Skocz do zawartości

Niemcy,Holandia,Belgia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mamy juz wynajetego kampera na pazdziernik, planujemy z dziewczyna i ze znajomymi zrobic "tydzien miodowy" naszym przyjaciolom ktorzy we wrzesniu biora slub. Planujemy jechac do niemiec, holandii i belgii. Z tym ze w holandii chcemy zostac najdluzej. Jako ze para mloda jedzie na nasz koszt chcieli bysmy jak najbardziej ograniczyc wydadki z jedzeniem i noclegami. Planujemy nocowac na dziko na stacjach benzynowych albo plazach, jedynie jakies dwa dni chcemy przeznaczyc na kamping zeby wymienic wode i naladowac energie ( Bojler jest na gaz ). Chcielibysmy sie dowiedziec mniej wiecej na jakie koszty musimy sie przygotowac i na ile starcza taka jedna butla z gazem (gotowanie plus mycie)? Co ile bedziemy musieli wymieniac wode (6 osob) i gdzie ja bedzie mozna napelniac? Jesli chodzi o kamping to jakie sa ceny i czy platne jest to od ilosci osob ktore znajduja sie w kamperze czy placi sie tylko za miejsce?

 

Wszyscy mamy od 22 do 25 lat a wiec chcemy zeby bylo bardzo fajnie i tanio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to by było jak by zalegalizowali u nas skromny.gifzlosnik.gif.

No więc tak:

- w 6 osób to na prawdę będziecie mieć ciasno w kamperze, a młoda para to o dyskrecji może zapomnieć...

Kempingi na pewno będą droższe niż camper parki, więc może warto poszukać w sieci plików poi z namiarami na takie miejsca (np http://camperpark.pl/download.php?lang=pl&country=1&type=1 )

Jeśli chodzi o zbiorniki wody czystej i szarej to obawiam się że codziennie będziecie musieli zatankować wodę i zrzucić szarą.

Gazu jeśli nie będzie potrzebne ogrzewanie to jedna butla powinna wystarczyć. Z ogrzewaniem (a w październiku niewątpliwie takie będzie potrzebne) 2 butle może być mało. Zależy jak mocno będziecie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planujemy z dziewczyna i ze znajomymi zrobic "tydzien miodowy" naszym przyjaciolom ktorzy we wrzesniu biora slub

 

Ale przy okazji to sobie też robicie prezent ?

 

Rozumiem jakbyście młodych puścili samych na objazdówkę, ale pchać się z nimi ? :niewiem:

 

Tak czy owak powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupelnie. Na poczatku planowalismy wynajac malego kampera i chcielismy jechac sami, ale doszlismy do wniosku ze w 6 osob bedzie napewno o wiele bardziej wesolo a przy okazji mozemy zrobic fajny prezent naszym przyjaciolom. para mloda jest naprawde para mloda:) ona ma 19 a on 23 lata. a Wiec mysle ze napewno wszyscy bedziemy mieli co wspominac:)

 

Hehe dokladnie Tomii bylo by wtedy o wiele taniej:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to by było jak by zalegalizowali u nas skromny.gifzlosnik.gif.

 

 

http://turystyka.wp....21,artykul.html

 

styl-ulicy jeżeli macie zamiar w NL odwiedzić słynne coffee-shopy to przeczytaj ten artykuł, nie mogę znaleźć artykułu po polsku, który o tym mówi, ale kiedyś czytałem holenderski artykuł gdzie pisało, że od 1 I 2012 wprowadzają zakaz sprzedaży obcokrajowcą marihuany provincie z tego artykułu, a od marca lub maja wszystkie pozostałe, tutaj pisze tylko o tych trzech, ale może ze względu że to nasz artykuł, a nie gazety holenderskiej, która bądź co bądź wie trochę więcej w tym temacie.

 

Co do podróży to ja bym wam polecił ( w zależności ile chcecie wydać na wyjazd) w drodze do holandii zajechać po drodze do : http://www.heide-par...k/attraktionen/ . Znajduje się on między Hannoverem a Hamburgiem przy A7, zjedziecie z trasy do NL jakieś max 50 km, więc się opłaca. Co do biletów kosztują one ok. 80 euro/os, ALE bardzo ważne ALE, my ze znajomymi byliśmy tam na majówkę i na allegro znaleźliśmy człowieka który sprzedaje kupony rabatowe(po 5zł) i pokazując w kasie w Hedie-Parku ten bilet za 5zł masz dwie wejściówki w cenie jednej. Jeszcze ich nie ma na allegro ale pewnie marzec-kwiecień się pojawią bo on któryś rok z rzędu je sprzedaje, nie wiem czy tam pracuje czy co, ale ważne, że ma i że działają, a wysyłka ich jest z Polski, nie wiem co to za opcja ale działa i pozwala sporo oszczędzić:)

 

 

W Holandii bym wam serdecznie polecił zobaczyć szczególnie dwa miejsca:

1. http://www.burgerszoo.nl/ to niby zoo, ale nawet ich strona nie oddaje tego jak tam jest, poszukaj więcej zdjęć i ocen w internecie żeby się przekonać.

2. http://www.madametus...en/default.aspx czyli dom woskowych ciał :)

Co do cen kempingów nie pomogę bo z nich nie korzystałem nigdy, ale na dziko w NL nie ma z tym problemów, jest dużo jezior gdzie naprawdę fajnie można się rozbić, parkingi czy przy stacjach czy przy autostradzie są bezpłatne i na każdym jest praktycznie toaleta i wodę to nawet tam mogli byście wymienić. Butle z gazem lepiej weźcie z PL i to spory zapas bo w NL nie wymienisz jej na stacji tak jak to można zrobić u nas, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem jeszcze ( a już kilka razy tam byłem) zawsze znajomy holender jeździł mi i gdzieś ją uzupełniał.

Ja bym wam radził, albo nastawić się łącznie na spory wydatek lub polecić młodym aby ze sobą wzieli trochę pieniędzy(chociaż na niektóre atrakcję) bo zrobić taki trip i nie zobaczyć tego co oferują Niemcy czy NL to naprawdę szkoda wycieczki. A jednak w euro trochę to wszystko kosztuje, a jeszcze razy ponad 4 to już w PLN jest duże trochę, samo paliwo jak na tą chwilę diesel ok.1,5euro/L to przy takiej trasie parę litrów będziecie musieli zatankować. Te atrakcję co wam podałem to tylko mała część co warto przy takiej wycieczce zobaczyć, więc musicie wszystko razem dobrze przemyśleć. W razie pytań śmiało pytaj, będę mógł to pomogę pisz albo tutaj albo priv.

A już teraz gratuluję wam pomysłu i życzę udanej wyprawy :)

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie napewno to sie przyda. Jak wstepnie liczylem na paliwo wyjdzie ok 3 tysiecy zl w dwie strony ale to w takim wariancie full, wiec na 4 osoby mysle ze nie jest to az tak duzo wiadomo para mloda bedzie placila tylko za jakies atrakcjie na ktore razem bedziemy sie wybierac i na swoje wydadki. Do tego tez trzeba doliczyc ok 5-4 noclegow na kampingu ceny ok 16 euro za parking i dwie osoby plus kazda nastepna osoba 3,5 euro. ( za dzien ok 120zl) Jedzienie wezmiemy ze soba bedziemy gotowac w kamperze.

 

 

 

Wydatki na podroz ok 3 630zl na 4 osoby wychodzi po ok 900zl a wiec jak kazdy z nas wezmie po 2 tys mysle ze powinnismy sie zmiescic w tych 8 dniach.

wiadomo do tego tak jak napisales jakies atrakcje aczkolwiek bardziej bedziemy sie nastawiac na zwiedzanie i odpoczynek.

 

Kampera znalezlismy za 2500 tysiaca z 2011 roku mam nadzieje ze az tak duzo nie bedzie palil licze ok 12-14 litrow na 100km. Jak sie myle prosze popraw Mnie to pierwsza taka nasza podroz Kamperem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.