Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

KIP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1 Milosz

Milosz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • SkądPoznań - Komorniki
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Kip De Luxe 430T
  • Holownik:Citroen Berlingo 1.6 HDI 110 KM

Napisano 01 marzec 2012 - 00:43

Kip to duma narodowa holendrów - przyczepa w 100% zaprojektowana, sfinansowana i zbudowana w Holandii - i właśnie tam najwięcej modeli Kip'ów można spotkać. Przyczepy te charakteryzują się znakomitymi rozwiązaniami, zastrzeżonymi patentami: - znakomita izolacja cieplna przy jednoczesnym zapewnieniu obiegu powietrza uniemożliwiającemu utrzymywanie się wilgoci Back-o-matic - automatyczny układ nie blokujący kół przyczepy podczas cofania samochodem z kempingiem oraz bardzo charakterystyczna opływowa sylwetka zmniejszająca opór powietrza podczas jazdy, szczególnie podczas holowania przez auta osobowe - zmniejsza to zużycie paliwa, przedni kufer jest zawsze schowany w obrys przyczepy. Mój De Luxe 430 T mimo 21 lat jest w stanie idealnym i nie widzę potrzeby zmiany na nowszą.
Zapraszam do dyskusji.

Użytkownik Milosz edytował ten post 01 marzec 2012 - 00:52

#2 Pierzasty

Pierzasty

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2306 postów
  • SkądOstrówek/ k Wołomina
  • Model:Adria 461 UB
  • Holownik:Mitasubiszi Grandis

Napisano 01 marzec 2012 - 10:29

Szukam przyczepki i o ile w moim przekonaniu KIP'y wyglądają czasem dziwnie, to znalazłem jednego który naprawdę wygląda super... Jest to 96 rok i ma fajny układ....Nie jest zbyt duży, a stosunkowo ciężki (dmc 1450kg), co pewnie świadczy o solidnym wykonaniu...Napisz jak możesz "słabe punkty" Kipa jeśli takie są, bo w sobotę będę go jeszcze pewnie macał, ugniatał, wąchał i lizał :-]

6186311364c854349c5b761.jpg

"Gdyby wszystko było inaczej, gdyby było odwrotnie, mógłbyś siedzieć jak ja teraz tu siedzę, mógłbyś siedzieć przy oknie" icon_smile.gif

#3 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 8826 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 01 marzec 2012 - 10:56

Golab, ogladaj ze zdwojona uwaga caly przod - przejscie blaszanego dachu w tworzywo czesto sie rozszczelnia i potrafi podciekac. Wewnatrz przyczepy praktycznie nie widoczne ale w kufrze slady beda. Inne miejsca to incydentalne przypadki niedociagniec.

#4 Milosz

Milosz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • SkądPoznań - Komorniki

Napisano 01 marzec 2012 - 17:20

Szukam przyczepki i o ile w moim przekonaniu KIP'y wyglądają czasem dziwnie, to znalazłem jednego który naprawdę wygląda super... Jest to 96 rok i ma fajny układ....Nie jest zbyt duży, a stosunkowo ciężki (dmc 1450kg), co pewnie świadczy o solidnym wykonaniu...Napisz jak możesz "słabe punkty" Kipa jeśli takie są, bo w sobotę będę go jeszcze pewnie macał, ugniatał, wąchał i lizał :-]

Nie jestem żadnym technicznym znawcą tej ani innej marki. Moja stoi pod chmurką bez żadnej plandeki i nigdzie nie przecieka. Możesz mi nie uwierzyć ale ciągnie się ją lżej niż niewiadówkę, prawdopodobnie przez ten mocno ścięty przód.

#5 jurmax

jurmax

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 361 postów
  • SkądPoznań
  • Model:Kip de lux kl 390
  • Holownik:Ford C-max

Napisano 01 marzec 2012 - 20:05

Nasz KIP ma 29 lat. Kupiłem przyczepkę latem ubiegłego roku od dobrego znajomego za niewielkie pieniądze.Jest to nasza pierwsza przyczepa i jak na razie (odpukać) wszystko działa i jest ok. W zeszłym roku pod koniec lipca bez problemów przetrwaliśmy nad morzem kilka dni ulewnych deszczy.
pozdrawiam Jurek

#6 miro_93

miro_93

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 20:40

Posiadam kipa gren line 89 . Jestem mile zaskoczony jakością. Jazda manewrowanie- świetne .Ciekawie rozwiązana izolacja cieplna ścian. Do naprawy miałem kawałek podłogi w przednim luku - wymieniłem cały - drobna sprawa , problem ten pojawia się w innych cepkach (temat omawiany na forum). Kupiłem tą przyczepkę z uwagi na jej mobilność lekka zwrotna. Jakości wykonania kippa moim zdaniem jest ponadczasowa, co nie zwalnia kupującego z procedury zakupu o której mowa przy poradniku dla kupujących. Pozdrawiam .Rozpoczynam sezon 29,04. Pozdrawiajmy się w trasie.

#7 Pierzasty

Pierzasty

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2306 postów
  • SkądOstrówek/ k Wołomina
  • Model:Adria 461 UB
  • Holownik:Mitasubiszi Grandis

Napisano 14 kwiecień 2012 - 06:20

Niestety nie udało mi się znaleźć Kipa...Chciałem poliftowego. Wszystkie jaki widziałem miały jakiś ból- fakt, że nie było ich zbyt dużo. No cóż jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma :-]

6186311364c854349c5b761.jpg

"Gdyby wszystko było inaczej, gdyby było odwrotnie, mógłbyś siedzieć jak ja teraz tu siedzę, mógłbyś siedzieć przy oknie" icon_smile.gif

#8 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 8826 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 14 kwiecień 2012 - 09:41

U mnie w rodzinie dołączył jeszcze jeden KIP. Rodzicom znalazłem prawie identycznego jak mój 42ttz tylko mój jest grey line, a rodziców hi line.

I tak: rodziców budka nie ma stabilizatora i jest lżejsza o prawie 100kg. W prowadzeniu nie czuło się różnic, może mniej było czuć budkę na nierównościach.

Wykonanie wnętrza prawie jakoścowo to samo, ale rozwiązania inne - trochę inaczej szafki i półki rozwiązane. Zaskoczeniem jest łazienka. Ja mam kasetę, u rodziców przenośne WC. Zlew składany, na ścianę. Kaseta zabiera dużo miejsca. W takiej łazience jak nasze wygodniej korzystać z przenośnego WC.

#9 Waldemar

Waldemar

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 55 postów
  • Model:KIP 40 Hi Line
  • Holownik:Opel Astra F

Napisano 21 kwiecień 2012 - 17:26

Witam

Odswiezając temat chciałbym prosić użytkowników KIP-ów o informacje n.t. mozliwości kontaktu z producentem.

Mam przyczepę tej marki z 1989 roku z panelem słonecznym, i niestety jest uszkodzony, i chciałbym go wymienić.

Niestey , ani marka, ani typ - nie do znalezienia poprzez Google.

Chciałbym zapytać bezpośrednio u producenta, ale nie mogę znaleźć jakiejś oficjalnej ich strony, może ktoś przerabiał już taki temat i byłby skłonny pomóc - byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

#10 pasjonat

pasjonat

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2038 postów
  • Skąd3miasto
  • Model:Knaus Passat
  • Holownik:VW Sharan 4x4

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:02

Witam

Odswiezając temat chciałbym prosić użytkowników KIP-ów o informacje n.t. mozliwości kontaktu z producentem.

Mam przyczepę tej marki z 1989 roku z panelem słonecznym, i niestety jest uszkodzony, i chciałbym go wymienić.

Niestey , ani marka, ani typ - nie do znalezienia poprzez Google.

Chciałbym zapytać bezpośrednio u producenta, ale nie mogę znaleźć jakiejś oficjalnej ich strony, może ktoś przerabiał już taki temat i byłby skłonny pomóc - byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

http://www.kipcarava...ing-at-Kip.aspx

#11 victorhugo

victorhugo

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:KIP KS-44
  • Holownik:Ford Mondeo

Napisano 05 lipiec 2012 - 13:12

Witam,Nie jest to mój pierwszy post, ale patrząc w czeluście forum nie znalazłem poprzednich kilku.
Witam wszystkich pasjonatów karawaningu! Dzięki poradom, uwagą kilku z Was kupiłem kolejną przyczepę dużo spokojniej i rozważniej. Dziękuję.
Piszę celowo tutaj, gdyż właśnie kupiłem KIP'a KS--44 i wyjdzie co wyjdzie, kupiłem z nadzieją iż posłuży mi kilka sezonów. Za kilka dni ruszam na urlop, więc postaram się coś napisać jak się sprawuje nowy zakup.
Dopisuję się do subklubu Użytkowników KIP.
Pozdrawiam,VIctor

#12 alilee

alilee

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 57 postów
  • Skądwlkp
  • Model:namiotowa przeszłość, KIP deluxe KL40T
  • Holownik:Mazda MPV

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:29

Witam i ja w gronie "latających Holendrów" jestem na razie bardzo zadowolony z mojego KL40 T, i pytanie ktoś przerabiał temat piętrowego łóżka? na razie nie mam takiej potrzeby ale w przyszłości gdy moje chłopaki trochę podrosną to pewnie spać razem nie będą chcieli.

W wyposażeniu stabilizator, łazieneczka z przenośnym "ustępem", 4 miejsca do spania, lodówka, 3 palniki, bagażnik na rowery wersja grey line (cokolwiek to znaczy) ale pięknie wygląda gdy mieni się na srebrno by po chwili dokładniejszego sie przyglądnięcia okazuje sie że jest po prostu biała w paski szare

#13 Milosz

Milosz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • SkądPoznań - Komorniki

Napisano 12 wrzesień 2013 - 19:40

Video - Prezentacja Przyczepy Kip De Luxe 430 T 

Zapraszam do oglądania moich wypocin  :smirk:

#14 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3330 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 12 wrzesień 2013 - 21:14

Fajny film :) kręciłeś gopro ? Za te żyrandole w prsyczepach powinni powystrzelać producentów. Ani to dużo swiatła nie daje, a jeszcze w głowę się człowiekwali chodząc. Ja wymieniłem na plafon z castoramy.

zdjęcia z wypraw: https://picasaweb.google.com/bogdziun

#15 Milosz

Milosz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • SkądPoznań - Komorniki

Napisano 13 wrzesień 2013 - 12:44

Fajny raczej nie jest. Można by sporo poprawić np. dźwięk. Ale myślę że pokazuje w dużym stopniu wady i zalety dla potencjalnego nabywcy tego modelu. Sporo moich znajomych nigdy wcześniej nie widzieli nawet przyczepy od środka. Dlatego też dla takich ludzi zrobiłem ten filmik i zamieściłem na YT, może w ten sposób zachęcę kogoś do zakupu CEPKI i rozpoczęcia przygody z karawaningiem.

Faktycznie kręciłem GoPro ze względu na szeroki kont widzenia.

A żyrandola zawszę zapomnę odczepić przed jazdą i potem gdzieś leży pod drzwiami  :] ale nigdy nie chce się rozwalić  :]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych