Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 lata później...
co racja to racja ... mieszkam(lem) w miejscowosci ktora wielu kierowcom z Pd jest b.znana z korkow tj Pyrzyce - kto w miesiacach letnich mial przyjemnosc przejezdzac to wie ile godzin w korku trzeba stac aby przez nie przejechac a do moze jeszcze cale 100km i rura.... i co? i nie ma dnia w wakacje aby jadac rano do pracy nie widziec samochodu z rejestracja dolnoslasko w rowie lub kraksie na skrzyzowaniu ... - powtarzam rano!!! po nocnej jezdzie kierowcy sa tak zmeczenie ze nie widza co na drodze sie dzieje...i bum koniec wakacji:(( nie jestesmy przyzwyczajeni do robienia przerw w podrozy a niestety sa one b.wazne

 

 

 

A ja z racji wykonywanego zawodu muszę z kolegami zbierać z drogi rowów. Tuż za Pyrzycami na prostym odcinku jest mnóstwo wypadów, z przewagą obcych rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Znajomemu zdarzyła się taka oto przygoda: przy prędkości około 90 km/h pękła mu opona w przyczepie (Hobby 560 - holownik Audi A6 kombi). Efekt - ciężki przecież samochód wyrzucony w powietrze za hak dachował, przyczepa jakimś cudem urwawszy zaczep przejechała przez przepust nad rowem obok drogi i stanęła nieco poturbowana w polu.

Pasażerowie poobijani, ale przeżyli. I tak skończył się nie rozpoczęty urlop..

Zanim zatem zaczniesz pędzić z takimi prędkościami - najpierw sprawdź stan opon, ciśnienie w nich, i sto razy się zastanów czy warto ryzykować. Abstrachując od tego, że kodeks drogowy określa jak szybko można jechać z przyczepą.

Przecież jedziesz na urlop, z którego warto wrócić cało i zdrowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zatem zaczniesz pędzić z takimi prędkościami - najpierw sprawdź stan opon, ciśnienie w nich, i sto razy się zastanów czy warto ryzykować. Abstrachując od tego, że kodeks drogowy określa jak szybko można jechać z przyczepą.

Przecież jedziesz na urlop, z którego warto wrócić cało i zdrowo...

 

ale jaka jest bezpieczna prędkość ? piszesz że przy 90 zmiotło auto, czy przy 80, 70 a może 60 było by bezpieczniej ?

druga sprawa że jak jedziemy jedno jezdniową drogą, na której sznur aut ciągnie się ok 90 to zlewamy się z tym sznurem,

jadąc wolniej jesteś non stop atakowany, auta wpychają się przed samą maskę ... chyba gorsze niż jazda tą 90 :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba myśleć, bo to zależy od wielu czynników: szerokości drogi, częstotliwości mijania się np z TIRami, krętości drogi, wiatru, śliskości nawierzchni itp. We Francji mogłem jechać 130km/h i próbowałem... Wyprzedzając TIRa sąsiednim pasem cepka wpadała w kołysanie przy 119km/h, więc zwolniłem do 109km/h (wskazania nawigacji nie licznika), jadąc wolniej - jest bezpieczniej i ekonomiczniej. Wg moich wyliczeń różnica między 109km/h na autostradzie, a 70-90km/h na innej drodze (stosunkowo prostej, płaskiej i szerokiej) to min jakieś 2l mniej na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba myśleć,

 

No i to wlasnie jest ten problem dla wielu ludzi niestety..

 

Latwo to nie przychodzi, czego dowodem ostatnie kaskadowe dzwony na polskich autostradach, az strach tam jechac...

 

J.

 

Wiem, zaraz sie dowiem, ze to wina autostrady albo mgly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten, który wymyślił ograniczenia dla zestawów,to nie był jakimś tam laikiem, który nie ma zielonego pojęcia o poruszaniu sięna polskich drogach. Tak więc jadąc zgodnie z przepisami czyli około 70 km/h mamy większe szansew razie niespodziewanego zdarzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie zaraz dowiesz , ze na francuskich drogach to mozna nawet 130 jechac, tyle, ze my autostrady, to mamy od jakiegos roku moze,,,,

 

i to dosyc krotkie...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony przepisy dot przyczep nie zmieniły się do X lat :piwo:

od czasów kdy królowały u nas niewiadówki ciągnięte za maluchami, syrenkami czy 125p

i jak to porównać do współczesnych aut i współczesnych przyczepek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się pochwalę swoim skromnym doświadczeniem jeśli chodzi o prowadzenie samochodu z przyczepą.

Swoją T4-ką ciągnąłem Niewiadówkę z prędkością 80-90km/h, maks to było jakieś 100km/h. T4-ka z silnikiem 2.4D mocą nie grzeszy, ale radzi sobie z "cycepką" i prędkość powyżej 80km/h spokojnie trzyma.

Też uważam że śpieszyć się nie należy, w końcu to wakacje :rolleyes: I przed szybkim pędzeniem uspokaja mnie widok cycepki w lusterkach i blask świateł obrysowych :) Bo to w końcu czas wypoczynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam kotleta, ale mam pytanko w tym temacie. W Niemczech można jeździć 100 km/h po spełnieniu dodatkowych warunków. Jakie to są warunki?

No i niektórzy z kolegów mają w stopkach indeksy prędkości i pochyleń dla ich zestawów, moglibyście to nieco rozjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, ale mam pytanko w tym temacie. W Niemczech można jeździć 100 km/h po spełnieniu dodatkowych warunków. Jakie to są warunki?

No i niektórzy z kolegów mają w stopkach indeksy prędkości i pochyleń dla ich zestawów, moglibyście to nieco rozjaśnić?

wydruk ze strony w której podajemy markę ciągnik i przyczepę a na stronce obliczane są dane do zgrania zespołu

do 100 km/h w Niemczech musisz mieć zaczep ze stabilizatorem ,sprawne amortyzatory i zaświadczenie ze stacji diagnostycznej (Niemieckiej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może adres?

Strasznie jestem ciekaw na co stać mój zestaw. Holownik VW T5 Mutlivan 200KM, 400Nm, DMC 3000kg, przyczepa Dethleffs 560SK z osią, amortyzatorami i stabilizatorem Alko, DMC 1700kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.