Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Niemcy,Holandia,Belgia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 styl-ulicy

styl-ulicy

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2012 - 21:25

Witam! Mamy juz wynajetego kampera na pazdziernik, planujemy z dziewczyna i ze znajomymi zrobic "tydzien miodowy" naszym przyjaciolom ktorzy we wrzesniu biora slub. Planujemy jechac do niemiec, holandii i belgii. Z tym ze w holandii chcemy zostac najdluzej. Jako ze para mloda jedzie na nasz koszt chcieli bysmy jak najbardziej ograniczyc wydadki z jedzeniem i noclegami. Planujemy nocowac na dziko na stacjach benzynowych albo plazach, jedynie jakies dwa dni chcemy przeznaczyc na kamping zeby wymienic wode i naladowac energie ( Bojler jest na gaz ). Chcielibysmy sie dowiedziec mniej wiecej na jakie koszty musimy sie przygotowac i na ile starcza taka jedna butla z gazem (gotowanie plus mycie)? Co ile bedziemy musieli wymieniac wode (6 osob) i gdzie ja bedzie mozna napelniac? Jesli chodzi o kamping to jakie sa ceny i czy platne jest to od ilosci osob ktore znajduja sie w kamperze czy placi sie tylko za miejsce?

Wszyscy mamy od 22 do 25 lat a wiec chcemy zeby bylo bardzo fajnie i tanio:)

#2 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7766 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 12 luty 2012 - 22:53

Tanio to by było jak by zalegalizowali u nas Dołączona grafika Dołączona grafika.
No więc tak:
- w 6 osób to na prawdę będziecie mieć ciasno w kamperze, a młoda para to o dyskrecji może zapomnieć...
Kempingi na pewno będą droższe niż camper parki, więc może warto poszukać w sieci plików poi z namiarami na takie miejsca (np http://camperpark.pl...ountry=1&type=1 )
Jeśli chodzi o zbiorniki wody czystej i szarej to obawiam się że codziennie będziecie musieli zatankować wodę i zrzucić szarą.
Gazu jeśli nie będzie potrzebne ogrzewanie to jedna butla powinna wystarczyć. Z ogrzewaniem (a w październiku niewątpliwie takie będzie potrzebne) 2 butle może być mało. Zależy jak mocno będziecie grzać.

#3 Spablo1

Spablo1

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 4377 postów
  • Telefon:PW
  • SkądPoznań
  • Sprzęt:Brak
  • Holownik:JUMPER

Napisano 13 luty 2012 - 08:02

planujemy z dziewczyna i ze znajomymi zrobic "tydzien miodowy" naszym przyjaciolom ktorzy we wrzesniu biora slub

Ale przy okazji to sobie też robicie prezent ?

Rozumiem jakbyście młodych puścili samych na objazdówkę, ale pchać się z nimi ? :niewiem:

Tak czy owak powodzenia :ok:
Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano.
Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze :)

Dołączona grafika

Wakacje 2011
Wakacje 2012

#4 styl-ulicy

styl-ulicy

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2012 - 11:49

Nie zupelnie. Na poczatku planowalismy wynajac malego kampera i chcielismy jechac sami, ale doszlismy do wniosku ze w 6 osob bedzie napewno o wiele bardziej wesolo a przy okazji mozemy zrobic fajny prezent naszym przyjaciolom. para mloda jest naprawde para mloda:) ona ma 19 a on 23 lata. a Wiec mysle ze napewno wszyscy bedziemy mieli co wspominac:)

Hehe dokladnie Tomii bylo by wtedy o wiele taniej:)

Pozdrawiam!

#5 Pierzasty

Pierzasty

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2428 postów
  • SkądOstrówek/ k Wołomina
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 461 UB
  • Holownik:Mitasubiszi Grandis

Napisano 13 luty 2012 - 14:45

Tanio to by było jak by zalegalizowali u nas Dołączona grafika Dołączona grafika.

Dołączona grafika taka administracja, to rozumiem....

#6 Przyczepo

Przyczepo

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 13 luty 2012 - 15:24

http://turystyka.wp....21,artykul.html

styl-ulicy jeżeli macie zamiar w NL odwiedzić słynne coffee-shopy to przeczytaj ten artykuł, nie mogę znaleźć artykułu po polsku, który o tym mówi, ale kiedyś czytałem holenderski artykuł gdzie pisało, że od 1 I 2012 wprowadzają zakaz sprzedaży obcokrajowcą marihuany provincie z tego artykułu, a od marca lub maja wszystkie pozostałe, tutaj pisze tylko o tych trzech, ale może ze względu że to nasz artykuł, a nie gazety holenderskiej, która bądź co bądź wie trochę więcej w tym temacie.

Co do podróży to ja bym wam polecił ( w zależności ile chcecie wydać na wyjazd) w drodze do holandii zajechać po drodze do : http://www.heide-par...k/attraktionen/ . Znajduje się on między Hannoverem a Hamburgiem przy A7, zjedziecie z trasy do NL jakieś max 50 km, więc się opłaca. Co do biletów kosztują one ok. 80 euro/os, ALE bardzo ważne ALE, my ze znajomymi byliśmy tam na majówkę i na allegro znaleźliśmy człowieka który sprzedaje kupony rabatowe(po 5zł) i pokazując w kasie w Hedie-Parku ten bilet za 5zł masz dwie wejściówki w cenie jednej. Jeszcze ich nie ma na allegro ale pewnie marzec-kwiecień się pojawią bo on któryś rok z rzędu je sprzedaje, nie wiem czy tam pracuje czy co, ale ważne, że ma i że działają, a wysyłka ich jest z Polski, nie wiem co to za opcja ale działa i pozwala sporo oszczędzić:)

W Holandii bym wam serdecznie polecił zobaczyć szczególnie dwa miejsca:
1. http://www.burgerszoo.nl/ to niby zoo, ale nawet ich strona nie oddaje tego jak tam jest, poszukaj więcej zdjęć i ocen w internecie żeby się przekonać.
2. http://www.madametus...en/default.aspx czyli dom woskowych ciał :)
Co do cen kempingów nie pomogę bo z nich nie korzystałem nigdy, ale na dziko w NL nie ma z tym problemów, jest dużo jezior gdzie naprawdę fajnie można się rozbić, parkingi czy przy stacjach czy przy autostradzie są bezpłatne i na każdym jest praktycznie toaleta i wodę to nawet tam mogli byście wymienić. Butle z gazem lepiej weźcie z PL i to spory zapas bo w NL nie wymienisz jej na stacji tak jak to można zrobić u nas, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem jeszcze ( a już kilka razy tam byłem) zawsze znajomy holender jeździł mi i gdzieś ją uzupełniał.
Ja bym wam radził, albo nastawić się łącznie na spory wydatek lub polecić młodym aby ze sobą wzieli trochę pieniędzy(chociaż na niektóre atrakcję) bo zrobić taki trip i nie zobaczyć tego co oferują Niemcy czy NL to naprawdę szkoda wycieczki. A jednak w euro trochę to wszystko kosztuje, a jeszcze razy ponad 4 to już w PLN jest duże trochę, samo paliwo jak na tą chwilę diesel ok.1,5euro/L to przy takiej trasie parę litrów będziecie musieli zatankować. Te atrakcję co wam podałem to tylko mała część co warto przy takiej wycieczce zobaczyć, więc musicie wszystko razem dobrze przemyśleć. W razie pytań śmiało pytaj, będę mógł to pomogę pisz albo tutaj albo priv.
A już teraz gratuluję wam pomysłu i życzę udanej wyprawy :)

Użytkownik Przyczepo edytował ten post 13 luty 2012 - 15:29

#7 styl-ulicy

styl-ulicy

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów

Napisano 14 luty 2012 - 19:14

Dzieki wielkie napewno to sie przyda. Jak wstepnie liczylem na paliwo wyjdzie ok 3 tysiecy zl w dwie strony ale to w takim wariancie full, wiec na 4 osoby mysle ze nie jest to az tak duzo wiadomo para mloda bedzie placila tylko za jakies atrakcjie na ktore razem bedziemy sie wybierac i na swoje wydadki. Do tego tez trzeba doliczyc ok 5-4 noclegow na kampingu ceny ok 16 euro za parking i dwie osoby plus kazda nastepna osoba 3,5 euro. ( za dzien ok 120zl) Jedzienie wezmiemy ze soba bedziemy gotowac w kamperze.

Wydatki na podroz ok 3 630zl na 4 osoby wychodzi po ok 900zl a wiec jak kazdy z nas wezmie po 2 tys mysle ze powinnismy sie zmiescic w tych 8 dniach.
wiadomo do tego tak jak napisales jakies atrakcje aczkolwiek bardziej bedziemy sie nastawiac na zwiedzanie i odpoczynek.

Kampera znalezlismy za 2500 tysiaca z 2011 roku mam nadzieje ze az tak duzo nie bedzie palil licze ok 12-14 litrow na 100km. Jak sie myle prosze popraw Mnie to pierwsza taka nasza podroz Kamperem.

Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych