Skocz do zawartości

Peloponez 2012


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

Monemvasia - średniowieczne miasto na skale. Zwana jest również Gibraltarem wschodu. Wstęp bezpłatny. Kempingu w okolicy nie ma. Kiedyś był, ale zastaliśmy tylko pozostałości po nim (chyba że otwierają dopiero w lipcu - nie wyglądało jednak na to). Postanowiliśmy odpiąć przyczepę i poszukać czegoś samym autem. Jadąc wzdłuż morza znaleźliśmy małą tawernę z drzewami oliwnymi (fotka 374). Zapytaliśmy więc czy jest tu gdzieś kemping. Pani na to że nie, ale jeśli spodobałoby się nam u niej to zaprasza. Tego samego wieczoru zatrzymał się tam jeszcze francuski kamper. Właścicielka opłaty za postój przyjąć nie chciała więc postanowiliśmy zamówić obiad (jedzenie wyborne a ilość ogromna).

N 36 43 05" E 23 01 22". Spędziliśmy tam 3 dni. Fajnie było też opłynąć pontonem "górkę" - widok bezcenny!!

Kolejny nasz cel to przepiękna plaża na wyspie Elafonisos.

 

Jeśli chodzi o ilość turystów, to nasza trzyosobowa rodzina była chyba najliczniejszą grupą zwiedzającą to miasto. Plaże również puściusieńkie:)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prądu nie podłączałem bo mam wszystko (niestety prócz klimy bo ona na 230) z baterii słonecznych. Widziałem jednak gniazdko z prądem w odległości 5 m od przyczepy. Skoro właścicielka proponowała, abyśmy korzystali z jej toalet to pewnie i prądu by użyczyła.

Jeśli chodzi o dogadywanie to uśmiech i ręce załatwią 85% komunikacji, reszty trzeba się domyślać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Monemvasii to jadąc od niej na północny wschód ok 8 km jest fajne miejsce z dużą ilością cienia nad samym morzem. Trzeba trzymać się wybrzeża. Jest przy samej drodze (mało uczęszczanej), ale można uciec od niej na tyle żeby samochody nie przeszkadzały. My poszliśmy tam na spacer więc namiarów GPS ani fotek nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście miasto robi wrażenie, a co dopiero jak się widzi to wszystko na żywo ! Ciekawa jest historia miasta, a podobno w Dolnym Mieście żyje jeszcze parę rodzin :niewiem:

 

Oglądając twoje zdjęcia to Monemvasia robi większe na mnie wrażenie niż Ateny czy Epidauros. Pięknie...Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyspę Elafonisos dostaliśmy się promem z miejscowości Punta. Za nasz skład zapłaciliśmy 25,7E. Na prom trzeba wjeżdżać tyłem. W Punta, w pobliżu przystani (zarówno po prawej, jak i po lewej stronie) są fajne miejsca do zatrzymania na dziko. Osobiście bardziej podobało nam się na południe od przystani (jest tam bardzo ładna laguna). Stało tam kilka kamperków. Zatrzymaliśmy się na kampingu Simos (27,5 E doba, a co 5 doba gratis). Standard na kampingu OK, zajęta co 20 parcela. Jest sklepik, knajpka itp. Bardzo ładna, piaszczysta plaża, błękit wody niesamowity. N 36 28 33" E 22 58 29".

Kolejny cel to Mistra i Wybrzeże Jońskie

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takich plaż, takiego morza warto pokonać te kilometry....Widoki wszystko zrekompensują. Nie dziwię się, że niektórzy co roku wracają na Peloponez, bo warto, a ile jest jeszcze tak pięknych zakątków.

 

Jak długo byliście na Peloponezie i ile zajęła wam podróż? Jak jest z LPG na stacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz, pisz. Jedziemy właśnie Twoim tropem, choć w przeciwnym kierunku.

 

Po tygodniowym postoju na plaży Kalogria jutro rano ruszamy na południe. Na początek prawdopodobnie Methoni ale to rzeczywistość pokaże gdzie staniemy. Na objazd Peloponezu mamy 3-4 tygodni.

 

Wszelkie uwagi i propozycje są bezcenne.

 

Jak dorwę gdzieś dobry dostęp do internetu to również zamieszczę fotki i namiary GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób fotki nad Ohrydzkim bo tam jeszcze nie byłem. Jak masz GPS to namiary też mile widziane.

BAWCIE SIĘ DOBRZE:)

 

 

Objechaliśmy całe jezioro Ohrydzkie zarówno ze strony macedońskiej jak i albańskiej.

 

Namiary mamy, podam gdy będę miał dostęp do netu. Fotki również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur zaplanowaliśmy podobną trasę do Grecji -wyruszamy 11.08.12r. i bardzo jesteśmy ciekawi Twoich relacji . Świeżutkie namiary na miejsca do odpoczynku i miejsca warte zwiedzenia byłyby na miarę złota.Czekamy więc kiedy złapiesz neta i wspomożesz nas informacjami ,dzięki którym będzie nam łatwiej podążać Twoimi śladami.Jesteśmy ciekawi jak poradziłeś sobie z omijaniem płatnych autostrad w Grecji ? Napisz gdzie korzystałeś z internetu.

 

 

Paweł 10 wspaniała relacja ,świetna dokumentacja fotograficzna - czytam z zapartym tchem wychwytując informacje ,które pomogą nam w podróży po Grecji .

 

 

PISZCIE ,PISZCIE ,PISZCIE ............

 

Grażyna i Jaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo cały wyjezd zajął nam równe 4 tygodnie. Na Pelionoe 4 dni, w Atenach jeden, w Meteorach jeden dzień a reszta na Peloponezie. Mieliśmy wracać promem z Patry do Wenecji, ale w dzień odpłynięcia dostaliśmy informację że prom jest odwołany. Do domu wracałem 28 godzin z Meteorów. W czwartek po zwiedzaniu klasztorów wyjechaliśmy a na piątek wieczór byliśmy spowrotem.

 

Jeśli chodzi o LPG to od czasu do czasu widziałem stacje z gazem. Najczęściej wpadały w oko na zachodnim wybrzeżu (nie zwracałem jednak dużej uwagi na to jaki jest dostęp do LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1o gratuluję wspaniałej relacji no i oczywiście wakacji, najbardziej podobają mi się zdjęcia z elafonissos i Monemvasii... po prostu bajka... i teraz już wiem co jest moim celem na przyszły rok. Jak ty dajesz radę jechać tyle godzin za jednym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.