Skocz do zawartości

Suwalszczyzna 2012


Radosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

W zeszłym roku byliśmy w Królewskiej Sośnie, kemping spełnił nasze oczekiwania. W tym roku planujemy odwiedzić następne miejsca. :biwak:

Czy ktoś zna i może polecic fajny kemping w okolocach Suwałk lub Augustowa? Jeśli ktoś mógłby nam coś doradzić, proszę o informację.

 

Dziękuje i przesyłam pozdrowienia.:thank:

Edytowane przez Radosz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwalszczyzna to podlaskie więc zmieniamy kącik zlosnik.gif na "wschodni".

 

Serwy, Danowskie czy np. Bryzgiel. W zasadzie to mamy tam mnogość pól namiotowych zazwyczaj w bardzo przystępnych cenach, będą jednak znacząco różnić się od Królewskiej Sosny. Są to raczej niewielkie pola namiotowe/biwakowe a nie ośrodki wypoczynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwalszczyzna to podlaskie więc zmieniamy kącik zlosnik.gif na "wschodni".

 

Serwy, Danowskie czy np. Bryzgiel. W zasadzie to mamy tam mnogość pól namiotowych zazwyczaj w bardzo przystępnych cenach, będą jednak znacząco różnić się od Królewskiej Sosny. Są to raczej niewielkie pola namiotowe/biwakowe a nie ośrodki wypoczynkowe.

 

No tak wziąłem pod uwagę położenie geograficzne,a nie województwo:)

Ktoś z Was może polecić jakiś fajny kemping w tamtych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Augustowie nie polecam kempingu "Nakło". Jest on umiejscowiony przy drodze nr 8 na wylocie z Augustowa w kierunku Suwałk. Byliśmy tam w zeszłym roku i wrażenia takie sobie. Ale prawie na przeciw , po drugiej stronie drogi nr 8 jest przepięknie połozony przy samym jeziorze Białym kemping w Oficerskim Yacht Clubie RP. Pieknie przystrzyżone parcele, nad samym Białym, czyściutko, cisza. Ten szczerze polecam.Tu link: www.wdw.pl. Proszę się nie zrażać tym że na stronie nie ma informacji o kempingu. Kemping jest, wystarczy zadzwonić i dopytać.Szczególnie dlatego, iż nie jest duży. Szacunkowo góra na kilkanascie przyczep. Cenowo ok. Poza tym nad jez. Sajno jest "Królowa Woda" ponoć warta polecenia choć sam nie sprawdziłem.

Edytowane przez Arkady11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mniej więcej wymagania masz co do kempingów?

Nie jestem wymagający, ale w związku z tym że mam małe dzieci potrzebuję dobrego zaplecza (prysznice, toalety) i czystej wody :) w jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapleczem szczególnie polecam Kemping w zatoce w Danowskich. Przyzwoicie jest w Bryzglu na kempingu Widok (tylko dziwna tam atmosfera). Ogólnie na suwalszczyźnie słabo jest z dobrymi kempingami. Jest sporo pól namiotowych, które powoli są doposażane, niemniej mają tylko niezbędne minimum (toi toi, dostęp do zimniej wody ze studni, wiatki i miejsca ogniskowe). Nad Studzienicznym jest sympatyczne pole biwakowe, podobno z zaczątkiem bazy sanitarnej - nie miałem okazji jej oglądać.

 

 

Można próbować dogadywać się w gospodarstwach agroturystycznych. Ceny będą rozsądne, nieraz mamy fajny dostęp do jeziorka, dostajemy możliwość korzystania z sanitariatów u gospodarza. Często nie jest to ogłaszane - trzeba szukać.

 

 

Jednak najbardziej polecałbym Danowskie. Kemping spokojny, do Augustowa, czy Suwałk blisko, dobra baza do wycieczek rowerowych, dobry punkt do wyjazdów samochodem na zwiedzanie. I rozsądne ceny. I co trzeba jest w standardzie :ok:

 

 

 

Warto jeszcze szukać nowych miejsc - przejeżdżając w okolicy widać przygotowania nowych kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są (choć mam nadzieję, że byli) strasznie nastawieni na kasę: nie zdążysz wjechać już lecą poborcy; ciągle czujesz na plecach wzrok właścicieli (a doładniej dzieci, które praktycznie obsługują kemping); ktoś przyjdzie Was odwiedzić na godzinkę - płacić;

Niby fajny kemping, bardzo ładny, zadbany, infrastruktura wystarczająca, właściciele też wydawali się ok, jednak te dzieciaki psują wszystko :niewiem: Nigdzie na żadnym kempingu nie czułem się niekomfortowo jak tam. Wolę więcej prywatności...

 

 

 

Jednak, to, że nam to nie odpowiadało, nie znaczy, że Wy będziecie źle się czuli. Być może już tak "dziwnie" nie jest, dzieciaki już są prawdopodobnie bliskie dorosłości (coś w okolicach +/- 18) więc może mają więcej taktu i nie wtykają nosa "w przedsionek".

 

Na plus ich takiego zachowania, że szybko wiedziałeś gdzie co jest... ale bez przesady :krzykacz:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu, jeszcze z namiotem, byliśmy na polu kempingowym w Wigrach- ,,U Haliny" . Fajne położenie, pole niewielkie, z własnym dostępem do jeziora, choć plaża mikro. Być może przez tych parę lat coś się zmieniło na plus jeśli chodzi o plażę czy plac zabaw dla dzieci. Nam podobała sie atmosfera, cisza, spokój, parę namiotów, mimo że to środek lata był i lato stulecia. Nieopodal góruje Klasztor Kamedułów- do zwiedzania, pięknie nocą oświetlony. Na jeziorze- rejsy stateczkami, blisko do Suwałk, Sejn i na Litwę na wycieczkę można wyskoczyć.

 

http://www.suwalszcz...y/#javascript:;

Edytowane przez jacek65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu, jeszcze z namiotem, byliśmy na polu kempingowym w Wigrach- ,,U Haliny" . Fajne położenie, pole niewielkie, z własnym dostępem do jeziora, choć plaża mikro. Być może przez tych parę lat coś się zmieniło na plus jeśli chodzi o plażę czy plac zabaw dla dzieci. Nam podobała sie atmosfera, cisza, spokój, parę namiotów, mimo że to środek lata był i lato stulecia. Nieopodal góruje Klasztor Kamedułów- do zwiedzania, pięknie nocą oświetlony. Na jeziorze- rejsy stateczkami, blisko do Suwałk, Sejn i na Litwę na wycieczkę można wyskoczyć.

 

http://www.suwalszcz...y/#javascript:;

 

Byliśmy tam na pierwszej naszej majówce w 2006 roku. Bardzo miło wspominam to miejsce... przede wszystkim jako pierwszej majówki z budką :) Do zwiedzania super :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witamy;

W dalszym ciągu poszukujemy ciekawego miejsca na Suwalszczyźnie.

Czy ktoś się z Was wybiera w te rejony?

Może ktos mógłby nam coś polecić?

 

Z tego co znaleźliśmy z żoną i nam się ogólnie podoba:

WIDOK : http://www.gawidok.p....php?page=start

WIGRY: http://www.wigry.mazury.pl/index.html

NAD STAWEM : http://nadstawem.suw...pl/kemping.html

 

Może ktoś zna z Was te kempingi. Może te lub inne mógłby ktoś nam polecić .

 

Z góry dziękujemy.

Edytowane przez Radosz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakiś czas temu byłem na Gawidoku z przyczepą mimo zastrzeżeń kolegi Szarego11 nie czułem się jak w big brother ,wręcz odwrotnie z powodu tego iż młodzi ciągle byli na skinięcie palca na polu panuje porządek a w razie potrzeby służą pomocą nie jak na niektórych polach własciciel kasuje i tyle go widzieli, chociaż w nocy na polu sodomia i gomoria :sex::pub::zlo::kosz:a porządni ludzie spać nie mogą do rana .

Co do mankamentów to za mało pryszniców i toalet na tą wielkość obiektu przy pełnym obłożeniu, ale ogólnie 4+ moja ocena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Odgrzeję temat. Byliśmy w Zatoce a po drodze zwiedzając okolicę zajrzeliśmy do Starego Folwarku i nie polecamy:post-5536-0-73473800-1407753773_thumb.jpg

post-5536-0-40722500-1407753786_thumb.jpg

post-5536-0-95599400-1407753801_thumb.jpg

post-5536-0-48357900-1407753816_thumb.jpg

post-5536-0-27034800-1407753829_thumb.jpg

 

Ale wcześniej przed zjazdem do Starego Folwarku znaleźliśmy mały kemping prywatny. Kiedy pojawiliśmy się na nim w celach poznawczych za moment pojawił się właściciel ( czujny, bo jacyś obcy na terenie) ale pozwolił wejść i pooglądać a ja zamiweszczam poniżej fotki, mogą być pomocne dla kogoś. Do plaży z kempingu jes jakieś 300 - 400 m.

post-5536-0-69654900-1407754134_thumb.jpg

post-5536-0-73115100-1407754147_thumb.jpg

post-5536-0-18633800-1407754164_thumb.jpg

post-5536-0-17578500-1407754176_thumb.jpg

post-5536-0-30657300-1407754184_thumb.jpg

post-5536-0-35606900-1407754194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.