Skocz do zawartości

Podróż do Bułgarii


Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem do Bułgarii wiele razy z przyczpą N126e 0d 1985r przez Ukrainę ( nie polecam), przez Serbię (trochę nudna trasa) ale najczęsciej przez Rumunię z której do Bułgarii można wjechac przez Turnu Severin i wjechac do Bregowa w Bułgarii.W obecnych czasach zabrac ze sobą trochę drobnych euro a resztę płacic kartą visa a pieniądze dobierac w bankomatach.Ceny paliw i produktów żywnosciowych są podobne ale lepiej kupowac w markietach też płacąc kartą.Zawsze wożę łózka polowe ,mocne składane (2,8kg) w internecie (94zł),przydadzą się w podrózy i na plaży.Moj tel 609127859.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krasnopiura to może Ciebie spotkałem w 1985 roku /mijałem /w rumuńskich Karpatach jeżeli N 126e ciągnąłeś Fiatem 126p.:przyczepa:Do dzisiaj wspominam to spotkanie , bo najpierw zobaczyłem wyłaniającą się zza góry Nkę , a po chwili zobaczyłem ciągnącego ją MALUCHA. A my dzisiaj zastanawiamy się czy np. 60- 80KM wystarczy . Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krasnopiura to może Ciebie spotkałem w 1985 roku /mijałem /w rumuńskich Karpatach jeżeli N 126e ciągnąłeś Fiatem 126p.:przyczepa:Do dzisiaj wspominam to spotkanie , bo najpierw zobaczyłem wyłaniającą się zza góry Nkę , a po chwili zobaczyłem ciągnącego ją MALUCHA. A my dzisiaj zastanawiamy się czy np. 60- 80KM wystarczy . Pozdrawiam Lucek.

 

Mój pierwszy holownik to Moskwicz 412 lepszy od poloneza 1500(w Timisoarze na srodku skrzyżowania poszło sprzęgło) ale za portki dzinsów starych załozyli mi od łady.Póznej miałem niezawodnego Mitshubisi Lancer 1.8 D (340TYS.bez naprawy) no teraz mam nowego Francuza206 1.4 75kM i to mi starcza.Jeżdze wolno ,jako emeryt mam dużo czasu.Teraz już parę lat siedzę w Mikołajkach,ale odwiedzam w sierpniu i wrzesniu Bułgarię (Achtopol i Rezowo).Od przyszłego roku planuję wyjechac na cały sezon, po prostu w ciemno.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do Bułgarii autem lub pociągiem , zawsze na kwatery prywatne. Wyjątek stanowił 3 dniowy pobyt na kempingu na północ od Pomoria w oczekiwaniu na wolny pokój u znajomego Bułgara w Pomoriu. Od Burgas do granicy rumuńskiej byłem prawie we wszystkich miejscowościach. Niestety na południe od Burgas to dla mnie tereny nie znane. Po dwudziestu kilku latach wybrałbym się ponownie nad Morze Czarne. Ja także jeżdżę spokojnie , zresztą z budką nie ma co się spieszyć. Gdy będziesz planował wyjazd do Bułgarii daj znać na pw . Może pojedziemy dwoma zestawami w podróż sentymentalną nad Morze Czarne. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie drogi w Rumunii. Jak ja jechałem dwa lata temu to główne były ok, ale jak odbiłem w boczne to się bardzo zdziwiłem - bez asfaltu, dziura na dziurze itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi (te główne) zarówno w Rumunii jak i w Bułgarii były całkiem OK. 2 lata temu. Ale ja jestem trochę zniesmaczony bułgarami i ich podejściem do turystów.

 

Byle by dziś jak najwięcej zarobić, oszukać itd.itp.Byliśmy w 3 rodziny i puki co wszyscy "wyleczeni" z Bułgarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do Bułgarii autem lub pociągiem , zawsze na kwatery prywatne. Wyjątek stanowił 3 dniowy pobyt na kempingu na północ od Pomoria w oczekiwaniu na wolny pokój u znajomego Bułgara w Pomoriu. Od Burgas do granicy rumuńskiej byłem prawie we wszystkich miejscowościach. Niestety na południe od Burgas to dla mnie tereny nie znane. Po dwudziestu kilku latach wybrałbym się ponownie nad Morze Czarne. Ja także jeżdżę spokojnie , zresztą z budką nie ma co się spieszyć. Gdy będziesz planował wyjazd do Bułgarii daj znać na pw . Może pojedziemy dwoma zestawami w podróż sentymentalną nad Morze Czarne. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lublina jak było by najlepiej pojechać do Bułgarii i do jakiej miejscowości tak na pierwszy raz?

 

Czy np trasa wyznaczona przez Google jest OK?

http://maps.google.pl/maps?saddr=lublin&daddr=Gmina+Pomorie,+Bu%C5%82garia&hl=pl&ie=UTF8&ll=46.634351,24.65332&spn=11.753927,19.753418&sll=43.054841,26.916504&sspn=1.491119,2.469177&geocode=FXb1DQMd_l1YASlhQBUeFFciRzFf6ej2eu4oVQ%3BFYxaiQIdF8ilASlr2w2P5JemQDGVhxNbXn28kA&mra=ls&t=m&z=6

 

Ciekawe jakie są tam kempingi.

Edytowane przez gch10 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jedne z lepszych naszych wakacji, jechaliśmy z Krakowa przez Słowację, Węgry ,Rumunię do Bułgarii. A z powrotem przez Serbię ,Węgry,Słowację do Krakowa.

 

Filmik z Rumunii

 

Po przekroczeniu granicy Bułgarskiej napotkaliśmy camping Cosmos. Rewelacja cisza spokój mało turystów. Cała nasza plaża. No i to ciepłe morze i zachody słońca SUPER.

 

Filmik z Bułgarii

 

Nie mieliśmy żadnych problemów , parkowaliśmy w różnych miejscach zarówno w Rumunii jak i Bułgarii.

opis i fotki na naszej stronce.

 

Osobiście, obecnie jechalibyśmy do Bułgarii przez Ukrainę i Rumunię. W ubiegłym roku byliśmy na Krymie. Opis wyprawy na naszym FORUM. Nie mieliśmy żadnych problemów.

 

Pozdrawiamy Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byliśmy w Bułgarii z N126E w 2010r. po prawie 25 latach był to wypad sentymentalny ( kiedyś namiot i Fiat 126 - 9 razy ) i chyba tam wrócimy jak znajdę chwilkę to napiszę coś więcej :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ; jako , że obiecałem to opiszę naszą wyprawę : plan był taki ; jechać przez Serbię a powrót to się zobaczy czyli jak zwykle bez większego planowania , paszporty , karty , trochę waluty i powoli do przodu . Tak już mamy od lat - urlop zaczyna się z chwilą wyjazdu z domu nieważne o której i gdzie dojedziemy to ma być wypoczynek a nie rajd . Pojechaliśmy z Iławy na Łódz i na wtedy nowe przejście w Zwardoniu ( żeby nie bulić z czeską winietę ) zaraz za przejściem już w Słowacji jest mały sklepik tam też kupiliśmy słowacką winietkę chyba jak pamiętam za 7 E i kilka innych pierdółek ; kierunek autostrada na Bratysławę obwodnica Budapesztu , Nowi Sad , Belgrad ( wiem, wiem - trochę kółko ale luzik aż do NIŚ - kierowca może się zająć robótkami na drutach ). Spaliśmy na Słowacji na parkingu gdzieś przy trasie jak wstaliśmy to z całej paki samochodów stał tylko jeden kamper , na Węgry winietka w postaci jakiegoś wydruku jak z kasy fiskalnej - trzeba wpisać na niej Nr. rej. pojazdu. Dodam tylko jedno , żeby ktoś nie popełnił błędu z tankowaniem na Węgrzech tak jak ja się zrobiłem w bambuko ; nie chciało się dotankować na Słowacji i był zong na Węgrzech stacja duża markowa podjeżdzam pytam czy honorują karty wszystko ok to tankuję do pełna a jak do płacenia to nagle przestał im działać czytnik ( coś z połączeniem ) a skąd ja wiem czy pan celowo nie wyciągnął kabelka ?; kazali czekać po 15 minutach zapłaciłem jak za zboże w euro gotówką aż mi gula wyskoczyła ale luzik - trudno . Przed NIś znowu zjazd na duży parking przy stacji paliw ( sklep , bar , prysznice , plac zabaw ) mając już doświadczenie , że najlepiej się śpi między tirami - tylko Uwaga ! nie trafić na chłodnię z agregatem obok bo noc z bańki !!!! ustawiłem się ładnie super miejsce żadnej chłodni i już usypialiśmy a tu delikatne pukanie w szybkę przyczepy - wyglądam a tu pan policjancik grzecznie prosi czy mógłbym się przestawić na miejce dla osobowych , mówię , że mi tu jest dobrze i wygodnie ale nic nie dało nawet tłumaczenie , że zajmę aż 3 stanowiska bo muszę stanąć wzdłuż . Przestawiłem się a na moje miejsce ustawił Tira . Rano ruszyliśmy w stronę Sofii trasa kręta ale droga ok do Sofii . UWAGA ! zaraz na granicy kupić Bułgarską winietę chociaż autostrada zaczyna się dopiero praktycznie już w Sofii i zaraz jest odwołana to za światłami przy skręcie na obwodnicę stoją panowie i co następuje : światła żółte są tak ustawione , że znikają w mig i za światełkami pan haltuje wszystko co obce i mi wciskał że wjechałem na żółtym jak się uparłem ,ze nie płacę i koniec i proszę mnie zabrać do komendanta to zwątpił ale zaraz podszedł do szyby sprawdzić winietkę - oddał dokumenty i grzecznie pożegnał udając się do następnego biedaka który wjechał za mną i też go scapili . Co do wyboru na obwodnicy to wybrałem w lewo czyli gorszą ale bez korków - w prawo lepsza ale remontowana i korki na kilka godzin . Wprawdzie jak zacząłem jechać lewą strasznie lunęło i cały asfalt pozalewany , w pewnym momencie zdziwiłem się , że jeszcze mam podwozie i przyczepa jest za mną jak przywaliłem w dwie wyrwy jedna po drugiej . Dalej już spoko drogą autostradopodobną na Plovdiv , Stara i Nowa Zagora Burgas i Sozopol . Planowałem na Zlata Ribka ale na miejscu jak zobaczyłem sanitariaty to mimo , że chcieli dać nam duży upust pojechaliśmy za Sozopol na przypadkowo zauważony kemping Kawaczi , sanitariaty ok. zacieniony do plaży 50m , internet Wi-fi z pobliskiego prawie pustego hoteliku , dwie restauracje , jeden bar gdzie po sprawdzeniu wszystkich się stołowaliśmy ( świeża rybka , dania mięsne , szopska sałatka , zimne piwo itd i niedrogo ) na kempingu i plaży totalny luzik , plaża czysta i szerokamało ludzi - bajka .

Jeśli nie zanudziłem na śmierć to cd. nastąpi :skromny:

post-4393-0-87432400-1329498306_thumb.jpg

post-4393-0-04885100-1329498335_thumb.jpg

post-4393-0-11188700-1329498352_thumb.jpg

post-4393-0-53389500-1329498386_thumb.jpg

post-4393-0-56081300-1329498434_thumb.jpg

post-4393-0-49091100-1329498473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.