Skocz do zawartości

Skandynawia 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marku, ale Ty tam coś wspomniałeś o Murmańsku... Tam już wiza, paszport, zielona karta potrzebne :(

Paszport mam, zieloną kartę mam.

 

 

Koszt wizy dla 2 osób porównywalny z kosztem wjazdu na Nordkapp, więc kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam prom do Bodo, ale przerażają mnie koszty z przyczepką. Gdzie zjedziemy do Szwecji nie wiem, ale raczej nie będziemy się pchać aż do Stavanger, Południową Norwegię raczej zostawimy na następny wyjazd.

 

 

A sprawdzałeś ile kosztuje ?? To jest włąśnie głóna wada przyczepek...przeprawy promowe są cholernie drogie :mlot:Przed Narvikiem masz przeprawę promową której nie ominiesz Bognes-Skarberget. Policz sobie trasę przez Lofoty razy dwa i drogą lądową w rejon Bodo bo chcąc nie chcąc w tamtym kierunku [ na dół ] będziesz się kierował...ja nie pisałem o Stavanger i Południowej Norwegi tylko o Fiordach Zachodnich :ok:

 

Jak będziesz juz tak wysoko to weź pod uwagę safari wielorybnicze...wspaniała przygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw ile ma metrów ? W Norwegii jest bardzo duzo przepraw promowych a niektórych nawet nie można ominąć...trasa rv 17...jedna z piękniejszych ale przepraw promowych od groma. Możesz ją ominąć i jechać E6 na dół a tam czekają Cię góry Jotunheimen i cała reszta

 

Możliwości masz chyba tylko dwie...albo jedziesz na Lofoty i z nich wracasz przez Narvik i tu albo jedziesz na dół Norwegii albo przed Narvikiem odbijasz na Kirunę i rozkoszujesz się szwedzką Laponią...pozostaje jeszcze opcja prom Moskenes - Bodo i jeśli chciałbyś jechać na dół Norwegi to trzeba przeliczyć ile spalisz paliwa zanim pokonasz odcinek z Moskenes do Bodo drogą lądową [ok 800km] plus obowiązkowy prom o którym pisałem wcześniej za ok 400 nok ....koło Bodo masz Saltstraumen...jeśli czytałeś moją relację to wiesz o czym piszę...rzut beretem lodowiec Svartisen. Polecam i trzeba mieć na uwadze to, że Skandynawia to nie jest cenowe eldorado ale można sobie poradzić.

 

 

 

Wędkujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma ok 10 m (dokładnie nie mierzyłem ale auto ma ok 4,8m a przyczepa z dyszlem ok 5,2m).

 

Powoli skłaniam się ku opcji by z Narviku odbić na Szwecję, ale wszystko jest jeszcze w sferze planów.

 

Czasami wędkuję ale w morzu jeszcze nie próbowałem. Zabieram ze sobą kije i inny sprzęt wędkarski oraz ponton ze stywną podłogą i silnik elektryczny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając na Szwecję sporo stracisz i jeśli to wybór ekonomiczny to zastanów się dość mocno.

Jak wędkujesz to wpadnij na Store Molla [ początek Lofotów...mała wysepka przed Svolvaer] ] powędkujemy... http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=11150&sid=d35f7e6f918777675f061fdd211c6971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.