Skocz do zawartości

Trudny wybór LTM, Adria czy Knaus- prośba o pomoc!


Baart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy dlatego z góry przepraszam za pominięcie jakiś określonych lub niepisanych zasad.

Otóż w najbliższych dniach planuje nabyć przyczepę, na zakup decyzje się teraz ponieważ wiem, iż w zimę ceny są niższe (zdaje sobie przy tym sprawę z trudności sprawdzenia wszystkich elementów przy temperaturach minusowych) Poświeciłem sporo czasu na poszukiwania internetowe ( tak już mam że jak już coś kupuje to wyczerpuje temat do cna :) ) czytałem też wiele rad na forum. Budżet którym dysponuje to max 8,5 tys zł. Poszukuje przyczepy z dwoma sypialniami koło 5 metrów (przyczepa będzie ciągana Busem) , łazienką z WC i przedsionkiem. Oczywiście zależy mi na tym aby była zadbana i mimo swoich lat jak najbardziej sprawna. Wyselekcjonowałem następujące opcje:

 

http://otomoto.pl/adria-forma-510-c-T2832141.html (najmłodsza i najlepiej wyposażona)

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-i2106657678.html (najstarsza i jak dla mnie najładniejsza zarazem, praktycznie nowy przedsionek)

http://allegro.pl/piekny-jasny-knaus-485-m-sudwind-zaejestrowany-i2099981858.html (brak przedsionka, biały środek, który nie do końca mnie przekonuje)

http://allegro.pl/knaus-azur-i2088070916.html (ta jest z 86r ale mam możliwość zakupu podobnej tylko z 88r równie ładnej)

 

 

 

Bardzo proszę o ocenę i ewentualne uwagi do wyżej wymienionych propozycji i ich cen. Proszę również o ranking i wasze opinie na temat firm: LTM Lord, Knaus i Adria. Póki co swoje oceny opieram na podstawie zdjęć zamieszczonych na akcjach w weekend chce wybrać się na rekonesans tylko muszę zdecydować się na jakiś kierunek podróży- stąd moja prośba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, oczywiście jak ciągniesz busem to masz świadomość przekroczenia DMC zestawu 3,5t, a więc E do B, viatoll...?

 

A co do przyczepy to trudno coś z tej jakości zdjęć wnioskować, rzeczywiście ta LMC wydaje się być najfajniejsza, pierwszy link nieaktywny :(

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił o więcej fotek LMC. Podoba mi się - ma bardzo ładne wykończenie ( z drugiej strony pewnie swoje waży). Napisz skąd jesteś ( to ważne, żeby nie zmniejszać już budżetu i nie lecieć przez całą Polskę na darmo). Czasami warto poprosić kogoś na miejscu o zajrzenie do budki, zawsze przed takim wyjazdem będziesz już wiedział więcej.

 

Na lata produkcji i producentów tak do końca nie patrz. Wszystko zależy od stanu aktualnego budki.

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wstrzymać się z zakupem chociażby do odwilży bo przy takim mrozie wszelkie zapachy gnijących ścian czy elementów wyposażenia są raczej niemożliwe do stwiedzenia a i przecieki ujdą na sucho. Poruszasz się w klimacie lat osiemdziesiątych więc czujność musi być spotęgowana. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nowy Kolego.

Tak króciutko bo już pracę kończę.

1. Link nie działa.

2. Sprzedana.

3. Długo się sprzedaje , stoi gdzieś i handlarza. Fotki z lata.

4. Nie podlega opinii bo jesteś zainteresowany innym egzemplarzem.

Można skomentować co najwyżej ten model, układ itp ale nie stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-8841-0-66909200-1328818074_thumb.jpg

post-8841-0-04249200-1328818015_thumb.jpg

post-8841-0-78947200-1328817969_thumb.jpg

post-8841-0-71118100-1328818044_thumb.jpg

post-8841-0-05793400-1328818083_thumb.jpg

 

 

Tu są zdjęcia pierwszej opcji z nieaktywnego linka- to Adria forma 510C. Co wogóle myślicie o tej firmie? Z jakiego kraju pochodzi?

 

Poniżej opis właściciela.

Przyczepa Adria Forma 510 C z roku 1993. Wazne Ubezpieczenie. Super stan z Przedsionkiem(namiot pelnych wymiarow przyczepy).4/5 osobowa 2 doze sypialnie.Przyczepa z pelnym wyposazeniem,2 doze sypialnie .Lodowka(12v,240,gaz)kuchenka,opiekacz,ogrzewanie gazowe z nadmuchem(rowniez nadmuch zimnego powietrza),ciepla woda(podgrzewacz gazowy),toaleta kasetowa,(pompka nie dziala),brodzik, szyberdaszek,stolik, okna plastikowe podwojne,nowe opony x3,butla gazowa,akumulator,Masa przyczepy 1000kg DMC 1100kg ,dlugosc bez dyszla 530cm,szerokosc 210cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria jest produkowana w Słowenii ,a ta zalinkowana przez Ciebie to przyjechała z Anglii ...

Albo złudzenie optyczne albo ten przedni lewy bok przyczepy jakiś taki pofałdowany ,kufer mało dokładnie spasowany i te listwy nad nim mają dziwne wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejności :

-trzecią sprzedaje wypożyczalnia przyczep - przyczepa wisi na allegro od 0,5 roku - odpuść sobie .

-czwartą kiedyś osobiście oglądałem - miała naprawiany dolny pas z przodu - dość niechlujnie- żadna rewelacja , przy okazji prywatny właściciel chciał za nią 4,5 kzł , kupił pośrednik i kosztuje tak jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie wczoraj zgodnie z zapowiedziami wybrałem się oglądać wspomnianego wyżej Lorda. Przyczepa jak na swoje lata utrzymana bardzo dobrze..luksusowa, dopieszczona- jak to LORD. Poza paroma detalami nie było się do czego przyczepić(wiedziałem o dosztukowanych szyberdachu ponoć poprzedni się zerwał o drzewo) . Z zewnątrz bez większych obić nie mających konsekwencji we wnętrzu. Środek czysty, zapach przy takim mrozie trudno ocenić. Jednak, żeby nie było tak kolorowo w jednej z szafek(prawa tylna ścianka) popękała tapeta- co ponoć również zaskoczyło właściciela. Po jej zerwaniu okazało się że sklejka pod nią jest przegniła a co gorsza drewniana rama(jak się domyślam) przy połączeniu ściany z sufitem w tym miejscu na odcinku około 0,5m jest popękana i spróchniała. Po dalszych wnikliwych oględzinach okazało się że górny rant przyczepy z zewnątrz był uszczelniany w tym miejscu i jest listwa jest delikatnie wyżej niż reszta płaszczyzny(w tym miejscu listy się łączą.

 

 

Tu pojawia się pytanie- przyczepa jest bardzo przyjemna, więcej problemów się nie dopatrzyłem, cena również atrakcyjna- czy warto ją brać a przede wszystkim czy takie rzeczy w ogóle się naprawia i czy jest sens się za to brać? Czy taka naprawa może być skuteczna. Czy robi się to z zewnątrz czy środka przyczepy?

Niestety nie mam żadnych zdjęć uszkodzonych miejsc.

 

Bardzo proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ten wątek: http://forum.karawan...kuje-przyczepy/ i ewentualnie skontaktuj się z Andrewa1 i opisz mu dokładnie uszkodzenie. Na 100% Ci pomoże. W tym wątku zobaczysz jakie cuda robił Andrewa z przyczepami z większymi uszkodzeniami. Czy warto: to już pytanie do eksperta. Szkoda, że nie masz fotek...

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pod uwagę najmłodsze. Z 1986 ma 26 lat!!!! Będzie śmirdziała na bank. <BR>Nadaje się na śmietnik a nie do użytkowania.<BR><BR>Co do ew. naprawy.Tak stara przyczepa jest wszędzie spróchniała.<BR>Naprawisz tam gdzie widzisz, możesz się zdziwić jak cała ściana odleci w trasie.<BR>Już takie zdarzenie widziałem dwukrotnie.<BR>Pozdr

Edytowane przez blue60 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto: to już pytanie do eksperta.

 

Oj w ten sposób to każdy Cię wpuści w maliny zlosnik.gif. Fachowca się pytasz ile za to weźmie, a czy warto to już samemu trzeba wykalkulować waytogo.gif, bo wiadomo że dla fachowca to zawsze lepiej mieć robotę niż jej nie mieć.

 

Ja osobiście bym w coś takiego się nie bawił. Zapewne niewiele drożej można kupić przyczepę nie gnijącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w ten sposób to każdy Cię wpuści w maliny zlosnik.gif. Fachowca się pytasz ile za to weźmie, a czy warto to już samemu trzeba wykalkulować waytogo.gif, bo wiadomo że dla fachowca to zawsze lepiej mieć robotę niż jej nie mieć.

 

Ja osobiście bym w coś takiego się nie bawił. Zapewne niewiele drożej można kupić przyczepę nie gnijącą.

zmartwiła mnie taka opinia zwłaszcza w części środkowej a z końcowym stwierdzeniem się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmartwiła mnie taka opinia zwłaszcza w części środkowej a z końcowym stwierdzeniem się zgadzam

 

Ja się nie dziwię że Cię zmartwiła zlosnik.gif - rozumiem to waytogo.gif, ale pozwól że o tym co mi się opłaca będę decydował ja sam skromny.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.