Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak utrzymać alergików na smyczy których wyrozumiałość/tolerancja nie jest wielka ?
Każdy może wyrażać swoje osobiste poglądy, lecz w swoim własnym imieniu i na własną odpowiedzialność !
Nie raz byliśmy atakowani przez  zagończyków takich jak
Dziś stajemy w obronie kolegi który często szedł na kurs kolizyjny komentując nasze posty.
Błądzenie jest rzeczą ludzką ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską...

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...
Ir & Ed
PS
Szanujmy się wzajemnie.

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów cieżarowców. Tiry na autostradzie mogą zgodnie z przepisami poruszać się z prędkością max 80 km/h. Czemu więc wszyscy zgodnie cisną 90? Chodzi o dozwolony margines błędu?

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ przepisy pozwalają na 80km/h ale kaganiec daje troszkę luzu to jedzie się tyle ile kaganiec pozwala ;) czyli około 87-89km/h.

 

Przy 8 godzinnym dniu pracy daje to 8h*8km/h = 64km więcej przejechane. O ile dla Nas to żaden problem o tyle dla takiego kierowcy czasem jest to kwestia zdążę na bazę i wyśpię w łóżku z żoną lub nie dojadę i będę kręcił długą pauzę np 8 km od domu w kabinie ;(, lub też kwestia jak zdarzą mnie dziś załadować wieczorem jak dojadę to rano ruszam do domu albo nie dojadę dziś tylko jutro rano, załadują mnie po południu i w domu jestem dzień później, itd.

 

Samo poruszanie się nie jest złe, najgorsze jest jak kaganiec inaczej działa i jeden idzie 88km/h a drugi 89km/h i masz człowieku 2 km korka bo taki regulator Ci się wcisnął i leci lewym, lewym, lewym, lewym lewym, no dobra może mu się uda, idzie, leweym aż do zakończenia manewru za 3-4 km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ przepisy pozwalają na 80km/h ale kaganiec daje troszkę luzu to jedzie się tyle ile kaganiec pozwala ;) czyli około 87-89km/h.

To zależy jaki, ja jechałem kiedyś Volvo prosto ze Szwecji i kaganiec miał ustawiony na 82km/h ale wiadomo Szwedzi wzór bezpiecznej jazdy :]

Przy 8 godzinnym dniu pracy daje to 8h*8km/h = 64km więcej przejechane. O ile dla Nas to żaden problem o tyle dla takiego kierowcy czasem jest to kwestia zdążę na bazę i wyśpię w łóżku z żoną lub nie dojadę i będę kręcił długą pauzę np 8 km od domu w kabinie ;(, lub też kwestia jak zdarzą mnie dziś załadować wieczorem jak dojadę to rano ruszam do domu albo nie dojadę dziś tylko jutro rano, załadują mnie po południu i w domu jestem dzień później, itd.

 To na pewno daje szybszy dojazd do celu, ale 8 czy 20 km do domu czy bazy można spokojnie przejechać przekraczając czas, wystarczy to rozpisać na wykresówce czy wydruku z tachografu.

Raczej nikt nie powinien się do tego doczepić.

 

Samo poruszanie się nie jest złe, najgorsze jest jak kaganiec inaczej działa i jeden idzie 88km/h a drugi 89km/h i masz człowieku 2 km korka bo taki regulator Ci się wcisnął i leci lewym, lewym, lewym, lewym lewym, no dobra może mu się uda, idzie, leweym aż do zakończenia manewru za 3-4 km :(

A to już jest kultura samych kierowców, wyprzedzany nie popuści ani oczka i dlatego jadą tak kilometrami, jak masz 25t ładunku i słabe auto to

ponowne rozpędzenie trwa i dochodzi dodatkowe zużycie paliwa. Najwolniej chyba jeżdżą Ci z Biedronki aby wyrobić  premię za niski spalanie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronka cisnie 70, bo klapsy sie godzą na normy paliwowe i potracenia za przepaly (mowa o jmd Grudziadz). Są asiory co deptaja 110km przez całą A1 północ - południe, bo obiecali spedytorowi, ze za wszelką cenę na 8 rano będą na miejscu. Ale to temat rzeka, nie ma sensu sie rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo  to akurat w przypadku kierowców zawodowych prędkość nie jest największym problemem  tylko przysypianie za kółkiem, zdarzało mi się to wielokrotnie, z rozmów kolegami kierowcami wynika, że nie jestem w tym temacie odosobniony-taka praca. Ogólnie jak dopada senność to już żadne kawy, redbule czy słodycze nie pomagają, najlepszy jest stres który wyzwala pobudzającą adrenalinę-ponoć udowodnione naukowo i sprawdzone z autopsji

 

P.S. Raz prawie rozjechałem policjanta kierującego ruchem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy , jeżeli to było to sory ale przypomnijcie jak to jest z prędkością. Jadąc z przyczepą po terenie zabudowanym- 50 km/h ale jeżeli na terenie zabudowanym znaki zezwalają jechać do 60 km/h to my z przyczepą możemy jechać te 60 km/h ale gdy znaki zezwalają jechać w mieście 70 albo 80 km/h to czy my możemy jechać 60 czy tylko 50 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje Cię ustawowa prędkość w terenie zabudowanym. Prędkość podwyższona, zgodnie z przepisami dotyczy tylko samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.