Skocz do zawartości

Rumunia-Bułgaria-Turcja-Grecja-Chorwacja:)


neo73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiedziałem gdzie przykleić mój temat/problem/pytanie wiec wybrałem tutaj

 

wpadłem z żoną na pomysł zakupu T4 Multivan i w 4 osoby jazda jak w temacie, mapa plus minus tak bo nie znam jeszcze gdzie co warto zobaczyć

 

orientacyjna trasa

 

Sporo czytam i czytałem, ale chciałbym cokolwiek wiedzieć wiecej jeśli ktoś był taką objazdówką ( max 14dni mam na to) a może ktoś planuje i ma jakiekolwiek informacje już zdobyte odnośnie tras, widoków, postojów, pytam ponieważ każdy temat mnie interesujący przechodzi w nowy i tak aż w końcu mam niezłą zamotkę.

 

Jedynie póki co znam dość dobrze Chorwacje dlatego zostawiam ją na koniec;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie po takim maratonie jakies wspomnienie czy tylko widoki asfaltu?

 

Bo chyba za duzo kilometrow jak na 14 dni.

 

Ale powodzenia zycze, Jacek.

 

A, i gotowca masz tu - czytania na tydzien - http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=11704&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz to samo tylko w jednym miejscu.

http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com/search/label/BA%C5%81KANY%20OSIO%C5%81KIEM

 

Na 14 dni to bym zaplanował np. Rumunię wkoło np tak jak ja jechałem + północna część + Bukareszt

http://www.cirrustravel.blogspot.com/2011/06/rumunia-2011.html

 

Nie wiem jak Bułagaria i Turcja, bo nie byłem, ale to może być pomysł na kolejne 2 tygodnie, natomiast Grecja to osobna wyprawa 14dniowa, jeśli chciałbyś zobaczyć tylko znane punkty: Saloniki, Meteory, Ateny, Delfy, Mykeny, Epidauros, Termopile, Korynt...

http://www.cirrustravel.blogspot.com/2010/06/grecja-2007.html

 

Jak Chorwację znasz to bym sobie darował, a planowaną wyprawę rozłożył na 3 części ;)

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linka wychodzi 4700km, co daje 340km/dzień, przy średniej 50km/h masz 7h dziennie w aucie :niewiem:

gdzie odpoczynek/zwiedzanie ?

 

skrócił bym to o połowę, czy np RO-BG zwiedzanie plus ew Turcja (Istambuł), powrót do domu

albo druga połowa - Cro, Abania, Gr

 

14dni to w sumie jeden kraj :niewiem: i tak po łebkach ;)

 

np na mapie masz w Grecji riwierę olimpijską zaznaczoną, co tam chcesz zobaczyć ?

dodam że wszyscy raczej odradzają, jeśli nie atakujesz Olimpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

4700 km na mapie to w praktyce ponad 5000. Nam podobna droga zajęła 6 tygodni.

 

14 dni to trochę mało na taką trasę, Odcinek E-F bym nieco zmienił. Zamiast przez Skopie proponuję Przez Meteory, Ohryd, Tiranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zaznaczyłeś większość miejscowości "plażowych". Dojazd nad rumuńskie morze to rzeczywiście 2 dni, ale jeśli po drodze ma być Transalpina i Transfogaraska (min + 2 dni), Hunadoara, Bran, Sinaia, Sibiu (min + 2 dni), Bukareszt (min + 1 dzień) to wtedy dojazd nad morze to 7 dni.

I... trzeba po krótkim odpoczynku powoli wracać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Turcja to minimum 14 dni (jeśli dojazd do niej potraktujesz tranzytowo). Polecam szczególnie odleglejsze zakątki tego kraju i przymusowo Kapadocję. Jeśli będziesz wybierał się do Turcji to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linka wychodzi 4700km, co daje 340km/dzień, przy średniej 50km/h masz 7h dziennie w aucie :niewiem:

gdzie odpoczynek/zwiedzanie ?

 

skrócił bym to o połowę, czy np RO-BG zwiedzanie plus ew Turcja (Istambuł), powrót do domu

albo druga połowa - Cro, Abania, Gr

 

14dni to w sumie jeden kraj :niewiem: i tak po łebkach ;)

 

np na mapie masz w Grecji riwierę olimpijską zaznaczoną, co tam chcesz zobaczyć ?

dodam że wszyscy raczej odradzają, jeśli nie atakujesz Olimpu

Co do riwiery Olimpijskiej to masz racje .Raz że nie jest już tania a dwa aby wejsć na góre Olimp to trzeba poswięcic dwa dni.W koncu ma powyżej 3000m.Byłem na niej i szłem z Litochoro .Piękna wyprawa ale nawet jak sie na nią człowiek wdrapie to nie zawsze zobaczy z niej widoki i jest zawiedzony.Jedyna pociecha to zejsć ze szczytu i zanocowac po niżej w schronisku i napic sie piwka .Osobiscie radził bym aby troche skrócic trase i przyjechac do domu z naprawde pięknymi wrażeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Stanowczo za dużo kilometrów jak na 14 dni nawet kamperem , kiedyś zrobiliśmy trasę do Hiszpanii na Costa Brawa przez Niemcy , Francję , Włochy , Chorwację , Słowenię , Austrię - 6000 km. ale w 6 tygodni i to też było za mało czasu ; było super ale wróciliśmy niezbyt wypoczęci .

Myślę , że jak zrobicie wybrzeże Rumuńskie i Bułgarskie to będzie też na styku jak na 2 tygodnie . Kółko dowolne albo przez Serbię lub przez Rumunię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do ostatniego Polskiego Caravaningu Nr 3 z IV tego roku. Andrzej Dąbrowski opisuje swoją wyprawę do Turcji. Znajdziesz dużo praktycznych wskazówek- ceny paliwa w poszczególnych krajach, potrzebne dokumenty /np.zielona karta/ itp. Polecam, bo ciekawie się czyta. A Tobie, Neo73, tym bardziej, jeśl się tam wybierasz. W majowym numerze będzie ciąg dalszy opisu tej podróży. Życzę powodzenia.:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.