Skocz do zawartości

zniknelo zasilanie 12V


zielony1974

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie zapytanie poniewaz bateria w mojej cepce zasilala instalacje 12V , a na dzien dzisiejszy jest brak oswietlenia nie swieci oswietlenie nad kuchnia w toalecie i pompki od wody röwniez nie wiem co jest sprawdzalem na puszce w szafie i zasilanie jest tylko nie funkcjonuja poszczegölne zeczy o ktörych pisalem wczesniej moze bezpiecznik tylko nie wiem gdzie go szukac moze ktos z was wie co sie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam twojej przyczepy lecz w 90% przyczep bezpieczniki znajdują się na wewnętrznej stronie ściany tam gdzie masz przyłącze 230V z zewnątrz, w szafie lub w skrzyni pod łóżkiem tam powinieneś zlokalizować zasilacz do ładowania accu no i bezpieczniki obwodów 230V i 12V .

 

Pozdrawiam serdecznie i owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie ma tu nic do rzeczy bo pisał ze zasilanie z aku padło, musisz iść po kablu i sprawdzać każde łączenie po drodze, i każdy odbiornik 12v po kolei, nie sadze ze wszystkie bezpieczniki ci wysadziło ot tak, a masz przełącznik 220 na 12v? i jak możesz pokaz panel kontrolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do wczoraj mialem zasilanie 12V ale podlaczalem instalacje prowadzilem kabel by podlaczyc pözniej oswietlenie ledowe i w pewnym momencie zrobilo mi sie zwarcie ,a baterie sam dokladalem wiec to nie jest orginalnie wszystko chodzilo do wczoraj pompki ,oswietlenie na 12V tez na puszce tak jak pisalem wczesniej prad jest ,a skrzynki z bezpiecznikami nigdzie nie widze w szafie mam tylko ..

 

foto; ;

post-8274-0-49322000-1329429397_thumb.jpg

 

 

i nic wiecej nie ma ,a prad sprawdzalem tu i jest

post-8274-0-70856700-1329429494_thumb.jpg

 

 

pod zlewem mam tylko taka przetwornice i tu tez jest 12V

post-8274-0-16109200-1329429660_thumb.jpg

 

MOJA CEPKA TO TABBERT COMTESSE 530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz panelu sterującego, gdzieś na zewnątrz szafki ?

 

Wlasnie o to chodzi ze nic wiecej nie ma jest tylko to co podalem na fotkach i nie wiem gdzie szukac kabel sie napewno nie upalil ,a nie wiem gdzies musza byc bezpieczniki ale gdzie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrażenie, że padł Ci bezpiecznik między akumulatorem a instalacją i nie wykluczone że znajduje się on albo w puszce na 1 zdjęciu - odkręć wkręty obudowy, lub może być bezpiecznik na kablu łączącym akumulator z instalacją. Musisz systematycznie posprawdzać instalację od akumulatora do przyłącza w instalacji przyczepy. Nie wykluczone, że miałeś między akumulator a instalację włączoną diodę zabezpieczającą i gdy zrobiłeś zwarcie dioda została uszkodzona i dlatego nie masz napięcia. Chociaż stawiałbym na bezpiecznik. Może pomoże CI schemat z Hobby - chodzi o bezpiecznik 3A

instalacja w Hobby.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam AWARIA USUNIETA przyczyna byl upalony kabel w obudowie pod naroznikiem nie sadzilem ze w tym miejscu jest kabel z bezpiecznikiem ,a jednak trzeba wszedzie zagladac nawet w takie miejsca jak te obudowa przykrecona na stale do podlogi kto sie spodziewal ze akurat tam .

Dziekulski kolegom za podpowiedzi :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.