Skocz do zawartości

Skandynawia lipiec 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak piszesz mi na priv.. chcielibyśmy wrócić trasą Narwik, Kiruna, Luca, Umea. Sztokholm , brzegiem zatoki Botnickiej do Kalmar , Karlskrona, Gdynia. Mam duży mętlik w głowie :miga:, ale najważniejsze , ze powstał plan trasy. Po Waszych radach można go zmienić i odwrócić

 

 

Gosia tą trasą raczej jechałbym do góry a wracał Norwegią...jeden z plusów to będziecie widzieć ile macie czasu na wszystko i ustawić priorytety a wracając z północy Norwegii i tak macie wszystko po drodze :hej:

 

 

 

Marek nie musi się spieszyć bo jedzie chyba na 2 miesiące [ zazdroszczę! ] w wiele miejsc niestety będzie miał problem z wjechaniem z powodu zakazu wjazdu z przyczepą...zawsze można odpiąć choć w niektórych przypadkach może to byc trudne lub nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Z mojego 6-cio letniego pobytu tutaj nadmienie ze wszyscy Norwegowie chcac jechac na Nordkapp jezdza przez Szwecje . Twoja droga na NK dojedziecie w tydzien.To wszystko ze wg na drogi ktore do najprostszych i szerokich w polnocnej Norwegii nie naleza.Znajomy z Kristiansand do Hammerfest czyli Nord Kapp prawie jechal 3 dni spiac w samochodzie i jadac non stop.Sami niejednokrotnie przemierzalismy trase Trondheim-Kristiansand badz Trondheim-Sztokholm i jazda kamperem czy z przyczepa nie nalezy do przyjemnych.Na waszym miejscu jak koledzy pisza podzielibym Norwegie na osobne wycieczki.Poludniowa Norewgie(Kj├Žrag,Preikestolen,Follafoss,Kolejka w Bergen,Folgefonna Isbre,Hagdangervidda) Srodkowa i polnocna (Lofoty nordkapp, lodowiec pod Trondheim,no i ryby w Nord-Trondelag Druga polecam z dojazdem Gdansk-Nyneshamn a pierwsza Kiel-Oslo badz Gdynia-Karlskrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mieszkał w Oslo to chyba jechałbym przez Szwecję na NK ale mieszkając wyżej jaki to ma sens ? Od 9ciu lat przemierzam drogi w Norwegii i uważam, że jazda kamperem to właśnie jedna z głównych przyjemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę zmieniamy plan wycieczki odpuszczamy NK, okolice Bergen oraz miasta, ale chcemy dotrzec na Lofoty. Kupiłam przewodnik jak mi radziłeś Pascala i dokładnie analizuję , dlatego nasze plany się zmieniają. Chodzi nam po głowie żeby nie wracać przez Szewcję tylko przez Norwegię a ty co na ten pomysł

 

pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Widzę że Skandynawia kusi nie tylko nas.

Projekt wstępny=szkielet Nasza Skandynawia < zapraszamy, wciąż jest aktualny

Nasz projekt obejmuje wszystkie zaznaczone przez nas punkty na mapie i zawiera

lokalizację GPS ciekawych miejsc, kempingów, stacji paliw +  itp, itd...

Kazdego roku pod koniec czerwca zaglądamy i analizujemy pogodę na lipiec.

Od wielu lat wciąż jest bez zmian: zimno, deszcz i mgła.

Kto wie może w tym roku pogoda będzie nam sprzyjać.

W rezultacie rezygnujemy i śmigamy w stronę słońca.

 

Pozdrawiamy,

Majówka 2012r. < ostatnie wyjazdy < Włochy 09.2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Skandynawia kusi nie tylko nas.

Projekt wstępny=szkielet Nasza Skandynawia < zapraszamy, wciąż jest aktualny

Nasz projekt obejmuje wszystkie zaznaczone przez nas punkty na mapie i zawiera

lokalizację GPS ciekawych miejsc, kempingów, ....

Fajna trasa i częściowo pokrywa się z naszą.

Mamy nadzieję, że w tym roku się uda bo w zeszłym pojechaliśmy jednak w cieplejsze klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od wielu lat wciąż jest bez zmian: zimno, deszcz i mgła.

 

Wnioskujesz to tylko z obserwacji i analizy pogody ??  

@>darboch, napisał:

Wnioskujesz to tylko z obserwacji i analizy pogody ??

 

Skandynawia jest wyjątkowo kapryśna pod wzgędem pogody.

Łatwiej trafić na niepogodę niż odwrotnie.

Aktualna < zerknij, obserwacja pogody < INFO > zestawienia miesięczne

 

Pozdrawiam,

PS

Od połowy czerwca 2013r. będę zerkać na w/w adresy URL.

Po wielotetnich obserwacjach, zaglądając  w lipcu (kontrola) upewniam się jak tam faktycznie jest.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy czerwca to ja postaram się relacjonować na bieżąco.

@marmur, napisał:

Od połowy czerwca to ja postaram się relacjonować na bieżąco. < SUPER !

 

Czy można poznać plan (szczegóły trasy) wyjazdu ? Jedziecie zgodnie ze wskazówkami zegara, czy odwrotnie ?

My w porywie przed planowanym wyjazdem czerwiec 2012r. nawet kupiliśmy płaszcze przeciwdeszczowe + buty gumowe.

Wszystko leży zapakowane i czeka na start.

 

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, że nie mamy planu. Na razie kamperek się buduje, a raczej ma się budować bo aura nie pozwala.

 

A tak poważniej. Mamy zamiar wyjechać w połowie czerwca pod włos, czyli Litwa, łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia Szwecja i do domu. Mamy na to jakieś 2 miesiące. Będziemy unikać kempingów. Kalosze też już mamy przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że Skandynawia kusi nie tylko nas.

Projekt wstępny=szkielet Nasza Skandynawia < zapraszamy, wciąż jest aktualny

Jeśli mogę, to sugeruję w przy dojeździe to punktu K (Ålesund) a raczej około 100 km przed, skręcić w lewo (5 km przed Åndalsnes) i podjechać pod Trolstigen (Drabina troli). Przed podjazdem obowiązkowe zdjęcie przy znaku "uwaga trole" :-). W samym Ålesund oprócz standardowej Fjellstua i mialsta (bardzo ładnego) zaliczyć Sukertopen - górka na ostatniej Ålesundzkiej wyspie Hessa - trochę trudno znaleźć wejście pomiędzy ogródkami ale jak by co to albo informatory albo mogę podpowiedzieć jak znaleźć. Widzę, że zaplanowałeś przepłynięcie się po Geiranger Fjord (w/g nas nudne . lepiej się wszystko ogląda z góry ale naszym rodzicom się podobało) więc sugeruję po opuszczeniu Ålesund popłynąć do Magerholm i przez Strande dojechać do Hellesylt i popłynąć do Geiranger, z stamtąd do góry, po drodze można zaliczyć Dalsnibe (wjazd płatny) i dojechać do drogi na Stryn. Tam albo w prawo i tunelami, albo w lewo i po kilku km. koło hotelu w prawo na Gamle Stryn veien - częściowo szutrowa ale nie dziurawa, na końcu której jest letni stok narciarski (na tą samą drogą można wjechać, jadąc tunelami, zaraz po wyjechaniu skręcając w lewo do góry). A później to już dalej - można oczywiście jeszcze zaliczyć lodowiec Briksdalsbreen ale na niego to trzeba ze 45 min. tuptać piechotą.

Z mojego doświadczenia to najładniejsza w Norwegii jest często wiosna ale wtedy wiele ciekawych miejsc jest jeszcze zasypana. Norweskie strony z pogoda to www.yr.no i www.storm.no ale pewnie nie odbiegają od podanych przez Ciebie.

 

Pozdrawiam

Heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam
Jeśli mogę, to sugeruję w przy dojeździe to punktu K (Ålesund) a raczej około 100 km przed, skręcić w lewo (5 km przed Åndalsnes) i podjechać pod Trolstigen (Drabina troli). Przed podjazdem obowiązkowe zdjęcie przy znaku "uwaga trole" :-). W samym Ålesund oprócz standardowej Fjellstua i mialsta (bardzo ładnego) zaliczyć Sukertopen - górka na ostatniej Ålesundzkiej wyspie Hessa - trochę trudno znaleźć wejście pomiędzy ogródkami ale jak by co to albo informatory albo mogę podpowiedzieć jak znaleźć. Widzę, że zaplanowałeś przepłynięcie się po Geiranger Fjord (w/g nas nudne . lepiej się wszystko ogląda z góry ale naszym rodzicom się podobało) więc sugeruję po opuszczeniu Ålesund popłynąć do Magerholm i przez Strande dojechać do Hellesylt i popłynąć do Geiranger, z stamtąd do góry, po drodze można zaliczyć Dalsnibe (wjazd płatny) i dojechać do drogi na Stryn. Tam albo w prawo i tunelami, albo w lewo i po kilku km. koło hotelu w prawo na Gamle Stryn veien - częściowo szutrowa ale nie dziurawa, na końcu której jest letni stok narciarski (na tą samą drogą można wjechać, jadąc tunelami, zaraz po wyjechaniu skręcając w lewo do góry). A później to już dalej - można oczywiście jeszcze zaliczyć lodowiec Briksdalsbreen ale na niego to trzeba ze 45 min. tuptać piechotą.
Z mojego doświadczenia to najładniejsza w Norwegii jest często wiosna ale wtedy wiele ciekawych miejsc jest jeszcze zasypana. Norweskie strony z pogoda to www.yr.no i www.storm.no ale pewnie nie odbiegają od podanych przez Ciebie.


Pozdrawiam
Heniek


@Heniek
Spadłeś nam kolego prosto z nieba ze swoim postem #29 w czasie POSTU.
Widzę że jesteś dociekliwy, znalazłeś na mojej trasie projekt coś czego inni nie dostrzegli.
Każde Twoje info jest cenne na wagę złota, byłeś tam w REALU!
Ja wytyczając trasę przed wyjazdem w każdy zakątek zaglądałem wirtualnie za pomocą view street.
W czasie podróży w realu łatwiej jest się poruszać, ponieważ ja już tam byłem wirtualnie.
Uprzejmie proszę wszystkie swoje sugestie opisowe "przesyp" / "przelej" na MapyGoogle,
wtedy wszystko będzie pokazane z precyzyjną dokładnością.
Opis jest dobry dla tych którzy tam nigdy nie pojadą.
Sugerujesz ...dojechać do Hellesylt i popłynąć do Geiranger...
Przykład, Hellesylt< my tu planujemy przypłynąć z Geiranger,
moja wirtualna wizyta (oddal/przybliż, obracaj kursorem wirtualny obrazek).
Wszystkie Twoje sugestie, rady bardzo cenimy i na pewno włączymy/zapiszemy w naszym projekcie/szkielecie.

Serdecznie pozdrawiamy,
PS
Do każdej naszej podróży przygotowujemy się rzetelnie i precyzyjnie,
żeby na trasie nie myśleć gdzie i jak jedziemy.
Nic nie ma "na żywioł" że jakoś tam będzie.
W rezultacie jeżdzimy jak "po sznurku" z miejsca do miejsca,
zawdzięczając wszystko naniesionym wcześniej danym do naszej nawigacji GPS.
W czasie podróży końcowa trasa niewiele się różni od trasy projektu/szkieletu wyprawy.
trasa projekt < przykład > trasa zrealizowana, wolne wczytywanie, czekaj... Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.