Skocz do zawartości

samodzielne usuwanie wgnieceń


Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie to szkoda kasy nie jestem blacharzem ale kilka wgnieceń udało mi się kiedyś usunąć wystarczyła cierpliwość i trochę pomyślunku, a moim skromnym zdaniem z płyt to można nauczyć się języka obcego. Ale to już moje zdanie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotykałem kiedyś tego wynalazku .... oprócz płytki potrzebujesz jeszcze sporo narzędzi i jeszcze więcej praktyki by wyprowadzić ostre załamanie na przetłoczeniach blachy .... zwykły mały wgniot wyciągiesz bez śladu ale pic polega na tym by wiedzieć jaką kolejność przyjąć i jakich narzędzi dotykać , tego uczy płytka i nowości na niej tyle ..... niestety ta róża ma i swoje kolce , ostrego załamania nie wyprowadzisz bez śladu a co za tym idzie lakiernik musi też tego dotknąć by 100 % było bez śladu ... powodzenia

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet łatwe i nie pozorne wgniecenie może okazać się klapą, wystarczy że wgniecenie jest na powierzchni łukowatej i w złym miejscu nadusisz, to możesz zrobić załamanie, a co gorsze, może popękać lakier. Po za tym, jak nie masz na czym ćwiczyć, to lepiej nie dotykaj, bo wizyta u blacharza może kosztować cię więcej niż zanim to dotknąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykowała....Co prawda płyty pokazują całą mechanikę, krok po kroku co i jak, ale wydaje mi się, że do tego potrzebne jest też wyczucie, którego brakuje laikowi. Bałabym się, że spowoduję większe uszkodzenie, a wtedy wiadomo - koszty naprawy rosną, a przecież nie o to chodzi.

Moja siostra ostatnio usuwała w Pullerze w Warszawie, kilka małych, ale rzucających się w oczy wgnieceń. Teraz nie ma po nich śladu, aż ciężko uwierzyć, że coś tam było. Ja na szczęście jeszcze nie musiałam korzystać z takich usług, ale gdyby coś, to pewnie zgłosiłabym się do nich. Więcej informacji masz na ich stronce: http://www.puller.com.pl/

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wszystko tak na dobrą sprawę zalży od tego jakiej głębokości i wielkości są to wgniecenia,bo jeżeli są drobne,to faktycznie przy odrobinie cierpliwości mozna sobie  znimi samodzielnie poradzić. Jeżeli natomiast jest to coś powaznego to lepiej udać się do fachowca aby nam to zrobił i całość prezentowała sie nienagannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypadkowo trafiłem na ten wątek ,pusty śmiech mnie ogarnął -czego ludzie nie wymyślą.Trzeba być fachowcem,mieć odpowiedni sprzęt,najlepiej doświadczenie niejednokrotnie zdobyte na zachodzie i złote ręce,by np. nie pękł lakier.Z płyty jak się nauczy ktoś to może wgnioty trenować na złomowisku.Ciekawe jak na jednym elemencie mieliśmy teraz po gradobiciu po 150 wgniot co by zrobił?

Widzę,że za chwilę będzie płyta jak skomplikowana operacje zrobić samemu i najlepiej w swojej przyczepie. :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam bym się za to nie zabierał, można sobie tylko większych kosztów narobić. U mnie obyło się bez lakierowanie, ale to robiła dla mnie firma, Airconstruction, jakoś tak się nazywali. Co najlepsze to dużo nie kosztowało. Nie zajmujcie się tematami o których nie macie zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.