Skocz do zawartości

Mój nowy nabytek TEC 490 K


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Po ostatnich wakacjach pod namiotem :) , podglądajac szczęśliwych posiadaczy przyczepek :) , zdecydowałem się na zakup czegoś dla siebie i zarazic się pasją karawaningu.Analizując to forum , oraz wszystkie porady doszedłem do wniosku , żeby zakupić coś świeżego i wygodnego.Zakupiłem przyczepke TEC 490 K z 1999 roku , tyle , że po wypadku , ale myślę ,że po remoncie i tak sie opłaci.Chciałbym przeczytac wasze opinie na temat tej przyczepki , dodam , że kosztowała mnie ok.8000 zł w takim stanie jak jest.

post-20474-imported-9f8b9484-c5b7-4517-a059-e4f2b4563943_thumb.jpg

post-20474-imported-3f6f15bb-6d84-4a53-bac5-7d777cca7f7a_thumb.jpg

post-20474-imported-3397bac6-6413-4dd9-8f25-b8603bcd7f8d_thumb.jpg

post-20474-imported-49bfc807-5a0e-4f82-9bbe-cf91e1e4d56b_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratuluje, ladna przyczepa i cena atrakcyjna jak na ten rocznik. Jednak sporo pracy przez Toba. Czy Dyszel jest wymienny? bo najgorsze jest to wgiecie na ramie :) Zaczep caly w ziemi, czy ona sie komus czasem nie wyczepila w czasie jazdy i nie poszla "w las"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluje zakupu :bukiet: podobnie jak MarcinT myślę, że czeka Cie sporo pracy i wyłożnie paru tys zł. Dyszel koniecznie musisz zmienić, bo strach jeździć z "wyklepanym". Wkońcu nie mało kilo musi on kontrolować. Po owym wypadku wnętrze nie sprawia wrażenia rozklekotanego? Opisz nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio, ale roboty będzie sporo - co w sumie nie jest wielkim minusem bo w zasadzie "grzebanie" w przyczepie to przyjemna sprawa :bukiet:. No i na ten sezon ciężko się będzie wyrobić :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Kupiłem ją na aukcji , więc jej na oczy nie widziałem .W piątek jade po przyczepke aż pod Holenderską granice.Co do wnętrza to myśle ,że wszystkim zajme się sam .Remont zewnętrzny chcę powierzyć jakiejś dobrej firmie, najlepiej z Wrocławia bo mam najbiżej.Nie wiem co było przyczyną wypadku ale wydaje mi się , że nawet po wyremontowaniu i tak wyjdzie mnie dużo taniej niz kupujac w kraju.Tym bardziej ,że nie wiadomo na co się można nadziać. Co do wyposażenia przyczepy to posiada kuchnie, lodówke , terme wody, ogrzewanie gazowe nadmuchowe, kibelek z kasetą zewnętrzną,dwie sypialnie,To wszystko co narazie wiem , jak ją przywioze to opisze więcej .

 


Wyaje mi się , łazienka dostała strzała bo mebelki troche odstają

post-20519-imported-4797c65e-a489-4e3f-ba41-bff077beaa8c_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-0a17c687-76cb-4035-ab2c-813ba0c4170f_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-3de6e97f-6f9c-4984-9aa9-812ac047ba38_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-40d8f6c6-5820-4b22-88a2-49506c42f61c_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-600dda32-3dde-428f-9219-66e9dcf81a11_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-0c8f0ab7-cbff-4bc3-8998-353731992635_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-76353775-9040-48a7-82ad-4cfdf6baffef_thumb.jpg

 

 

post-20519-imported-c435cda3-de34-4901-a582-1920ee8d0cbc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć ale z tych zdjęć cos mi się widzi że cała buda jest naruszona. Przecież lewa strona na wysokości łazienki jest nie ruszona a zatem meble musiały się powyrywać w wyniku przestawienia budy. Na innych zdjęciach też widać ślady uszkodzeń na meblach. Poza tym gdzie są pokrywy łóżek? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko , czy ktoś się orientuje jaki jest rozstaw kół w tej przyczepie ,bo musze wiedzieć jaka lawete zabrać , żeby nie była za wąska.

 

 

Na wmiare (tak mi się wydaje) moje zdrowe myślenie to rozstaw będzie wynosił ok 1.9m. Czyli laweta musi być taka jak na dostawczaka typu transit, czy ducato.

 

Po ściągnięciu sprawdź ją od zewnątrz i zabezpiecz ewentualne szczeliny bo jak zacieknie... oby już nie była zalana. Ale mam nadzieje, że źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio wróciłem (po zdobyciu parę$$$) do remontu swojej HOBBY. Rozstaw kół może być 1,9zł ale co się stanie jak będzie 2,3zł?? Będzie problem, a wyjazd stanie się typowo rekreacyjny. Tak, uszczelnienie jest bardzo ważne!!! TO PODSTAWA!!!

Co do wyglądu zewnętrznego, dodam tylko, że prawy bok jest w całości do remontu - zapytasz dlaczego?? Wgnioty są dość głębokie, a co za tym idzie, drewniany stelaż zapewne jest naruszony. Meblami bym się nie martwił, to się da naprawić (jest wiele sposobów). Rama raczej jest w całości ( HOBBY 2004r takie robi) więc czeka Cię odłączenie budy od ramy, nie jest to łatwe ale do zrobienia we własnym zakresie. Cena tego cacka jest rewelacyjna, a koszt naprawy wyceniam na 7000 zł. Jeżeli zdecydujesz się na rozkręcanie całej przyczepy, zabezpiecz się w aparat lub kamerę i filmuj wszystko to co robisz. Raz dla nas dwa (przede wszystkim) dla siebie (do skręcania). Przygotuj sobie kartony lub skrzynki na części. Pamiętaj aby rozkręcone elementy były w jednym miejscu ze śrubami, którymi były skręcone. Moja przyczepa została rozebrana do ostatniej śrubki i wcale tego nie żałuję - wiem dokładnie co jest uszkodzone. Spawanie, wzmacnianie i prostowanie ramy wyniesie mnie 250 zł, a o jakość tej usługi nie muszę się martwić ponieważ zrobi to regionalny producent przyczep do koni "DEBON". Jeżeli dysponujesz większą kasą możesz wymienić blachę z bury, metr kw. kosztuje 145 zł i trzeba ją pomalować. Zderzak dostaniesz bez problemu i lampy zapewne też. reszta to Twoja inwencja twórcza. Przypominam!!! Przyczepa na drodze musi być bezpieczna, więc nie szczędź kasy na podstawowe i kluczowe dla tej sprawy elementy. Pozdrawiam i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Remont zewnętrzny chcę powierzyć jakiejś dobrej firmie, najlepiej z Wrocławia bo mam najbiżej.Nie wiem co było przyczyną wypadku ale wydaje mi się , że nawet po wyremontowaniu i tak wyjdzie mnie dużo taniej niz kupujac w kraju.

Myślę że jeżeli ma to być naprawione w profesjonalny sposób , to wyjdzie niewiele taniej :hop1:

Powiem tak.Kupiłem ją na aukcji , więc jej na oczy nie widziałem

Odważny jesteś , ale powodzenia w walce :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie straszcie tak człowieka. Sami pesymiści. Zaraz cała do rozbiórki, wężykować będzie itp. A może nic wielkiego się nie stało i w miarę tanio da się naprawić. Oczywiście nie zachęcam do tandetnej naprawy, bo bezpieczeństwo to priorytet dla siebie i innych uzytkowników dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie .Minął juz od zakupu mojej przyczepki i jeszcz sie n ie pochwaliłem jak wyszła po remoncie . Dzięki za wasze opinie te podtrzymujące na duchu oraz te dołujace. Udało mi sie wyremontowac przyczepke własnymi siłami i tanim kosztem . Z racji że jestem stolarzem z zawodu wymiana części konstrukcyjnych ścian była prosta .Zmodyfikowałem nawet przód z zaokrąglonymi rogami , który orginalnie wykonany jest tylko z blachy , styropianu i czterech poprzeczek drewnianych.Ja wykonałem to solidniej od producenta . Meble też doprowadziłem do stanu jak z przed wypadku , a było co prostowac .Wszystko poprzesuwane i krzywe .Z zewnątrz przyczepka nie prezentuje sie jak nowa , zastosowałem ztare blachy , które wcześniej poprostowałem , może w przyszłości powymieniam je na nowe . W rezultacie wyszło ok. jak dla mnie to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.