Skocz do zawartości

Adria zmiana oswietlenia zewnetrzengo


misiek_uk

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanie zmiana zarowek na led w lampach powoli w toku ale, chce dorobic kilka ledowych lampek

 

tzn z tylu u gory chce dac 5 czerwonych ledowych lampek 2 po bokach i 3 na srodku wszystkie 5 jednej lini

 

to samo z przodu oczywiscie biale

 

2 na strone pomaranczowe

 

mysle jeszcze o zdublowaniu obrysowek krancowych, w oryginalnie wiekszosc cepek ma je wysoko my i tak ledwo widzimy tyl nawet z dodatkowymi lusterkami i mysle czy nie zamontowac takich samych ale na dole cepki

 

i jeszcze jedno montaz wstecznego

 

 

wszystko na ledach wiec o instalacje sie nie martwie

 

to narazie rozmyslanie bo sa inne wydatki wiec opinie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - to mają być lampki na zewnątrz przyczepy ?

Jeśli tak, to wypada zwrócić uwagę na to, co mówią o tym stosowne przepisy (kodeks) :niewiem:

Nie jestem przekonany, czy można tak dowolnie instalować sobie różne światła zewnętrzne.

 

No i jeszcze kwestia, jak zamierzasz to podłączyć do instalacji i zamocować (chyba nie masz zamiaru dziurawić nadwozia) ?

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zrobisz z niej choinkę. Dla bezpieczeństwa wystarczy oryginalne dobrze utrzymane oświetlenie. Ale jeśli zrobisz to ciekawie może wyjść całkiem dobrze.

Edytowane przez Kotii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie dotyczy przeglad przyczepka to nie pojazd w momecie odczepienia nie powinna byc na drodze publicznej a w momecie podczepienia to jest zestaw dlatego na cepce mam tablice z auta prawo w uk

 

 

 

na fotkach zaznaczylem oco mi chodzi

 

 

na bocznej fotce na plastiku pod buda zaznaczylem 2 obrysowki

ps. artysta nie jestem ;)

post-8419-0-05362700-1328052689_thumb.jpg

post-8419-0-95247900-1328052711_thumb.jpg

post-8419-0-33415300-1328052963_thumb.jpg

Edytowane przez misiek_uk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, prosiłeś o opinie, to napiszę co myślę.

Masz ładne, fabryczne oświetlenie, zgrane wizualnie z wyglądem budki, a chcesz przekombinować :niewiem:

Taka "choinka" jaką chcesz zrobić może tylko zdezorientować innych na drodze.

Zmiana żarówek na LED-y jest OK, pod warunkiem zachowania mocy świetlnej.

Nie widzę większego sensu z zakładaniem pozostałych lampek, co one mają dać ?

Czy masz jakąś koncepcję prowadzenia przewodów do tych lampek ?

Chcesz aby to wszystko dobrze funkcjonowało, to ogranicz się do wspomnianej zamiany żarówek na LED-y, przy okazji jak zdejmiesz klosze - poczyść je, oczyść też wnętrze lamp, oczyść odbłyśniki, uważając aby nie porysować i będziesz miał ładnie świecące lampy.

Dublowanie świateł raczej nic nie da. Z tych wszystkich lampek, sens ma jedynie trzecie światło stopu, ale pod warunkiem, że będzie dużo wyżej niż pokazałeś oraz, że można będzie do niego bezproblemowo i niewidocznie podciągnąć przewody.

 

post-8228-0-53231900-1328056296_thumb.jpg

 

Zaletą takiego umieszczenia, poza lepszą widocznością na drodze, będzie możliwość poprowadzenia przewodów od wnętrza przyczepy w niewidoczny sposób (jest tam lodówka).

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie da rady tam nie ma nic blat konczy sie zaraz nad kratka ale moge nad oknem tam sa kable bo jest panel z eletryka i szawki

 

Nad oknem też może być. W najnowszych przyczepach producenci montują różnie, czyli może to być tak, jak narysowałem, a może być też wysoko, nad oknem, byle nie na równi ze światłami oryginalnymi, jak pokazywałeś wcześniej, bo wtedy nie ma sensu.

Jeśli wiesz, że właśnie w tym układzie możesz łatwo podprowadzić przewody i je ukryć, to OK.

Nie obejdzie się jednak bez przynajmniej jednego otworu przez nadwozie (na przewód), dlatego musisz pamiętać o bardzo dobrym uszczelnieniu tego miejsca (najlepiej masą butylową, w żadnym wypadku silikonem).

Ideałem by było zastosowanie typowej lampy LED, konstrukcja pozwala na łatwiejsze uszczelnienie. W Polsce nowa kosztuje ok. 150 zł., ale może gdzieś u siebie uda Ci się zdobyć taniej np. z demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz zastosować obrysówki boczne z tyłu (te dolne), to może takie LED-y na wysięgnikach ?

Odstają trochę od ściany przyczepy i dobrze je widać w lusterkach. Występują w różnych długościach ramion. Przy montażu blisko dolnej krawędzi ściany, przewody można poprowadzić pod podłogą przyczepy (na zewnątrz).

 

post-8228-0-32851800-1328059969_thumb.jpg

 

A tu masz przykład trzeciego stopu:

 

post-8228-0-25527900-1328060016_thumb.jpg

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek, nie obraź się ale Cię niepotrzebnie ponosi.

 

Po co ci te ledy. Jak mało widzisz przyczepkę to zmień lusterka.

 

Na początku myślałem że chcesz zrobić oświetlenie "użytkowe" żeby w przedsionku było jaśniej a ty wersję jarmarczną planujesz zrobić. Fabryczne oświetlenie jest wystarczające, zadbaj o nie i nie kombinuj.

 

Jak masz zapał weź się za inne (na pewno takie są) naprawy w Twojej przyczepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek ...jestem jak najbardziej za światełkami .... tu nie chodzi o choinkę ale o kulturę regionu świata ...w USA nie ma z tym problemu i auto /przyczepa bez światełek wygląda dziwnie , u nas w europie odwrotnie .... my jemy krowy a inni nie jedzą ..... zakładaj co Ci się podoba byś Ty był zadowolony . O światełkach myślimy podobnie , dlatego ja już z przodu mam a z tyłu za kilka dni przykręcę .... jak zrobisz to dokładnie , szczelnie i na Led-ach to już nigdy tego nie ruszysz i będzie fajnie świeciło ........

 

 

Miałem kiedyś kolegę , który nabijał się z moich lampek obrysowych w autach...często robiłem dodatkowe na wzór USA .... mawiał choinka , wygłupy , niebezpieczne bo ludzie nie wiedzą o co chodzi .... życie mu "dokopało".... dorobił się volvo V40 .... ten model fabrycznie w zderzakach miał już obrysówki ..... przyjechał , postawiliśmy dwa obok siebie i zapytałem jaka różnica ??? Delikatnie się zmieszał , delikatnie przyznał , że to co wcześniej mawiał nie było ok i też delikatnie się wycofał ze znajomości ... już naście lat nie wiem co się z nim dzieje .... podobno wyjechał z PL . Może właśnie do USA by mieć więcej światełek ....

 

 

 

Misiek ...światełka są dla ludzi ...bawmy się tymi pierdółkami :gitara: :gitara: :gitara:

post-8073-0-34800000-1328081658_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też lubie światełka ale przede wszytskim po to by lepiej widziec przyczepke i by zestaw był bardziej widoczny :-] górne obrysówki to podstawa a do tego zastosowałem oświetlenie w bocznych pomarańczowych odblaskach i przez to świetnie widać budke w nocy w lustrerkach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer co do tych krotkich to juz takie mam i gory zamiast tych ori jednej i tak nie bylo i takie same chcial bym na dole, a co do stopu pomysle jeszcze co ebay oferuje

 

A co do reszty czekam na dalsze opinie

 

Podkreslam to tylko plany wiec prosze nie pisac o tym ze mam cos lnnego do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek_uk odbłyśniki lamp i ich klosze dla żarówek nie nadają się dla diod LED. Zwróć uwagę na samochody, które mają z tyłu LED-y mają zupełnie inne klosze i wnętrza lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też myślałem, ze chodzi Ci o oświetlenie w przedsionku..

 

ile ludzi tyle opinii, ważne żeby Wam się podobało i nie przeszkadzało innym na drodze.

 

z przodu na dole masz odblaski - lepiej nie wierć do nich przewodów bo ciężko to dobrze uszczelnić.

 

trzecie światło stop - led - dobry plan, ja gdyby nie to że mam bagażnik rowerowy - tez bym o nim pomyślał.

 

ja proponuje Ci pisać o takich pomysłach w Twoim wątku w naszych pojazdach, bo wiesz - jakby każdy zakładał temat o tym jakie ma pomysły, to by internetu brakło w gniazdku... żeby to wszystko przyjąć na siebie..

 

 

odnośnie podobnych pomysłów, to ja myślałem o przyklejeniu pod zderzakiem tylnym przyczepy taśmy led na całą szerokość w kolorze białym, która zapalałaby się razem ze światłem wstecznym - mam wtedy dobre oświetlenie przy manewrowaniu tyłem - przydatne dla mnie gdyż planuję tam kamerkę zamontować...

 

manewrowanie 12 metrami nie jest proste, i tak ciągle kombinuje z tymi kamerkami :]

 

powodzenia i uważaj na podziurawienie przyczepy i ewentualne przecieki.

 

P.S - z tego co pamiętam z fotek Twojej przyczepy - tam w łazience miałeś solidne problemy z sufitem - widać, że obwisł - szczególnie przy szafkach szczelina nie równa - może warto zacząć od tego ?

 

zazdroszczę warunków pogodowych - Ty możesz praktycznie cały rok dłubać przy przyczepie - a ja boje się do mojej wchodzić - jak mamy na stałe -20C - żeby laminat nie popękał z tego mrozu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.