Skocz do zawartości

Chorwacja - prosimy o opinie nt. wybranej trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Za półtora tygodnia ruszamy w kierunku Chorwacji.

 

Prosimy o opinie na temat wybranej przez nas trasy.

Jak wygląda sprawa przejazdu z przyczepą, czy są jakieś odcinki, gdzie należy zrezygnować z jazdy z przyczepką.

 

Warszawa > Cieszyn > Brno > Mikulov > Wiedeń > Graz > Maribor > Ljubljana > Rijeka > Split > Dubrovnik

 

Myślimy aby od jechać wzdłuż wybrzeża (od Rijeki) - czy ta trasa nadaje się do przejazdu z przyczepą?

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zasięgałem informacji o tzw. Jadrance i okazuje się, że są różne, jedni twierdzą, że jest "straszna" inni twierdzą, że spokojnie można jechać. Oparłem się więc na 2 opiniach, pierwsza mojego dobrego przyjaciela, który wiele dróg widział i wg niego nie ma żadnego problemu , druga wynika z logiki, że kiedy nie było autostrady (jakieś 4-5 lata temu), Jadranka była jedyną drogą którą można było dotrzeć na południe wzdłóż Adriatyku. Ja też jadę pierwszy raz z przyczepą do Chorwacji, też za półtora tygodnia, z tym, że na początek na KRK, a później się zobaczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechałem tam z przyczepką, tylko w przeciwnym kierunku (od Dubrownika do Rijeki). Droga bardzo malownicza, jak najbardziej przejezdna z przyczepą, trochę nużące te tysiące zakrętów.

Ważne to jak najwięcej hamować silnikiem - jazda na niskich biegach. Uważajcie też na odcinki białego asfaltu (starsze odcinki) bo po deszczu są baaardzo śliskie (ciężko nawet ruszyć z miejsca).

Poza tym to wrażenia niezapomniane, czego i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadranka malownicza i to bardzo ale jak napisali koledzy, męcząca. Proponuję w jedną stronę jechać przez Węgry, przecwiczyłem obie trasy z przyczepa i przez Węgry jest krócej i taniej.

I jeszcze proponuję jechać Brno-Znojmo-Wiedeń. 60 kilometrów przed Wiedniem wjeżdżasz na autostradę i przez Wiedeń jedziesz autostradą. Unikasz męczącej jazdy przez przedmiścia Wiednia z milionem skrzyzowań ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa > Cieszyn > Brno > Mikulov > Wiedeń > Graz > Maribor > Ljubljana > Rijeka > Split > Dubrovnik

Trasa ok , tylko pytanie , czy chcesz się tylko przejechać Jadranką Rijeka-Dubrownik , czy zamierzasz zatrzymywać się na dwa-trzy dni w ybranych miejscach? Jeżeli głównym celem jest Dubrownik to szkoda czasu i paliwa na przejazd wybrzeżem , skoro masz autostradę do samego Splitu.Jadąc Jadranką w sezonie Twoja średnia z przyczepą wyjdzie 30-40km/h.

Po drodze dobre miejsce na darmowy nocleg ,to stacja BP (po lewej stronie autostrady) ok 30km przed Grazem czyli 900 km od W-wy.Duży parking , fajny Rosenberger z toaletami i prysznicami i zawsze full przyczep i camperów, tak żę czujesz się prawie jak na campingu. :bukiet:

Masz pytania ? pisz , Chorwację "przerabiałem" z przyczepą cztery razy (w tym roku będzie piąty) więc coś zawszę mogę podpowiedzieć.

Aha ,odnośnie Wiednia jeżeli jedzieszw wekkend ,to od wjazdu z Mikulov-Drasenhofen (z ulicy Brunerstrasse uważaj na skręt na A4) do wylotu na A4 Graz zajmie Ci około 30-40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na przejazd przez Wiedeń proponuję z Cieszyna jechać na Żylinę (SK), Bratysława, Wieden (omijamy obwodnicą S4) i na Gratz. Dalej tak jak piszesz.

Też można , S4 już otwarta i może my w tym roku wypróbujemy trasę z Cieszyna przez kawałek Czech , a później przez Słowację.Mam już dość przejazdów przez Czechy tą samą drogą zimą i latem.Odcinek Cieszyn-Brno jest strasznie monotonny , tylko spać. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...

Cześć,

Minęło półtorej dekady. Czy polecane tutaj jechanie z Brna na Znojmo, żeby mieć lepszy przejazd przez Wiedeń ma jeszcze rację bytu? Jechałem do Chorwacji przez Wiedeń samym autem z Mikulova na Graz kilka lat temu i wydaje mi się, że co prawda nie było cukierkowo (wielopasmowa droga, tunele), ale jakichś licznych skrzyżowań na trasie chyba nie było. Mimo wszystko jeśli chciałbym wyminąć Wiedeń (jazda z zestawem to nadal dla mnie nowość) to czy jest sensowna alternatywa? Chodzi o to, że owszem mogę jechać jakimiś drogami bocznymi czy z kierunku Bratysławy czy z St. Polten, ale czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego tzn. zamiast ułatwiać podróż ją sobie utrudnię? Podajcie jak Wy to robicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lunarii napisał(a):

Cześć,

Minęło półtorej dekady. Czy polecane tutaj jechanie z Brna na Znojmo, żeby mieć lepszy przejazd przez Wiedeń ma jeszcze rację bytu? Jechałem do Chorwacji przez Wiedeń samym autem z Mikulova na Graz kilka lat temu i wydaje mi się, że co prawda nie było cukierkowo (wielopasmowa droga, tunele), ale jakichś licznych skrzyżowań na trasie chyba nie było. Mimo wszystko jeśli chciałbym wyminąć Wiedeń (jazda z zestawem to nadal dla mnie nowość) to czy jest sensowna alternatywa? Chodzi o to, że owszem mogę jechać jakimiś drogami bocznymi czy z kierunku Bratysławy czy z St. Polten, ale czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego tzn. zamiast ułatwiać podróż ją sobie utrudnię? Podajcie jak Wy to robicie:)

Zajrzyj na dwie ostatnie strony wątku Chorwacja 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lunarii napisał(a):

Cześć,

Minęło półtorej dekady. Czy polecane tutaj jechanie z Brna na Znojmo, żeby mieć lepszy przejazd przez Wiedeń ma jeszcze rację bytu? Jechałem do Chorwacji przez Wiedeń samym autem z Mikulova na Graz kilka lat temu i wydaje mi się, że co prawda nie było cukierkowo (wielopasmowa droga, tunele), ale jakichś licznych skrzyżowań na trasie chyba nie było. Mimo wszystko jeśli chciałbym wyminąć Wiedeń (jazda z zestawem to nadal dla mnie nowość) to czy jest sensowna alternatywa? Chodzi o to, że owszem mogę jechać jakimiś drogami bocznymi czy z kierunku Bratysławy czy z St. Polten, ale czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego tzn. zamiast ułatwiać podróż ją sobie utrudnię? Podajcie jak Wy to robicie:)

myślę że sobie utrudnisz zamiast ułatwić. Nie wiem czy Twój zestaw przekracza 3,5T ale na bocznych drogach od strony Bratysławy jest wiele ograniczeń do 3,5T .

Przez Znojmo nie jechałem ze dwadzieścia lat więc nie wiem jak z ograniczaniami ale wg mnie to strata czasu. 

Przejazd przez Wiedeń odbywa się płynnie (jak nie trafisz w godziny szczytu)  i obecnie jedzie się  się bardzo przyjemnie, jedziesz cały czas wielopasową drogą ,  porównał bym to do przejazdu od A2 do 8 przez Warszawę , pzez Wiedeń podobnie tylko 4x dłużej ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie do Chorwackich fachowców :) jaką drogę wybrać żeby najszybciej dostać się na prom w kierunku wyspy PAG.

Pierwszy raz jadę w tym kierunku - o ogólnie to drugi raz w Chorwacji :)

Wiedeń - GRAZ - Zagrzeb- Karlovac- Senj- Prizna 

To jest optymalna droga?

Trochę martwi mnie droga nr 23  do SENJ- tam jest mnóstwo serpentyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Robert77 napisał(a):

To ja też mam pytanie do Chorwackich fachowców :) jaką drogę wybrać żeby najszybciej dostać się na prom w kierunku wyspy PAG.

Pierwszy raz jadę w tym kierunku - o ogólnie to drugi raz w Chorwacji :)

Wiedeń - GRAZ - Zagrzeb- Karlovac- Senj- Prizna 

To jest optymalna droga?

Tak, dokładnie tak jeździmy  ;)

50 minut temu, Robert77 napisał(a):

Trochę martwi mnie droga nr 23  do SENJ- tam jest mnóstwo serpentyn

Jeżdżę tam kamperem, jeździłem też  z przyczepą i jak zestaw sprawny to problemu żadnego nie ma.  Są serpentyny ale "patelnie" są szerokie nie  ma problemów z mijaniem się .  Tam normalnie jeżdżą nawet TIRy  więc to normalna droga.

Sam zjazd do promu w Prizna też ma kilka serpentyn i jest dość stromy trzeba pamiętać o hamowaniu silnikiem ( ja jadą praktycznie cały ten zjazd na drugim biegu) .

Widoki za to są przepiękne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.