Skocz do zawartości

Wakacje nad Bałtykiem z małymi dziećmi.


agga5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

przypuszczam ze temat pewnie sie częsciowo powtarza, ale muszę wybrać miejsce na tegoroczne wakacje nad morzem.

Mam dwójkę małych dzieci ( 4 lata i niecały rok) i do tej pory jeżdziłam przez kilka sezonów do Chłapowa na kemping Keja. Kemping czysty i zadbany ale jego minusem jest to iż aby dojść na plaże musiałam za kazdym razem pokonać ponad 100 schodów w jedna stronę a to z dzieckiem na rękach i tobołkami na plaże nie jest łatwe(drugie trzeba było pilnować żeby nie spadło z klifu).

 

Szukam kempingu najlepiej takiego z którego jest wyjscie na plażę oraz żeby znajdował sie w cichym i spokojnym miejscu ( najlepiej jakaś mniejsza miejscowość wypoczynkowa ) a sanitariaty były czyste i zadbane.

Oczywiście jakieś plac zabaw dla dzieci byłby wskazany:).

 

 

 

Dziękuje wszystkim za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam kempingu najlepiej takiego z którego jest wyjscie na plażę oraz żeby znajdował sie w cichym i spokojnym miejscu ( najlepiej jakaś mniejsza miejscowość wypoczynkowa ) a sanitariaty były czyste i zadbane.

Oczywiście jakieś plac zabaw dla dzieci byłby wskazany:).

Dziękuje wszystkim za opinie

 

jeśli bezpośrednie wyjście na plaże to Gąski będą OK

http://forum.karawaning.pl/topic/2495-kemping-gaski-sarbinowo/page__p__53139__hl__g%C4%85ski__fromsearch__1?do=findComment&comment=53139

moja opinia

http://forum.karawaning.pl/topic/2495-kemping-gaski-sarbinowo/page__view__findpost__p__148675

 

Mnie jeszcze spasował kemping w Sianożętach, na końcu miejscowości, koledzy z forum chwalili

do morza jest ciut dalej, ale ładne dojście chodniczkiem - 100-200m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej gromadce polecam Karwie

kemping usytuowany jest na końcu Karwi od strony Jastrzębiej Góry

na temat samego kempingu nie wiele powiem bo byłem tam przelotnie, wydawał się OK

natomiast co jest ważne to przechodzisz przes lasek i jesteś na szerokiej plaży z płytką wodą

a jak pójdziesz trochę w prawo to dotrzesz do fajnego miejsca gdzie do morza wpada mała rzeczka Czarna Wda

naprawde fajne miejsce

A przedewszystkim bezpieczne dla takich szkrabów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie coś podobnego do mojego tematu Bałtyk 2012, i dzieci prawie w tym samym wieku. A jak jest np w Juracie? bo byłem tam ale jak sam miałem 6 lat . Też cały czas szukam czegoś spokojnego na wakacje i żeby nie było daleko do morza. Białogóra mi się podobała tylko te wyprawy nad morze mnie dobijały, a z małym dzieckiem to zawsze czegoś brakuję, więc w tym roku chcieliśmy poszukać miejsca na kemping z którego na plażę będzie o połowę bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białogóra mi się podobała tylko te wyprawy nad morze mnie dobijały, a z małym dzieckiem to zawsze czegoś brakuję, więc w tym roku chcieliśmy poszukać miejsca na kemping z którego na plażę będzie o połowę bliżej.

 

to akurat nie będzie trudne :-]

tak daleko jak w Białogórze to chyba nigdzie nie widziałem :hmm: ... dla mnie dalej jak 1km jest nie do przyjęcia

problem zaczyna się gdy chcesz mieć plaże "za płotem", a przy dzieciakach jest to bardzo wygodne

idzie się już w stroju boso, do kibelka można skoczyc na kemping, jak coś zapomnisz to 2min i obrócisz do budki :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej gromadce polecam Karwie

kemping usytuowany jest na końcu Karwi od strony Jastrzębiej Góry

na temat samego kempingu nie wiele powiem bo byłem tam przelotnie, wydawał się OK

natomiast co jest ważne to przechodzisz przes lasek i jesteś na szerokiej plaży z płytką wodą

a jak pójdziesz trochę w prawo to dotrzesz do fajnego miejsca gdzie do morza wpada mała rzeczka Czarna Wda

naprawde fajne miejsce

A przedewszystkim bezpieczne dla takich szkrabów

 

Nie wiem czy o tym samym myślimy ale jadąc od Jastrzębiej Góry to on jest na początku Karwi - dokładnie tuż przy znaku miejscowości Karwia. Na wprost kempingu jest przejście dla pieszych, wchodzi się w lasek sosnowy i za nim piękna, szeroka i praktycznie pusta plaża. Jeździliśmy na nią z Chłapowa bo tam nie dość że plaża wąska, to i piasek taki grubszy i ciemniejszy, nie ma lasu sosnowego więc i tego zapachu - klimatu morza. Na tym kempingu nie byliśmy ale z zewnątrz wyglądał na bardzo spokojny - do centrum Karwi jakies 10 - 15 min. piechotką tak na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest np w Juracie?

 

jeśli chodzi o Juratę, to z tego co kojarzę to tam owszem są kempingi ale położone od strony zatoki a nie morza no i przy ruchliwej ulicy, to raczej miejsce dla serfingowców, aby dostać się na plażę nadmorską trzeba przejść przez ulicę, przez tory kolejowe i przez lasek

plażowanie przy zatoce nie należy do przyjemności jak dla mnie, na brzegu pełno wodorostów i takiej biało/szarej piany, poza tym sama Jurata jest średnia - jeden deptak od molo na zatoce do morza i wzdłuż drogi prowadzącej na Hel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy na polu Helcamp na Helu - sam koniec cypla, do plaży kilkadziesiąt kroków - chodź w wodzie silne prądy, - z dzieckiem lepiej iść kawałek dalej na plaże typowo nad morzem.

 

sam kamping czysty, jak byliśmy ( chyba w 2009 lub 2010r) to było cicho i spokojnie a spaliśmy w namiocie - bez dziecka.

 

wszystkie pozostałe kampingi na półwyspie - moim zdaniem nie spełnią Waszych wymagań - jest tam głośno i imprezowo - sami młodzi surferzy... i to niestety głównie warszawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym Helkampie nie byłam - ale widzialam go "zza płotu" idąc od strony portu wzdłuż zatoki na cypel. Samo jego położenie mnie trochę odstrasza, w okolicy stoją jakieś magazyny, hale opuszczone czy cos takiego, pełno betonu rudery takie, bałabym się tam zapuścić wieczorową porą. Jest on położony od strony zatoki i wogle nie jest tam brzeg zagospodarowany. Do plaży wcale nie jest tak blisko - to co jest przy kempingu to nawet nie plaza, a wybetonowany dość stromy brzeg zatoki. Trochę zalatywało też rybą (nie na kempingu tylko przy wodzie). Aby dostać się na prawdziwą plażę od tej strony (bo można chyba też inną drogą przez lasek) trzeba było przechodzić najpierw łączką a potem przez powalone częściowo w wodzie wielkie betonowe płyty z wystającymi drutami (2010rok) zanim doszło się do piaszczystej plaży - pięknej, szerokiej i prawie bezludnej - tylko na chwilę przybywali w to miejsce turyści aby postawić swą stopę na tym koniuszku Polski i szli dalej. Nie mogłam nacieszyć oczu tą pustką ALE... ta wynikała z faktu, że tam jest wogle zakaz kąpieli gdyż występują bardzo silne uskoki blisko brzegu oraz bardzo silne prądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym Helkampie nie byłam - ale widzialam go "zza płotu" idąc od strony portu wzdłuż zatoki na cypel. Samo jego położenie mnie trochę odstrasza, w okolicy stoją jakieś magazyny, hale opuszczone czy cos takiego, pełno betonu rudery takie, bałabym się tam zapuścić wieczorową porą. Jest on położony od strony zatoki i wogle nie jest tam brzeg zagospodarowany. Do plaży wcale nie jest tak blisko - to co jest przy kempingu to nawet nie plaza, a wybetonowany dość stromy brzeg zatoki. Trochę zalatywało też rybą (nie na kempingu tylko przy wodzie). Aby dostać się na prawdziwą plażę od tej strony (bo można chyba też inną drogą przez lasek) trzeba było przechodzić najpierw łączką a potem przez powalone częściowo w wodzie wielkie betonowe płyty z wystającymi drutami (2010rok) zanim doszło się do piaszczystej plaży - pięknej, szerokiej i prawie bezludnej - tylko na chwilę przybywali w to miejsce turyści aby postawić swą stopę na tym koniuszku Polski i szli dalej. Nie mogłam nacieszyć oczu tą pustką ALE... ta wynikała z faktu, że tam jest wogle zakaz kąpieli gdyż występują bardzo silne uskoki blisko brzegu oraz bardzo silne prądy.

 

pewnie masz rację - ja byłem tam 2 dni, jakieś 2-3 lata temu i po prostu musiałem zapomnieć o odległości do tej prawie dzikiej plaży - pamiętam, że szło się przez lasek - patrząc na zumi to max 600-700metrów ale po szerokiej fajnej ścieżce - a na plaży były ze 2-3 knajpki i boiska do plażówki - nie było tam totalnej pustki (początek lipca).

 

odnośnie bezpieczeństwa - pamiętam, że wracaliśmy z żoną wieczorową porą po :piwo: i patrząc teraz na zumi - pole jest max 200m od głównej ulicy Helu, a droga powrotna prowadzi przez małe osiedle bloków - a ostatnie 50m to mimo, że zaczyna się lasek - to jest już wzdłuż kampingu - jest bezpiecznie.

 

fakt - są tam magazyny portowe itd - wystarczy popatrzeć na zumi - ale ja trochę muszę obronić i ten kemping i miasto Hel - zwiedziliśmy cały półwysep - tam było najbardziej klimatycznie - np muzyka na żywo w jednej z knajp - gość super śpiewał ok 3 godzin, piliśmy w innej knajpce piwo z frużeliną wiśniową na dnie - Panowie wiem, że to nie męskie - ale było pyszne...

 

faktycznie dla ludzi z dziećmi słabiej - ale ogółem nadal polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Hel jak najbardziej - jest co robić i gdzie pochodzić - tylko jak mówię, okolice tego kempingu znam tylko od strony właśnie zatoki i z tej strony mi nie przypadło do gustu otoczenie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.