Skocz do zawartości

Miejsca na kemping w UK


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2012 o 18:35, Kocer napisał:

Fajnie, że piszesz o UK. Zawsze mnie ciekawiło jak to tam wygląda, a kiedyś chciałbym się wybrać. Na tych kempingach to rzeczywiście taka absolutna cisza, jak pokazywali w Top Gear, czy coś się dzieje?

Fajne fotki, czekam na dalsze relacje i pozdrawiam z zimnej Polski :hej:

Kempingi są różne i obowiązują na nich różne zasady. W ogóle jest kilka typów kempingów:

-camping and touring sites - dla namiotów, kamperów i przyczep

- holiday parks - głównie z domkami holenderskimi, część należy do osób prywatnych a część do Parku, można też przyjechać kamperem lub z przyczepą czy namiotem

Generalnie w holiday parks prawie zawsze jest bar, restauracja i basen i to zachęca rodziny z dziećmi. Z moich obserwacji wynika że takie miejsca są bardziej zatłoczone i głośne, zarówno rano jak i wieczorem. Ale wszędzie po 22 obowiązuje cisza nocna.

Camping and touring sites mają z reguł mniej infrastruktury, ale za to są bardziej naturalnymi miejscami, dla osób szukających ciszy. Często na takim kempingu jest łowisko wędkarskie. Na kempingu na którym żyję i pracuję, nawet w wysokim sezonie życie zaczyna zamierać ok godz. 21- ej ? Pub jest otwarty do 12- 1 w nocy, ale mimo to na polu panuje cisza ? 

Ta cisza też wynika z tego że na kempingach w Anglii jest mnóstwo emerytów. Niektórzy trzymają swoje przyczepy na kempingu przez cały rok, to ich drugi dom. 

W dniu 12.03.2012 o 08:35, Michalc3 napisał:

Witam!

 

Ponieważ po poprzedniej wątpliwości nie pojawiła się odpowiedź, napisałem do przedstawicieli kempingów w UK z prośbą o odpowiedź, czy to prawda, że większośćkempingów jest tylko dla członków klubu. Otrzymałem odpowiedź, jak niżej:

 

Most campsites are not members only and only a few are members only

 

The only ones that are members only are either the Caravan Club or Camping

and Caravanning Club Sites , about 200 in total

 

The rest, approx 6,000 sites are open to anyone.

 

You can search sites from here http://www.ukcampsite.co.uk/sites

 

Czyli po moich nieudolnych próbach przetłumaczenia:

 

Większośc kempingów nie jest przeznaczona wyłącznie dla członków, kilka jest dedykowanych.

Jedyne, które są przeznaczone wyłącznie dla członków klubu, to klubowe (wymienione nazwy klubów), których w sumie jest ok. 200.

Pozostałe, ok. 6000 pól jest otwartych dla wszystkich.

Możesz poszukać konkretnych miejsc ze strony ... w linku.

 

Jeśli więc chcemy wybrać się do UK, to możemy trafić na kempingi, które są dedykowane dla członków klubów, ale w większości przypadków kempingi są dla wszystkich.

Dokładnie ? Za członkostwo oczywiście się płaci, ale za to otrzymujesz zniżki na kempingach. Za camping i caravaning club zapłacimy £41 za rok, ok 200 zł. Zyskujemy dostęp do 100 kempingów tylko dla członków, i 1300 partnerskich, mniejszych gdzie oprócz nas będzie max 5 innych kamperów lub przyczep :D tak się przynajmniej reklamują na swojej stronie. Ponadto dostęp do 180 kempingów na kontynencie. Ponadto 30% zniżki, a na wielu kempingach nocleg od £10 za dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedzcie mi, czemu Anglia to taki rzadki kierunek wypadów karawaningowych? Na forum prawie nic się nie dzieje, jedynie @Afrykaner aktualnie tam jest, a poza tym tylko jakieś pojedyncze recenzje Polaków mieszkających w UK.

Rozumiem, że pogoda z reguły do ..py i większość woli południe Europy. Rozumiem, że odległość też spora no i albo tunel albo prom. Rozumiem też ruch lewostronny i strach, czy damy radę (szczególnie z budką). Ceny zapewne też nie należą do najniższych. No ale żeby prawie nikt mieszkający w PL przez tyle lat nic nie opisał :niewiem:

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Powiedzcie mi, czemu Anglia to taki rzadki kierunek wypadów karawaningowych? Na forum prawie nic się nie dzieje, jedynie @Afrykaner aktualnie tam jest, a poza tym tylko jakieś pojedyncze recenzje Polaków mieszkających w UK.

Rozumiem, że pogoda z reguły do ..py i większość woli południe Europy. Rozumiem, że odległość też spora no i albo tunel albo prom. Rozumiem też ruch lewostronny i strach, czy damy radę (szczególnie z budką). Ceny zapewne też nie należą do najniższych. No ale żeby prawie nikt mieszkający w PL przez tyle lat nic nie opisał :niewiem:

My się wybieramy ale kiedy to nie wiem, może wrzesień a może wiosna, żona ma w UK brata i koniecznie chcę do niego jechać i zobaczyć jak się urządził, psu już paszport wyrobiła i teraz tylko kiedy, u nas to pewno będzie spontan rano wstaniemy i powiemy no to jedziemy :D,  szfagier mówił że u nich karawaning jest na wysokim poziomie, a jak będzie zobaczymy, ten wątek szczególnie będę śledził.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, peja76 napisał:

żona ma w UK brata

W takim wypadku to nie widzę innej opcji :ok:

My też mamy, bardziej znajomych niż rodzinę, ale ten kierunek rozważamy tylko i wyłącznie w celach turystycznych. Może nawet Irlandię by się dało zahaczyć, ale o tym to jeszcze nic nie czytałem, jak się dostać i jak tam jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

W takim wypadku to nie widzę innej opcji :ok:

My też mamy, bardziej znajomych niż rodzinę, ale ten kierunek rozważamy tylko i wyłącznie w celach turystycznych. Może nawet Irlandię by się dało zahaczyć, ale o tym to jeszcze nic nie czytałem, jak się dostać i jak tam jest na miejscu.

Turystycznie też chcemy, szwagier mówił że jest gdzie jechać, nas po drodze jeszcze interesuje Holandia - Amsterdam, żona chce się napalić:palacz: a ja zobaczyć co takiego jest że te latarnie palą się na czerwono:lol: a tak na poważnie to na jednym polu rozmawialiśmy z osobami co tam były i bardzo polecały i jak wiadomo raj do rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna rzadkich wyjazdów do GB jest prosta. Dostać się na wyspy jest drogo. Kurs funta wysoki. Taniej wychodzi samolot i na miejscu coś wynająć. Ruchu lewostronnego nie ma się co bać. Problemem są jedynie koszty. Do tego dochodzi jeszcze kwestia niepewności covidowej. My byliśmy 2 razy w Szkocji i stwierdziliśmy, że ledwo liznęliśmy temat. Jednak póki co kasa nie pozwala.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, peja76 napisał:

Holandia - Amsterdam

Obydwie rzeczy warte przeżycia :D Przed drugą musisz dać żonie pierwszą i iść sam ;) Polecam wejść do takiego tunelu/kamieniczki i się nim przejść w budynku :ok:

Co do rowerów to fakt, więcej ich stojących na chodnikach niż pieszych a drogi rowerowe są wszędzie.

45 minut temu, Michalc3 napisał:

Dostać się na wyspy jest drogo.

Do Londynu jest 1500km, czyli podobnie jak do większości południowych destynacji wakacyjnych. No chyba, że prom/tunel tyle kosztują :niewiem:

47 minut temu, Michalc3 napisał:

Taniej wychodzi samolot i na miejscu coś wynająć.

Na pewno? Z tego co wiem, to wynajmowanie dość drogo wychodzi a i trzeba by było jeszcze samochód wynająć na miejscu. Nie wspominam o trudności w przemieszczaniu się w różne części kraju.

53 minuty temu, Michalc3 napisał:

Kurs funta wysoki.

Teraz jes po jakieś 5,5. Kiedyś był nawet po 6 :niewiem:

54 minuty temu, Michalc3 napisał:

Do tego dochodzi jeszcze kwestia niepewności covidowej.

No i tego bym się najbardziej bał. Też muszę poszukać, czy aktualnie są jakieś obostrzenia.

Ogólnie ciężki temat, rozważamy ten kierunek jako jedną z 4 jak nie więcej opcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.