Skocz do zawartości

Żnin- Pttk okolice Bikupina Rogowa Wenecja


fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich.

dzisiaj w dzień odwilży jako, że wiosna za pasem mam nadzieje ::yay:

przestawiam kilka fotek z Żnina jako bazy wypadowej i okolic

post-5341-0-20295100-1329498769_thumb.jpg

post-5341-0-25498000-1329498787_thumb.jpg

post-5341-0-39323900-1329498808_thumb.jpg

 

Kemping w Żninie po PRL-owski ale czysty schludny i zadbany , (ow klimat przypomniał mi moje dawne czasy młodości kiedy pod namiot z rodzicami kilka razy śmy wypadli , i zawsze tęskniłem do owych czasów.) fajna baza wypadowa do okolicznych miejscowości Wenecja (Rogowo) Biskupin - połączone wąskotorówką frajda dla dzieciaków i dorosłych .A i w samym Żninie sympatyczny klimat pięknie odnowione uliczki... odnawiany rynek. miejsce do spacerów. fajna była wieża ciśnień serwująca teraz rzeczy bardziej stałe (pizza),

z czystym sumieniem mogę polecić ten kemping w mojej ocenie (1-6) na 5. plaża publiczna i jezioro blisko 200m jedynie zabarwienie wody dość ciemne tym niemniej wydaje mi się że jako że to miejska plaża,- to stan wody był monitorowany w sezonie, ratownik, punkt pomocy medycznej.barwa wody powodowała jej szybkie nagrzewanie. Przy zimnym lecie był to jej atut.Chociaż ja sam miałem mieszane uczucia chodząc po nieco grząskim gruncie smirk%281%29.gif

 

post-5341-0-83238400-1329499518_thumb.jpg

post-5341-0-55260700-1329499538_thumb.jpg

post-5341-0-51148000-1329499559_thumb.jpg

post-5341-0-84326300-1329499578_thumb.jpg

post-5341-0-12066800-1329499608_thumb.jpg

post-5341-0-01193700-1329499630_thumb.jpg

post-5341-0-60353300-1329499642_thumb.jpg

pozdrawimy 2+2

post-5341-0-85958000-1329498826_thumb.jpg

post-5341-0-29032600-1329499592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoman jak już tak bardzo chcesz tam jechać,to jedz z 4 km dalej i masz Skarbienice tam jest kemping i cały zestaw po 10 zeta za osobe i full w tym. a PTTK ma ceny z kosmosu.Jak co to pytaj,my tam bylismy i każdy z Braci Kujawskiej udzieli odpowiedzi o kempingu.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat wstecz a może jakieś 25 kg wstecz bylem w tamtych okolicach jeszcze z N126 na kempingu w Gąsawie, też PTTK . Warunki były spartańskie, ciepła woda z doskoku, jezioro zamulone ale to miało swój urok. Tereny godne polecenia, jakoś ta nasza Polska jest tak piękna że nie mam jak zajechać tam ponownie, zawsze coś nowego wykombinujemy, nie wątpię że tam kiedys jeszcze zajadę. Kolejka kiedyś jechała właśnie z Gąsawy do Żnina i bilet był ważny w jedną stronę, można było wysiadać i wsiadać np. w Biskupinie, zwiedzić i dalej do Wnecji i tak do Żnina, można sobie w ten sposób cały dzionek zająć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping zatrzymał się dobrych kilkanaście lat temu ( widać szczególnie po skrzynkach z prądem), ale obsługa naprawdę robi co może, żeby było sympatycznie i czysto. Byliśmy w tamtym roku, po sezonie i o godzinie 24 przyjęła nas uśmiechnięta Pani w recepcji. Rano dostaliśmy tam kupę materiałów na temat Żnina i okolic. A okolica jest naprawdę przepiękna. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocer, jakbys pojechał kawałek dalej prosto koło PTTK to bys miał wszystko za 10 zeta od os.Była tam Brać Kujawska w zeszłym roku i miło wspominamy.Mozna do Wenocji statkiem popłynac spod kempingu ,kajaki,łódki rowery ,ognisko ,.Naprawde Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocer, jakbys pojechał kawałek dalej prosto koło PTTK to bys miał wszystko za 10 zeta od os.Była tam Brać Kujawska w zeszłym roku i miło wspominamy.Mozna do Wenocji statkiem popłynac spod kempingu ,kajaki,łódki rowery ,ognisko ,.Naprawde Ok.

 

A daj jakiś bliższy namiar - w tym roku też będziemy tamtędy przelatywać i okolice Żnina pasują mi logistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak macie racje, skarbienice meliśmy w odwodzie, gdyby PTTK Żnin nas mocno rozczarował ..ale nie,- jedynie może rzeczywiście ceny... ale to był wypad 3 dniowy ...potem pędziliśmy nad morze...:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Chłapowa gdzie woda ciepła była na czas, zatrzymałem się w Żninie na nocleg.

Za zestaw zapłaciłem ok. 26 zł. [trzy lata wstecz] VW t4 + N126 + 2 +2

Prąd był w cenie.Na domiar woda leciała taka jaką sobie nastawiłem.

Zadowolony byłem z ogólnej kuchni oraz z pralki i lodówki.Chociaż te art. miałem swoje.

Myślę że to dobre miejsce na popas w kierunku morza lub powrotu. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Chłapowa gdzie woda ciepła była na czas, zatrzymałem się w Żninie na nocleg.

Za zestaw zapłaciłem ok. 26 zł. [trzy lata wstecz] VW t4 + N126 + 2 +2

Prąd był w cenie.Na domiar woda leciała taka jaką sobie nastawiłem.

Zadowolony byłem z ogólnej kuchni oraz z pralki i lodówki.Chociaż te art. miałem swoje.

Myślę że to dobre miejsce na popas w kierunku morza lub powrotu. :ok:

 

To się trasą zdublowaliśmy: ja też wracałem z Chłapowa, a Żnin przelotowo ( nocleg + zwiedzanie na drugi dzień i wypad).

Dobrze planujesz trasę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

widze zw taras przlotowa wracajacych przez żnin haha, no coz ja obrałem teen sam kierunek powrtny z chłapowa i wyladowalem w Skarbienicach "Pod Żurawiem" Jestem drugi dzien coz moge opisac,prąd, kameralne pole z wlasnym dostepem do jeziora, dwie ubikacje, jeden prysznic, plac zabaw karuzela,chustawki,piaskownica,boisko do siatkowki. Co do samego pola to jes pochyło, w miejscu blizej jeziora, dłuzsze przyzepy beda mialy ciezko z manewrowaniem. Wlasciciele bardzo sympatyczni pomocni nawet wczoraj na wieczor poczwstowali nalewka wlasnej roboty. Ceny za trzy doby liczone 3*dorosly1*dziecko, przyczepa prad, ubikacje ,samochod,przedsionek czyli casosc majdanu zapalciłem160 zł. Coz miesce sppkojne,urokliwe,kameralne,cisza i mozna rybki polowic ,ogolnie polecam. Na koniec hm, kazdy znajdzie jakies minusy aale caloksztalt spoko. Jutro powrot do rzeczywistosci i to mnie najbardziej smuci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.