Skocz do zawartości

panele pv (sloneczne)


tarapukuara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ano już mam to z głowy , co będzie to będzie , ciekawe tylko co z tym rabatem na ten panel od Bartka z karawaning.pl :) bo narazie ich automat nie był chyba na to zaprogramowany ;)

Regulatora ładowania narazie nie zamówiłem , gdyż tego 5 amperowego nie mają w ofercie . Jutro zagadam telefonicznie z Bartkiem to może mi doradzi jakiś inny , a jeśli nie to kupię na allegro tak jak kupiłem też konektor

http://allegro.pl/konektory-mc4-cena-za-pare-wysylka-gratis-i2170021149.html

 

LEDONRefProduktyCena jednostkowaIlośćSumaSOLPAN-015PANEL FOTOWOLTAICZNY 95D-12585,00 zł1585,00 złsol-kab4mm-r/cKabel połączeniowy 4 mm2 Czarny5,95 zł635,70 złsol-kab4mm-r/cKabel połączeniowy 4 mm2 Czerwony5,95 zł635,70 zł Produkty656,40 zł Rabaty0,00 zł Pakowanie jako prezent0,00 zł Wysyłka0,00 zł Suma razem656,40 zł

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano już mam to z głowy , co będzie to będzie , ciekawe tylko co z tym rabatem na ten panel od Bartka z karawaning.pl :) bo narazie ich automat nie był chyba na to zaprogramowany ;)

 

Bartek pisał "Tylko celem uzyskania rabatu, przed zakupem prosze o kntakt ze mna." - kontaktowałeś się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek pisał "Tylko celem uzyskania rabatu, przed zakupem prosze o kntakt ze mna." - kontaktowałeś się ?

 

Miiły kontakt telefoniczny z Bartkiem i jeszcze kilka rzetelnych porad uzyskanych od niego w sprawie doboru regulatora ładowania , no i oczywiście otrzymanie 85 złociszy rabatu - to wszystko jego zasługa - jeszcze raz Bartku bardzo Tobie dziękuję za wszystko , a przede wszystkim za cierpliwość wobec takiego laika jakim ja jestem w sprawach elektroniki ;) .

To było wczoraj .

 

No a dzisiaj , wyglądam sobie w południe przez okno z biura , a tu nagle widzę - zajeżdża kurier :ok: i panel wraz z pozostałymi rzeczami ląduje u mnie w pracy na biurku .

Ostrożne rozpakowanie przesyłki nastąpiło w obecności kuriera , krótkie odlędziny sprzętu , pokwitowanie odbioru i po sprawie :):swiety:

Dalsze prace związane z jego montażem na :przyczepa: przyczepie odkładam na koniec marca , gdy będą dni cieplejsze . Jutro jednak zmontuję wszystko do kupy i sprawdzę pod kątem technicznym , czy owe urządzenie jest sprawne tzw. próba generalna :) . Myślę , że będzie wszystko ok . No , a teraz pora już na to by w końcu się trochę przespać .

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem przesyłkę w zeszłym tygodniu. Dzisiaj było pierwsze odpalenie. Słoneczko prażyło więc przez cały dzień podładowało mi aku do ok.80% (120Ah). Niestety póki co mam drobne druciarstwo zrobione bo panel leży (dosłownie) na dachu cepki. Kable zwisają do bakisty i regulator wrzucony do środka.

Bartek udzielił kilku fachowych rad i wysyłka naprawdę była ekspresowa. Wszytko jak należy- polecam. Rabat oczywiście też był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym, ale nie wiem skąd wziąć uchwyty mocujące. Macie jakiś patent? Mam na myśli oczywiście uchwyty odpowiednie, a nie jakieś druciarstwo.

 

Jeśli może ktoś podrzucić ofertę w rozsadnej cenie to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zabrać się do przymiarki panelu na dachu przyczepy . By wyglądało to w miarę profesjonalnie zamierzam zamocować panel w taki sposób by można go było ustawić pod różnym kątem , zaś podczas jazdy położyć panel na dachu w odpowiedni sposób go zabezpieczając , by czasem nie mi nie odfrunął , tak jak to zrobił mój wywietrznik dachowy podczas powrotu ze zlotu w Sławie w ubiegłym roku :( Potrzebować będę zapewne jakieś dwa zawiasy i dwie regulowane podpórki . Będę musiał obejrzeć się za tym w marketach technicznych , lub też opracować jakiś inny sposób jego przytwierdzenia .

Może , ktoś z Was miałby jakiś sposób :)

 

 

Bartek ( tarapukuara ) czy na tym panelu mogę dodatkowo zamocować jakąś płytę z przejrzystej pleksi , by zabezpieczyć jego ogniwa przed ewentualnym uszkodzeniem przez spadające z drzew lub szorujące po dachu gałęzie podczas jazdy :drive: leśnymi duktami z :przyczepa: na biwak :biwak: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym, ale nie wiem skąd wziąć uchwyty mocujące. Macie jakiś patent? Mam na myśli oczywiście uchwyty odpowiednie, a nie jakieś druciarstwo.

 

Jeśli może ktoś podrzucić ofertę w rozsadnej cenie to poproszę.

 

 

 

 

Też myślałem o uchwytach , ale rozwiązanie z montażem panela z regulacją kąta ustawienia wydaje mi się bardziej rozsądne . Zostaje kwestia doboru zawiasów i podpórek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie z montażem panela z regulacją kąta ustawienia wydaje mi się bardziej rozsądne .

 

Tak , i jeszcze drabine na dachu wozić do wejścia aby przestawić panel . No i to ze trzy razy dziennie bo słonko nie czas i w miejscu nie stoi . Czy Koledzy za bardzo nie kombinują ? . Mam mały panel na dachu , bez zawiasów , bez siłowników i .................. działa :ok:

 

Stelaż to płaskowniki +uszczelnienie

 

 

Na to panel , przewód , regulator , akumulator i koniec

 

 

Powodzenia w realizacjach planów

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.