Skocz do zawartości

Skandynawia lipiec 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam na imię Gosia z mężem dużo podróżujemy chodzimy po górach. Kupiliśmy kampera i w 2011 roku rozpoczeliśmy nim podróżować. Bardzo nam się to podoba. Naszym marzeniem jest w lipcu wyjazd do Norwegii . Chcielibyśmy jechać przez Litwę, Łotwę, Estonie, Finlandie do NorwegiI. W Norwegii dojechać do Nordkapp i zwiedzić Lofoty. Mam ograniczony czas bo mogę jechać tylko na 3 tygodnie. Bardzo proszę o rady sugestie, propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gosiu w trzy tygodnie zaliczysz Lofoty i Nordkapp - ale nie zwiedzisz. W zeszłym roku miałem 3 tygodnie na Norwegię i choć chodziły mi po głowie Lofoty to ograniczyłem się do okolic Trondheim i wybrzeżem w dół.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mało czasu na tak ambitny plan...Norwegia jest nie do poznania przez jeden wyjazd...albo trzeba ją podzielić na etapy[ kilka wyjazdów] albo wszystko po trochu i nic zarazem :niewiem:

 

Pytasz o sugestie...moja jest taka...przewodnik ilustrowany Pascal...tam jest to pięknie podzielone etapami, regionami...popatrzcie i poczytajcie i jak już coś sobie ustalicie to pytaj a my Ci podpowiemy bo Norwegia to nasza druga ojczyzna :ok:

Sugestia na początek...zamiast Nordkapp.... Lofoty i Vesteralen [to obok]...:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Lofoty z kilku powodów, a mianowicie: bliżej, według wielu turystycznych informatorów są też w pierwszej trójce najpiękniejszych wysp, więc jest na co popatrzeć. Nordkapp to w moim odczuciu tylko (lub aż) punkt, miejsce do którego warto dotrzeć aby go zaliczyć. Pewnie też tam cudnych widoków nie braknie (nie byłem-nie widziałem) ale takie są moje odczucia. Patrzę też przez pryzmat czasu. Mając 3 tygodnie będziecie mieli chwilę aby się tymi Lofotami nacieszyć. Decyzja jednak Wasza a moja sugestia. Oczywiście można przez ten okres czasu strzelić i jedno i drugie, ale to trzeba cały czas zasuwać (niektórzy tak robią i też jest OK). Możecie zastanowić się nad przejazdem przez Szwecję na Lofoty (taniej i szybciej) a powrót urokliwą Norwegią.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia byliśmy na Norkappie i było fajnie...najdalej na północ etc etc generalnie nic specjalnego poza tzw symbolem [ są zakątki gdzie jest dalej na północ :bzik: ]

 

Lofoty to perła w koronie na które polecam poświecić jak najwięcej czasu jeśli wybieracie się w te okolice a żeby sie o tym przekonać polecam google i nasze relacje z dwóch ostatnich lat.

 

 

Narodowe trasy turystyczne ---> http://www.nasjonaleturistveger.no/no/lofoten#img1

 

 

 

ps. czemu chcecie pchac się przez Litwę, Łotwę, Estonie, Finlandie ? Nie lepiej Gdynia - Karlskrona...poźniej albo Szwecją w kierunku Laponii i odbić na Norwegie gdzie w linii prostej macie Lofoty? Wracać później rv 17 albo e6 w kierunku Fiordów Zachodnich, gór Jotunheimen, lodowców ?

 

polecam zacząć od Pascala...on wszystko fajnie poukłada...nam bardzo pomógł...teraz znamy go już na pamięć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za radę wczoraj analizowaliśmy Twoją propozycję z mężem i też nam się podobała.:dzieki: Dzięki Waszm poradom i sugestią myślę ze zaplanujemy trasę. Biorę się za studiowanie przewodnika :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia jak coś pytaj

 

 

Na Lofotach mamy kilka fajnych dzikich miejscówek z widokiem .....jak juz się określicie to powiem gdzie dokładnie są choć bez namiarów na nawigację bo nie korzystamy z tego ogłupiacza

 

ps.

 

Jak Lofoty to z całego serca polecam wybrać się na wysepkę Varoy... http://picasaweb.goo...CKz-xsvr8c-IIg#

post-4137-0-75864900-1328273186_thumb.jpg

post-4137-0-69371900-1328273425_thumb.jpg

post-4137-0-34166300-1328273491_thumb.jpg

post-4137-0-07266900-1328273748_thumb.jpg

post-4137-0-86795200-1328273886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstępny plan trasy do Norwegii

Bardzo proszę o sugestie i porady :dzieki:

 

Gdańsk- Karlskrona( droga Nr.7) -Oslo- Bergen- Flam- Aurland ( droga Nr. 55) , Geiranger, Andalsnes, Molde, Kristiansund, Trondheim,( droga Nr 17),Bodo, prom na Lofoty, Narwik, Laponia Szwecka, Sztokholm i promem do kraju. Nad drogą powrotną jeszce myślę. Rezygnujrmy z Nordkapp bo mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa fajna, ale odradzam osobiście kolejkę Flamsbana. Mnie i moich znajomych mocno rozczarowała i z pewnością (w moim odczuciu) nie była warta swojej przesadnej ceny. Droga 55 - super. Jak wyjedziecie z Geiranger na północ (pod górkę) to jest bardzo fajna miejscówka do zatrzymania się na kilka dni jako miejsce wypadowe do zwiedzanie okolicy. Polecam też w Geiranger spacerek do wodospadu (a raczej pod nim). Mapa po okolicy do odbioru w punkcie informacji turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny plan trasy do Norwegii

Bardzo proszę o sugestie i porady :dzieki:

 

Gdańsk- Karlskrona( droga Nr.7) -Oslo- Bergen- Flam- Aurland ( droga Nr. 55) , Geiranger, Andalsnes, Molde, Kristiansund, Trondheim,( droga Nr 17),Bodo, prom na Lofoty, Narwik, Laponia Szwecka, Sztokholm i promem do kraju. Nad drogą powrotną jeszce myślę. Rezygnujrmy z Nordkapp bo mało czasu.

 

 

 

nastawiacie się na miasta...plan bardzo fajny...w Bergen polecam akwarium i Bryggen...3 tygodnie to mało ale jak juz będziecie w trasie to go skorygujecie...Macie w planach ujęty lodowiec Svartisen ? Co do trasy to zacząłbym od Karlskrony [prom wypływa z Gdyni nie z Gdańska :P ] i szybko śmigał na północ Szwecją....zresztą już pisałem Wam to na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie urlopu to dużo czekam na niego drugi rok, dlatego chciałabym zwiedzić dużo . Nie nastawiamy się na zwiedzanie miast są to w naszym wstępnym planie punkty odniesienia bo w ich okolicach chcemy zwiedzić Fiord Sognefiord, góry Jotunheimen, lodowiec Jostedals Breen, fiord Geiranger, Droga Orłów, Droga Trolli, Droga Atlantycka wodospad Langfoss

 

Zastanawiamy się tez czy nie lepiej przez Danię promem do Goteborga lub mostem do Malmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz mi na priv.. chcielibyśmy wrócić trasą Narwik, Kiruna, Luca, Umea. Sztokholm , brzegiem zatoki Botnickiej do Kalmar , Karlskrona, Gdynia. Mam duży mętlik w głowie :miga:, ale najważniejsze , ze powstał plan trasy. Po Waszych radach można go zmienić i odwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zostanę przy starej trasie, Czas nas nie goni i chcemy ziedzić jak najwięcej więc pojedziemy przez Finlandię.

 

Mimo to może uda nam się spotkać gdzieś np na Lofotach. Trzymam kciuki za powodzenie Waszej wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.