdu na urlop czy na zlot.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

ps. cieszę się że komuś się podoba moja praca :piwo: .

Mając przed osią  łatwiej ocenić  dostępną  wysokość  , Za osią  dochodzi ryzyko iż  cepa zjeżdżająca z przeszkody dobije do movera wahnięciem na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że temat jest żywy od lat - każdy ma jakieś swoje plusy i minusy wybranej opcji montażu.

 

ja mam za osią, bo tak musiało być - kolizja z ogrzewaniem... do tego bardziej do wyważania cepy pasowało mi te 40kg za osią.

 

szczerze - nie wiem jaki musiałby być krawężnik - żeby uszkodzić movera - niezależnie gdzie by wisiał - przynajmniej w mojej cepie... - ja zmieniłem seryjne opony o jeden rozmiar w górę i to też lekko podniosło budkę w górę.. - akurat pewnie o te 4cm na oś movera.

 

raz miałem bardzo dużą nieprzyjemność na PL drogach jechać zestawem w koleinie mającej przynajmniej 10cm głębokości - a jej rant wystawał jeszcze wyżej - to był jedyny moment gdy miałem niezłego stresa - ale udało się.

 

po prostu pamiętać o tym, że on tam jest i już, a jak się zabrudzi to 2-3 razy na sezon myjką potraktować :)

 

co innego gdy cała cepa jest bardzo nisko zawieszona - widuje się czasem takie - niektóre angielki - tam trzeba ogółem mieć to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że temat jest żywy od lat - każdy ma jakieś swoje plusy i minusy wybranej opcji montażu.

 

ja mam za osią, bo tak musiało być - kolizja z ogrzewaniem... do tego bardziej do wyważania cepy pasowało mi te 40kg za osią.

 

 

ok.

Masz na myśli, że fizycznie kolidowało Ci z konstrukcją? Czy tylko znajdowało się w jednej linii...

Nie jestem pewien właśnie ale chyba u mnie będzie bardzo blisko pieca wystającego pod podłogą... lecz może nie będzie to wzajemnie sobie przeszkadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niestety, nie. Tego typu urządzenia (w tej cenie i konstrukcji) działają zazwyczaj jednokanałowo :hmm:

 

Latem przerabiałem całkowicie instalacje w swojej budce (zostały tylko oryginalne przewody w ścianach).

Też zastosowałem w niektórych fragmentach zabezpieczenia tej firmy:

 

attachicon.gifBezp gł.JPG

Fajna i pomysłowa klema. To z jakiegoś auta?

Masz bezpieczniki w zapasie w razie W?

 

Mover może być wpięty bezpośrednio w akumulator chyba? Zabezpieczenia przeciążeniowe są w centralce...?

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna i pomysłowa klema. To z jakiegoś auta?

Masz bezpieczniki w zapasie w razie W?

 

Mover może być wpięty bezpośrednio w akumulator chyba? Zabezpieczenia przeciążeniowe są w centralce...?

 

 

O ile dobrze pamiętam, to chyba Iveco :hmm:

Większość bezpieczników założyłem w wersji automatycznej, ale te duże są jednorazowe, więc mój przyczepowy niezbędnik zawiera różne zapasy na tzw. wszelki wypadek :]

 

post-8228-0-53999500-1383255272_thumb.jpg

 

Mover (centralka) zawiera wszelkie niezbędne zabezpieczenia, ale chciałem mieć bezpiecznik jeszcze bezpośrednio przy klemie accu,  zwłaszcza, że zakładałem wysoko prądowe wyłączniki główne (mover i elektryczne podpory + coś tam jeszcze) i kabli trochę się "plącze".

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
33 minuty temu, piotrp5 napisał:

Mam pytanie zamierzam się do budowy sterowania , nurtuje mnie jeden dylemat jak napędzane są koła w originale przy skręcie . Jedno do przodu drugie do tyłu jak powiedzmy gąsienice w czołgu , czy tylko jeden napęd działa w tym momencie ( prawy lub lewy )?

Sterowanie masz niezależne dla obu silników, więc obie opcje są możliwe i mogą być używane w zależności od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia jest ono bez problemu tylko trzeba by poszukać odbiornik z pilotem co obsłuży co najmniej dwa przyciski  na raz. Lecz pytanie jak to odbywa się w oryginalnym sterowaniu z tego co kojarzę tam dwóch przycisków na raz się nie naciska . Tylko raz miałem takiego pilota w ręku i bawiłem się bez dociśnięcia do kół napędu, no i nie przyszło mi do głowy wtedy aby sprawdzić kiedy jaki silnik jest uruchamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.