Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za oknem zima w pełni, śnieg sypie i sypie, przyczepa opatulona kocykiem, więc nie pozostaje nic innego jak planować nowe wyprawy. Jeden z pomysłów na ten sezon to Serce Bałkanów, czyli Serbia (jako cel, a nie przelotowo). Jako że kierunek okazuje się być jednak egzotyczny, informacji w Sieci nie znajduje za dużo, więc pozwoliłem sobie założyć nowy wątek na naszym Forum. Mam nadzieję, że wiedza zbiorowa Koleżanek i Kolegów pozwoli "odczarować" odrobinę ten kraj (kojarzony głównie ze zbrodniami wojennymi), oraz stworzy bazę wiedzy pomocną innym przy planowaniu wojaży. Bardzo liczę na Wasze osobiste doświadczenia. bow.gif

Spróbujmy opisać co warto zobaczyć, gdzie, za ile, jak wygląda przygotowanie do obsługi turystów, i tak dalej...

 

Na początek proponuję kilka informacji podstawowych:

http://www.serbia.travel/

 

lista kempingów (raczej skromna):

http://www.visitserb...Serbia-298-36-1

kamping_2010.pdf

 

i katalog z atrakcjami:

http://www.visitserb...srs-kampovi.jpg

post-5201-0-91495400-1326549163_thumb.jpg

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no nie wierzę, moi drodzy Koleżanki i Koledzy,

nikt, nic, nie napisze na temat kraju o ponad 2-tysiącletniej historii ? (osadę poprzedzającą Belgrad datuje się na IV wiek p.n.e!)

 

w międzyczasie nabyłem Zielony Przewodnik Michelin na Serbię, Bośnię, Czarnogórę - bardzo wiele przydatnych informacji praktycznych, konkretne adresy do odwiedzenia, ceny podstawowych produktów i usług, tylko jakoś mało o kempingach sad.gif

 

na deser dorzucam stronki o serbskich kąpieliskach:

http://www.serbianspas.org/site/

 

 

http://goracezrodlo.pl/serbia.php

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenia z kempingami w Serbii nie mam, bywam tam kilka razy w roku- mam tam rodzinę. Nie wiem czy moja wiedza o tym kraju mogła by Ci pomóc, jeżeli masz jakieś pytania to jeżeli będę umiał to odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenia z kempingami w Serbii nie mam, bywam tam kilka razy w roku- mam tam rodzinę. Nie wiem czy moja wiedza o tym kraju mogła by Ci pomóc, jeżeli masz jakieś pytania to jeżeli będę umiał to odpowiem

 

dzięki, w takim razie chętnie skorzystam

na początek zapytam, jak wygląda w praktyce Obowiązek Meldunkowy? naprawdę trzeba zbierać potwierdzenia wszystkich noclegów ?

przy "obiazdówce" to będzie kilkanaście noclegów razy ilość członków rodziny, ktoś to sprawdza ?

czytałem, że może być problem przy kolejnym meldunku, jak się nie ma potwierdzeń z poprzednich, a co jak mi wypadnie nocleg na stacji benzynowej przy autostradzie ?

w okolicach Niszu kempingów nie ma wcale (albo nie umiem znaleźć), można zaplanować nocleg na dziko, na jakimś parkingu ? czy lepiej poszukać kwatery ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek meldunkowy istnieje, (podobnie jak u nas do niedawna). Nie jest jednak on rygorystycznie przestrzegany, bywało że meldowałem się dopiero po 7dniu dniach pobytu, a bywało, że całkowicie o tym zapominałem. Na granicy przy wyjeździe już nikt o to nie pyta. Nie przejmuj się tym jeżeli będziesz zwiedzał SRB objazdowo, ewentualnie dla własnego spokoju jeden meldunek warto mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ichnie cista sa bardzo ciężkostrawne i słodkie, mnie jakoś nie podchodzą, ale mięsa mają wyborne, na każdym rogu (dosłownie) można kupić świeżego prosiaka (małego 15-20kg, a nie starą świnie), w niektórych miejscach jest jagnięcina i baranina. Dla samego żarła warto odwiedzić SRB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo bezpiecznie, oczywiście zachowajmy podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa jak w każdym innym kraju i nie będziemy mieli żadnych problemów.

 

Ludzie są mili, otwarci, da się z nimi porozumieć. Polecam pobyt w SRB jak będzie dużo świeżych owoców, czyli w sumie już od maja :thank:

 

Nie ma co się bać, ja jeżdżę do SRB od 2000 roku, i przyznam że na początku bałem się policji (wtedy jeszcze milicji), wydawało mi się że to państwo policyjne i stąd był strach. Jednak moje obawy były nieuzasadnione. Nie ma co fikać (żadna nacja nie lubi jak obcy zaczyna "podskakiwać"):winner:.

 

Jest to bezpieczny, cywilizowany kraj do którego bez obaw można jeździć. Jest dużo miejsc do zwiedzania (Belgrad jest pięknym miastem, mimo że jeszcze są ruiny budynków bombardowanych przez wielkiego brata), wiele pięknych miejsc.

 

Na prowincji drogi są kiepskiej jakości, ale przejezdne, po prostu na drogach nam nie znanych nie jeździmy szybko by nie wpaść przypadkowo w jakąś wyrwę w asfalcie.

 

Jeżeli forumowicze będący w SRB będą mieli problemy będę mógł prawdopodobnie pomoc, wystarczy zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te klimaty właśnie chodzi,ale ich nie zapewni przejazd autostradą północ-południe.Nie ma niestety opinii kogos kto by mógł polecic konkretne miejsce,czyli camping i okolicę.Te pieczone prosiaki działają mi na wyobraźnię .Wotr gdzie z tą paszczą,Tobie religia zabrania wieprzowiny, a ja muszę pilnować żebys nie grzeszył :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wotr gdzie z tą paszczą,Tobie religia zabrania wieprzowiny, a ja muszę pilnować żebys nie grzeszył :-]

 

Mesert nie podskakuj :hehe: bo dostaniesz pakunek od przyjaciół do piwnicy,albo bez łeb Koranem ( ěž┘ä┘é┘Ćě▒┘ĺěó┘ć ) :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.