Skocz do zawartości

Zasilacz do Niewiadów n-126 [ duży]


okroj

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przyczepę Niewiadów i nie działa zasilacz na 12W .Znaczy żarówki zażą a pompka wody nie działa. Pompka jest sprawna bo na krótko ja podłączyłem pod akumulator, Jaki zasilacz muszę kupić by pąpka działała i cała instalacja 12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przyczepę Niewiadów i nie działa zasilacz na 12W .Znaczy żarówki zażą a pompka wody nie działa. Pompka jest sprawna bo na krótko ja podłączyłem pod akumulator, Jaki zasilacz muszę kupić by pąpka działała i cała instalacja 12W.

 

Piszesz o zasilaczu , prostowniku czy energobloku?

Cokolwiek z nich, szukaj wydajności prądowej powyżej 5A jako minimum.

Pytaj więc o parametry 12V (Volt - !!!) o wydajności 5A przy tym napięciu (Amper) lub 60W (Watt) bo to na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie nie łączy Ci włącznik pompki pod noga ! . Czy masz już coś nowszego i mikrowłącznik w kranie ? . A może Twój zasilacz nie daje napięcia stałego ? Żarówki będą świeciły , ale pompka nie da znaku życia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał przecież że nie świecą lecz żarzą, czyli prawdopodobnie ma uszkodzoną diodę w prostowniku. Albo włączoną cały czas lodówke (na 12V) i przeciążony zasilacz....

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc ,dzisiaj sprawdziłem i to jest - Transformator bezpieczeństwa do zasilania lamp halogenowych 150 VA Typ-T-15 IP-20.Tyle wyczytałem z oznaczeń ,amper nie znalazłem .sama cewka bez obudowy z roku 2000. Wszystko jak nowe , bez okopceń czy nadpaleń. Pomka Made in Germany Niebieska seria Elegant- Comet e-1 2009 rok. Jak podłącze pompke do akumulatora to podaje wodę aż miło.Jak podłączyłem na krótko do transformatora to tylko rzęzi i wody nie podaje.Lampy instalacji na 12V świecą przyzwoicie.Coś chyba nie tak z tym transformatorem . na pewno nie jest to orginalne rozwiązanie ,przyczepa jest z 1988r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak podłącze pompke do akumulatora to podaje wodę aż miło.Jak podłączyłem na krótko do transformatora to tylko rzęzi i wody nie podaje.Lampy instalacji na 12V świecą przyzwoicie.Coś chyba nie tak z tym transformatorem .

A czytał Kolega co napisałem wyżej ? Do zasilania pompki nie może być zwykły transformator ! . Trzeba do tego dołożyć mostek prostowniczy . Lub prościej w miejsce transformatora podłączyć zwykły prostownik do ładowania akumulatorów .

Lub

 

http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/elektrycznosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Dokładnie masz prąd zmienny z tego transformatora a potrzebujesz stały np. z zasilacza ATX komputerowego lub jakiegokolwiek zasilacza 220/12V o mocy odpowiedniej dla odbiorników w przyczepie.

Ps. jak zorganizujesz zasilacz komputerowy to musisz zrobić zworkę na wtyczce celem załączenia go do pracy ;) czyba zielony z czarnym się zwierało aby go uruchomić -> przygooglujesz to na pewno znajdziesz.

Pozwodzenia

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ATX (pamiętaj o wstępnym obciążeniu obwodu +5) albo dołóż coś takiego

http://allegro.pl/mo...2098600289.html

 

Do styku + podłączasz + instalacji, do styku - masę przyczepy a pod pozostałe dwa opisane jak przewrócone S transformator. Gotowe. Do pełni szczęścia brakować będzie bezpiecznika 12 A ale taki ciężko spotkać więc 10A i będzie cudnie. Bezpiecznik na którymkolwiek kablu za wyjątkiem masowego....

http://allegro.pl/oprawa-bezpiecznika-samochodowego-na-kabel-nozowy-i2158036702.html

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki jeszcze nic nie zdemontowałeś i zanim coś zrobisz, to kup, wstaw takie coś i masz po problemie. http://moto.allegro....2168853455.html

Jak już to będziesz miał, to pomożemy ci to wpiąć jak należy. W sumie bardzo prosta czynność.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.