Skocz do zawartości

Okno do Hobby 420 10D


akubit

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!

Gdzie można dostać okno jak w topicu (rozmiar ok. 134x57,5 mierzony po zewn.) bo w najbliższą sobotę wyjazd na urlop :bukiet:

Wczoraj podmuch wiatru poderwał mi je do góry, wyrwał z zawiasu i okno, a właściwie obramowanie się potłukło :hop1:

Znalazłem coś takiego ale to "trochę" za drogo...

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wystawia te okno nie pierwszy raz. Ja na Twoim miejscu zaproponowałbym mu swoją cenę. :hop1:

Jasne, będę próbował tylko nie chciałem w niedzielę, ale póki co to postawił trochę zaporową cenę :hop1:

A tak w ogóle to najgorsze jest to, że nie mam 100% pewności, że to okno będzie pasować :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie do końca pojmuję wymiarowania.Proszę odpowiedzieć na pytanka.

1Czy jest to okno o kształcie prostokąta pełnego/tzn czy wszystkie rogi są 90stp czy też dolne zaokrąglone?/

2.czy szyba ma metalową ramkę/najprawdopodobniej aluminiową/?3

3.Czy szyba "wchozi " w ramę?

4.Czy podany wymiar to jest wymiar szyby z ramką czy też powiedzmy z "futryną"?

5.Który rocznik jest tej przyczepy

6.A może ta szyba zachodzi na gumową uszczelkę,w tym wypadku proszę podawać prześwit otworu w przyczepie/długość od lewej do prawej oraz wysokość w pionie/od góry do dołu otworu/

Odpowiedż proszę podać pod maciekm85@o2.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poka foto! Może da się na razie jakoś prowizorycznie naprawić co by na wyjazd było.

Foto może jutro, bo nie po drodze.

Prowizorycznie chyba jakoś sklecę - takie fajne puzzle z ok. 30 kawałków, na razie kleję je ze sobą za pomocą kleju: 5xj2a95.jpg

Sama obłamana ramka po sklejeniu trzyma się nawet nieźle. Boję się tylko próby ognia czyli przyklejenia do pozostałej części okna i tego jak zachowa się po oparciu o uszczelkę :hop1:

Zawsze są jeszcze taśmy klejące do pakowania itp.

Niemniej jednak czeka mnie i tak kupno nieuszkodzonego... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie do końca pojmuję wymiarowania.Proszę odpowiedzieć na pytanka.

1Czy jest to okno o kształcie prostokąta pełnego/tzn czy wszystkie rogi są 90stp czy też dolne zaokrąglone?/

2.czy szyba ma metalową ramkę/najprawdopodobniej aluminiową/?3

3.Czy szyba "wchozi " w ramę?

4.Czy podany wymiar to jest wymiar szyby z ramką czy też powiedzmy z "futryną"?

5.Który rocznik jest tej przyczepy

6.A może ta szyba zachodzi na gumową uszczelkę,w tym wypadku proszę podawać prześwit otworu w przyczepie/długość od lewej do prawej oraz wysokość w pionie/od góry do dołu otworu/

Odpowiedż proszę podać pod maciekm85@o2.pl.

 

Ad.1 Wszystkie rogi zaokrąglone, w górnej części zaraz za zaokrągleniami aluminiowy zawias.

Ad.2 Okno jest z podwójną szybą, przy czym zewnętrzna szyba przechodzi w wyprofilowaną czarną ramę o szerokości ok. 50 mm (z tego samego tworzywa).

Ad.3 Szyba z ramą to jedna wytłoczka.

Ad.4 Rozmiar podany jest rozmiarem całkowitym z ramą, chociaż wymiary przyjąłem zgodne z cytowanym wcześniej ogłoszeniem, ze względu na problemy z dokładnym pomierzeniem (jedno to, że jest połamane, drugie, że np góra okna to aluminiowy zawias a właściwie odpowiednio wygięty profil więc wymiar 57,5 jest z tym zawiasem).

Ad.5 Rocznik 1994

Ad.6 Dokładnie, szyba zachodzi na uszczelkę, ale wymiar mogę podać dopiero jutro...

 

Dzięki za zainteresowanie :hop1:

 

P.S. To okno z mojego awataru lewe tylne - największe.

 

P.S.2 Zmierzyłem rozmiar otworu okna: 1280x500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AKUBIT :hop1: - podaj adres a podjadę do ziomala i coś wymyślimy :hop1:

A więc wymyśliliśmy :hop1: Okno udało się naprawić. Dzięki temu jesteśmy na kempingu w Cieszynie i szykujemy się w dalszą drogę do słonecznej Italii. Jutro Grossglockner Hohalpenstrasse i lodowiec Pasterze, a pojutrze Wenecja a właściwie Punta Sabbioni. Dalej się obaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.